سباستین فتل از سال 2021 به تیم فرمول 1 استون مارتین می پیوندد | CNNCNN

سباستین فتل، قهرمان چهار دوره جهان، پس از امضای قرارداد با ریسینگ پوینت، در فرمول 1 باقی خواهد ماند، که از فصل آینده نام خود را به استون مارتین تغییر خواهد داد.

پس از اینکه فراری در ماه مه اعلام کرد که کارلوس ساینز، مک لارن صندلی او را خواهد گرفت، تردیدهایی در مورد ادامه حضور آلمانی در فرمول 1 وجود داشت.

با این حال، سرخیو پرز روز چهارشنبه اعلام کرد که با وجود قرارداد تا سال 2022، در پایان فصل جاری، ریسینگ پوینت را ترک خواهد کرد و فضا را در شبکه باز می کند.

فتل در بیانیه ای گفت: بسیار مفتخرم که بگویم در سال 2021 راننده استون مارتین خواهم بود. “این یک ماجراجویی جدید برای من با یک شرکت خودروسازی واقعاً افسانه ای است. من از نتایجی که تیم امسال به دست آورد تحت تأثیر قرار گرفتم و فکر می کنم آینده روشن تر به نظر می رسد.”

انرژی و تعهد لارنس [Stroll, Racing Point part-owner] این ورزش الهام بخش است و فکر می کنم ما می توانیم با هم چیز بسیار خاصی بسازیم.

بخوانید: فراری بدترین عملکرد مقدماتی را در خانه از سال 1984 به ثبت رساند

فرمول 1: لکلرک در مورد رقابت با فتل صحبت می کند

من هنوز هم عشق زیادی به فرمول 1 دارم و تنها انگیزه من این است که در قسمت جلو مسابقه دهم. انجام این کار با استون مارتین یک امتیاز بزرگ خواهد بود.”

فتل بین سال‌های 2010 تا 2013 چهار عنوان قهرمانی متوالی را با ردبول به دست آورد، اما اخیراً رهبری او با اشتباه مواجه شده است. در سال 2018، چندین اشتباه در نیم فصل دوم باعث شد فتل از قهرمانی و شانس فراری برای کسب اولین قهرمانی جهان از سال 2007 محروم شود.

این بازیکن 33 ساله با فراری با هدف پایان دادن به خشکسالی قهرمانی قرارداد امضا کرده است، اما ظهور راننده جوان هیجان انگیز چارلز لکلرک در نهایت به این معنی است که فتل دیگر راننده شماره یک در نظر گرفته نمی شود.

فتل در جدول رده بندی رانندگان با کسب تنها 16 امتیاز در این فصل سیزدهم است و 29 امتیاز از هم تیمی اش لکلرک فاصله دارد.

خواندن: فراری با برخورد لکلرک و فتل سقوط کرد

سباستین فتل از سال 2021 به استون مارتین خواهد پیوست.

با این حال، از نظر پیروزی، فتل پس از مایکل شوماخر و لوئیس همیلتون در رده سوم تاریخ ورزش قرار دارد.

ریسینگ پوینت گفت که قرارداد فتل “بیان روشنی از جاه طلبی تیم برای تثبیت خود به عنوان یکی از رقابتی ترین نام ها در این ورزش است.”

اوتمار شافناوئر، مدیر تیم در بیانیه ای گفت: «همه در سیلورستون از این خبر بسیار هیجان زده هستند. سباستین قهرمانی است که ذهنیت برنده ای را ثابت کرده است که با جاه طلبی های ما برای آینده به عنوان تیم فرمول 1 استون مارتین مطابقت دارد.

سباستین در بعدازظهر شنبه یا یکشنبه یکی از بهترین بازیکنان جهان است و من نمی توانم راننده بهتری برای کمک به ما در این دوره جدید فکر کنم. او نقش مهمی در انتقال این تیم به تیم بعدی ایفا خواهد کرد. مرحله.”

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما