سخنگوی پوتین: جنگ تا کنترل کامل دونتسک ادامه خواهد داشت

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه روز چهارشنبه (28 سپتامبر) گفت که عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین باید تا زمانی که مسکو کنترل کامل منطقه دونتسک در شرق اوکراین را به دست گیرد، ادامه یابد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پسکوف در گفت و گو با خبرنگاران گفت: عملیات نظامی در اوکراین «حداقل» تا «آزادسازی جمهوری خلق دونتسک» ادامه خواهد داشت.

رسانه های روسی اوایل صبح امروز با انتشار نتایج همه پرسی در مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپوریژیا اعلام کردند که بیش از 95 درصد از مردم همه این مناطق مایل به پیوستن به روسیه و جدایی از اوکراین هستند. پس از اعلام نتایج اولیه همه پرسی، رئیس محلی منطقه خرسون از پوتین خواست تا این منطقه را به روسیه الحاق کند.

و ولادیمیر سالدو در پیامی که در صفحه تلگرام خود با اشاره به همه پرسی ها منتشر کرد، گفت که ساکنان خرسون یک “انتخاب تاریخی” به نفع پیوستن به روسیه انجام دادند.

پسکوف در سخنرانی امروز خود همچنین اتهامات روسیه در مورد نشت گاز در نورد استریم را احمقانه و پوچ خواند. وی گفت: «این ادعاها مبنی بر اینکه روسیه پشت خط لوله نورد استریم قرار دارد، پوچ است زیرا ما مسیرهای تامین را از دست داده ایم.

سخنگوی پوتین درباره خسارت وارده به روسیه پس از حادثه به نورد استریم گفت: گاز گران است و به هوا نشت می کند، نیمی از آن برای تعادل داخلی برنامه ریزی شده است. وی همچنین از سیاستمداران غربی خواست قبل از تعلیق و منتظر نتایج تحقیقات، وضعیت نورد استریم را در نظر بگیرند.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز سه شنبه (27 سپتامبر) نیز در مورد بحران اخیر خط لوله نورد استریم اظهار نظر کرد و گفت تحقیقات در حال انجام است و وی خرابکاری را به عنوان علت آسیب به شبکه خط لوله نورد استریم رد نکرد. این کشور در دریای بالتیک ساخته شده است.

به گزارش رویترز، نورد استریم اِی اپراتور این شبکه روز سه شنبه اعلام کرد که سه خط دریایی سیستم خط لوله گاز نورد استریم در یک روز آسیب بی سابقه ای را متحمل شدند و مشخص نیست تعمیرات چقدر طول می کشد. این خط لوله از اواخر تابستان به دلیل مشکلات تعمیر توربین که روسیه می گوید ناشی از تحریم های غرب است، متوقف شده است.

سخنگوی کرملین گفت: این خبر بسیار نگران کننده است. در واقع، ما در مورد آسیب هایی با ماهیت غیر اختصاصی به خطوط لوله در منطقه اقتصادی دانمارک صحبت می کنیم. موضوعی مرتبط با امنیت انرژی در کل قاره.

در حالی که برخی مقامات غربی اتهاماتی را مبنی بر دخالت روسیه در آسیب خط لوله نورد استریم مطرح کردند، رادوسلاو سکروفسکی، نماینده پارلمان لهستان و وزیر امور خارجه اسبق این کشور، آمریکا را عامل آسیب به خط لوله نورد استریم دانست. خط لوله گاز نورد استریم روسیه است.

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما