ستوان نیکول نیکولز ستاره پیشتازان فضا در 89 سالگی درگذشت

صادر شده در:

نیکل نیکولز، بازیگر برجسته سیاه‌پوست که نقش افسر ارتباطات نیوتا اورا را با قدرتی فوق‌العاده در سریال موفق دهه 1960 «پیشتازان فضا» بازی کرد، در سن 89 سالگی درگذشت.

پسر او، کایل جانسون، مرگ خود را در وب سایت رسمی uhura.com اعلام کرد و گفت: “دیشب، مادرم، نیکل نیکولز، به دلایل طبیعی تسلیم شد و از دنیا رفت. اما نور او، مانند کهکشان های باستانی که اکنون می بینیم، اراده می کند. اولین بار باقی می ماند.”

یکی از سخنگویان خانواده گفت که نیکولز در سیلور سیتی، نیومکزیکو، جایی که با پسرش زندگی می کرد، درگذشت.

عبارات ادای احترام به سرعت وارد شد، از جمله از فهرست بلندی از «Trekkies» اختصاص داده شده.

ویلیام شاتنر که نقش فرمانده USS Enterprise جیمز تی کرک را بازی می کرد، به خانواده نیکولز تسلیت گفت.

او زن زیبایی بود و نقش شخصیت فوق‌العاده‌ای را بازی کرد که برای بازتعریف مسائل اجتماعی چه در ایالات متحده و چه در سراسر جهان بسیار تلاش کرد. قطعاً دلم برای او تنگ خواهد شد.»

جورج تاکی، که به عنوان سکاندار انفرادی با ستوان اورا خدمت می کرد، او را “پیشرو و بی نظیر” توصیف کرد.


جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده گفت نیکولز آنچه را که برای سیاه‌پوستان و زنان آمریکایی ممکن است دوباره تعریف کرد.

وی در بیانیه‌ای گفت: «ملت ما برای همیشه مدیون هنرمندانی مانند نیکل نیکولز است که آینده‌ای را به ما نشان می‌دهند که در آن وحدت، عزت و احترام سنگ بنای هر جامعه است.»

نیکولز با یکی از اولین بوسه های بین نژادی در تلویزیون آمریکا تاریخ ساز شد – در آغوش گرفتن با شاتنر در سال 1968 (بوسه ای که ارزش یک ورودی جداگانه در ویکی پدیا را دارد).

خود مارتین لوتر کینگ جونیور زمانی نیکولز را ستود که با بازی قوی‌اش در زمانی که بازیگران سیاه‌پوست اغلب به‌عنوان خدمتکار یا جنایتکار معرفی می‌شدند، شروع به کار کرد.

نقش برابر

نیکولز که در باله و تئاتر موزیکال آموزش دیده بود، در یک مقطع به جین رودنبری خالق «پیشتازان فضا» گفت که می‌خواهد نمایش را ترک کند تا به صحنه بازگردد.

اما وقتی به کینگ اشاره کردم، در مصاحبه‌ای که توسط هالیوود ریپورتر روایت می‌شود: «هر لبخندی از چهره‌اش بیرون می‌آمد و می‌گفت: «تو نمی‌توانی این کار را بکنی. آیا نمی‌دانی، برای اولین بار است که ما “آنطور که باید دیده شویم؟ شما نقش سیاه ندارید. شما یک نقش مساوی دارید.”

من ماندم.

نیکولز به‌عنوان یک استخدام‌کننده در ناسا خدمت می‌کرد – که پس از انتقاد از عدم تنوع خود با آن تماس گرفت – و با موفقیت بسیاری از آفریقایی‌آمریکایی‌های با استعداد و زنان از همه نژادها را تشویق کرد که در آژانس فضایی شغلی داشته باشند.

ناسا عصر یکشنبه در توییتی به میراث او ادای احترام کرد و او را “پیشگام و الگو” خواند که “نماد آنقدر که ممکن بود.”

موزه ملی هوا و فضا نیز از کارهای خارج از صفحه نمایش او تمجید کرد.

این موزه در توییتر نوشت: «او نه تنها به خاطر کار پیشگامش در Star Trek بلکه از طریق همکاری با ناسا برای استخدام زنان و افراد رنگین پوست برای درخواست فضانورد شدن، الهام‌بخش بسیاری بوده است».

در حالی که نیکولز بیشتر با نام اوهورا شناخته می شود، او حرفه ای متنوع داشته است و با سامی دیویس جونیور رقصیده است. در “پورگی و بس”، در سریال “قهرمانان” NBC ظاهر شد و یک آلبوم ضبط کرد.

او همچنین در شش فیلم اول «پیشتازان فضا» نقش اوهورا را بازی کرد – نامی که از زبان سواحیلی برای “آزادی” گرفته شده است.

اسمیتسونیان، شبکه موزه‌های ملی ایالات متحده، عکسی را در توییتر از ژاکت فضایی قرمزی که نیکولز به‌عنوان اوهورا بر روی صفحه پوشیده بود، که با سنجاق نمادین «Star Trek» مزین شده بود، که اکنون در موزه ملی تاریخ آفریقایی آمریکایی‌ها به نمایش گذاشته شده است، منتشر کرد. فرهنگ در واشنگتن


(AFP)

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما