سرقت تجهیزات مخابراتی به 18 میلیارد تومان رسید – زومیت


به گزارش زومیت، سرقت تجهیزات مخابراتی یکی از حوادثی است که همراه با خسارات مختلف مخابراتی، این شرکت را با مشکل مواجه کرده است. علی ملک جعفریانمدیرعامل مخابرات استان تهران در نشست خبری امروز 17 آبان ماه از زیان 17 تا 18 میلیارد تومانی مخابرات در سال گذشته خبر داد. جعفریان گفت: جلسات خوبی با پلیس برای جلوگیری از این اتفاق داشتیم و شعبه ویژه قضایی برای بحث مخابرات وجود دارد. اما با وجود همه اینها، تجهیزات مخابراتی همچنان دزدیده می شود».

دولت جدید وعده داده است که نرخ های مخابراتی را افزایش دهد

یکی از موضوعاتی که مخابرات از زمان تغییر دولت دنبال می کند، تغییر نرخ مخابرات است. مدیرعامل مخابرات اخیرا در گفت‌وگو با زومیت اعلام کرد که تغییرات تعرفه‌ها تنها شامل بخش تعمیر و نگهداری خطوط می‌شود و نرخ مکالمه را تغییر نمی‌دهد. در پی این اظهارنظرها، جعفریان همچنین اعلام کرد که مخابرات برای بهبود نرخ مخابرات، حذف حق اشتراک و حفظ شبکه برای دریافت کارمزد ثابت، حدود 26 تا 30 هزار تومان پیشنهاد داده است.

مقالات مرتبط:

وی در این زمینه گفت.

این پیشنهاد بر اساس هزینه نگهداری شبکه از جانب کاربران است. یعنی طبق فرمول شورای رقابت پیشنهاد می شود هزینه ای در حدود 26 تا 30 هزار تومان از سوی کاربران باشد. از سوی دیگر، کاربران می توانند تا این مبلغ با شبکه داخلی تماس بگیرند و مبلغ اضافی بر روی صورتحساب مشتری محاسبه می شود.

جعفریان با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات در دولت جدید قول حل مشکل و ارتقای نرخ مخابرات داده است، ابراز امیدواری کرد که اعداد منطقی هزینه های نگهداری شبکه ما را افزایش دهد.

ملک جعفریان در ادامه با بیان اینکه میانگین درآمد هر مشتری تلفن ثابت در تهران 8500 تومان است، افزود: در صورت پرداخت قبوض، طبق نظر سازمان نظارتی، ارتباط قطع می‌شود.

بر اساس آمار ارائه شده توسط ملک جعفریان در نشست خبری تهران در حال حاضر 2.3 میلیون مشترک پهنای باند دارد که از این تعداد 1.1 میلیون شرکت FCP از فضای مخابراتی استفاده می کنند.

رقبای جدید برای مخابرات؟

چندی پیش در مواردی خاص برای وضعیت نابسامان اینترنت در کشور، زومیت با مدیرعامل ایران نت مجری طرح اپراتور چهارم یا توزیع فیبر نوری در منازل به گفت و گو پرداخت. مدیرعامل ایرانی نت در این مصاحبه تاکید کرد که این شرکت بخش خدمات را برای کاربر نهایی رها کرده و وارد بخش شبکه شده است. انتظار می رود این اپراتور با کشیدن فیبر نوری در مکان های مختلف و استفاده از زیرساخت های فیبر نوری به شرکت ها خدمات رسانی کند. بنابراین، ایجاد شبکه و شبکه فیبر با مردم ایران و نصب تجهیزاتی برای بردن کاربران به خانه بر عهده شرکت های اینترنتی یا تلفن همراه است. با توضیحات مدیر عامل اپراتور چهارم می توان فهمید که در صورت موفقیت این برنامه، ایرانیان نت می تواند به رقیبی برای مخابرات تبدیل شود.

ملک جعفریان در پاسخ به زومیت با بیان اینکه اپراتور چهارم در شبکه می تواند رقیب آنها باشد، اظهار داشت:

ما همچنین علاقه مند به توسعه FTTH هستیم زیرا سرعتی که می توانیم ارائه دهیم چندین برابر سرعت اینترنت فعلی است. در تهران حدود 60 تا 70 هزار کیلومتر زیرساخت فیبر نوری ایجاد کرده ایم و مردم تهران حدود 80 هزار پورت اینترنت فیبر نوری در خانه های خود دارند. نرخ ها و هزینه های مودم در این فناوری می تواند بالا باشد. اما برخی از بخش‌های مخابراتی که می‌توانند این خدمات را ارائه دهند، مورد استقبال مردم قرار می‌گیرند.

به گفته وی، الیاف گذاری در کشور پروژه دشواری است و نرخ آن گران است. پس یکی از مشکلات پروژه ایرانی شما فیبر نوری است. اپراتورهای مخابراتی تهران اصرار داشتند که اگر اپراتور چهارم بتواند وارد شبکه فیبر شود، شرکت را به عنوان رقیبی می بینند که منجر به گسترش و توسعه آنها می شود. به گفته ملک جعفریان رقابت برای آنها خوب است و به نفع مردم است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم