سرنوشت «جمشید شرمهد» در دادگاه چه شد؟

[ad_1]

دادگاه تجدیدنظر دادستان جمشید شرمهد سرکرده گروه تروریستی تندر صبح امروز به ریاست قاضی صلواتی به صورت علنی تشکیل شد.

بر اساس این گزارش، در این دیدار خانواده های قربانیان این گروه تروریستی، متهمان و وکلای آنها حضور دارند.

صلواتی قاضی دادگاه تجدیدنظر در ابتدای جلسه از نماینده دادگاه تجدیدنظر خواست جای او را بگیرد و دادخواست را قرائت کند.

بهروز حسنی اعتماد جای او را گرفت و گفت: جمشید شرمهد متولد شده است؛ تابعیت ایران و تابعیت دوگانه آلمان و اقامت در آمریکا. وی متهم به طراحی و هدایت اقدامات تروریستی در زمین از جمله انفجار حسینیه شیراز در تاریخ «فروردین» که منجر به شهادت «یک نفر» و مجروح شدن «یک نفر» شد، است.

نماینده دادگستری افزود: جست و جوی بمب گذاری در سد سیون شیراز در تاریخ آبان و برنامه ریزی جهت گیری تروریست مسئول پروژه سد و همچنین انفجار در حرم حضرت امام (ره) تاریخ آبان وی متهم به ساخت و تهیه بمب در مسیر آیت الله العظمی گلپایگانی است.

حسنی اعتماد گفت: این اقدامات تروریستی منجر به بی ثباتی در جامعه و خونریزی شده است.

وی افزود: این گروهک تروریستی با استفاده از رسانه ها اقدام به توهین به دین مبین اسلام کرده است. پس از انتخاب شرمهد، گروه موسوم به گروه های نرم افزاری دستخوش تغییر شدید و ریشه ای می شود و فعالیت های تروریستی در مناطق مذهبی، اقتصادی و حساس صورت می گیرد.

در جریان رسیدگی، دادگاه کلیپی از اظهارات جمشید شرمهد را قبل از دستگیری در دادگاه شنید که متهم فیلم آن را عنوان کرد:

لحظه انفجار بمب در حسینیه شیراز این کلیپ در دادسرای منجر در غم و اندوه خانواده شهید می شود.

نماینده دادگاه ادامه داد: متهم اعتراف کرد که در اقدامات تروریستی دست داشته و انفجار توسط سرکرده تروریست های وصال شیراز، امام خمینی (ره)، انفجار سد سئون، هتل جهان و … انجام شده است. ساخت بمب گل آرایی توسط او طراحی و برنامه ریزی شده است.

این سخنگو افزود: متهم اعتراف کرده که قصد انجام عملیات تروریستی دیگری را داشته اما ناکام بوده و عملیات تروریستی روز چهارشنبه انجام شد.

وی با بیان اینکه مظنون همچنین قصد داشت بمب را مقابل وزارت خارجه ایران یا سفارت چین منفجر کند، گفت: با کمک وی این اقدام تروریستی خنثی می شود.

نماینده دادگاه ادامه داد: این متهم قصد انجام یک اقدام تروریستی را داشت که با موفقیت انجام شد.

دادگاه دادگستری در این جلسه اقدامات گروهک تروریستی تندر و انفجار حسینیه شیراز را به نمایش می گذارد.

سخنگوی وزارت دادگستری در بیانیه ای با بیان اینکه متهم شرمه پس از این عملیات با مقامات آمریکایی ارتباط برقرار کرده است، افزود: وی از آلمان به آمریکا مهاجرت کرده و در «سال شمسی» در آنجا ساکن شده است.

حسینی اعتماد ادامه داد: پس از انفجار در حسینیه، سران شیراز با متهمان ارتباط برقرار کرده اند و گفته می شود متهم اولین تماس با اف بی آی پس از انفجار در شیراز بوده است.

اشاره وی به دیگر دیدارهای متهم با آمریکایی ها بود که گفته می شود متهم با دو سناتور داخلی دیدار و درباره اهداف و اقدامات گروه تندر با آنها گفتگو کرده است.

سخنگوی پلیس فدرال آمریکا افزود: با سه مظنون از سوی اف‌بی‌آی تماس گرفته شده و با آنها گفت‌وگو کرده‌اند، شرمهد همچنین در اظهارات خود گفت که با وجود اینکه هیچ گونه حمایت سیاسی و مالی از این افراد نکرده است، اما اعضای تیمش همچنان متواری هستند. آنها تکامل یافته اند.

حسنی اعتماد با اشاره به اعترافات متهم در تماس با مقامات آمریکایی گفت: شرمهد گفت با دو نفر اف‌بی‌آی و سیا که آخرین بار او را دیده و به زندگی بازگشته‌اند در تماس بوده است.

این سخنگو گفت: «متهم گفته است که به مقامات سیاسی آمریکا هشدار داده است که ایالات متحده را ترک نخواهد کرد مگر اینکه عبور امن را تضمین کند.

وی ادامه داد: در اعترافات متهم شارمهد، یک تیم سیاسی مرتبط با اف‌بی‌آی و به‌ویژه اهداف خود این گروه در ایران با آن‌ها صحبت کرده و پنج سال است که با این افراد درباره جذب جاسوس در ایران صحبت می‌کنند.
سخنگوی وزارت دادگستری در بیانیه ای با بیان اینکه مظنون با اعضای سازمان سیا نیز مرتبط بوده است، افزود که تمامی بمب های دست ساز و رمز عبور این گروه در اختیار افسران اف بی آی است. وی همچنین به مکاتبه با وزیر امور خارجه و رئیس جمهور آمریکا متهم شده است.

حسین اعتماد با اشاره به اینکه شارمید نقشه فتح تهران و مسیر کوروش را برای ترامپ، جان بولتن و هوک ارسال کرده است، گفت:

وی در ادامه گفت: پس از انفجار حسینیه شیراز با متهمان در رسانه های آمریکایی و همچنین با فاکس و سی ان ان مصاحبه هایی داشته است.

حسنی اعتماد ادامه داد: دولت آمریکا به یک شرکت تجاری روادید، ویزای ویژه قربانیان سیاسی و پناهجویان به آمریکا، حق تجارت، حق تجارت، خدمات بیمه و تجارت و خدمات امنیتی داده بود.

نماینده قاضی اظهار داشت: متهم به هر طریقی دو تن از اعضای موساد را شناسایی کرده و به دنبال جلب حمایت آنها بوده است. وی در عین حال شخصاً با یعقوب آشنا شده و به دنبال ارسال نقشه وی برای رئیس رژیم صهیونیستی است.

در ادامه قاضی صلواتی گفت: طبق قانون پس از قرائت دادخواست باید شکایت خانواده معظم شهدا مطرح شود. در این دیدار دو تن از اعضای خانواده شهدا گلایه خود را بیان کردند.

سپس نماینده اداری خانواده معظم شهدا در محل حاضر شد و گفت: از طرف خانواده معظم شهدا و جانبازان تقاضای اشد مجازات متهم را دارم.

وی ادامه داد: از دیگر سران نیز می خواهم دستگیر و برای محاکمه به دادگاه معرفی شوند.

خطاب اداری به متهم شرمهد عنوان داشت: وی با افسران اف بی آی در تماس بود اما سربازان امام زمان (عج) گمنام را دستگیر کردند و همچنان برای محاکمه شدید در اینجا حضور دارند. بچه ام مرا تکه تکه کرده است.

در این جلسه مریم سعدی مادر شهید راضیه کشاورز جای خود را گرفت و گفت: پسرم مردی مهربان، ورزشکار و دانش آموز بود اما گروهک تروریستی تندر، دختر جوان و مظلوم و مهربان. شهادت مظلوم و رحمان را شهادت می دهم، فکر می کنم در زمان انفجار و صدای مهیبی که آمد.

مادر شهید ادامه داد: من در این اتهام حرفی ندارم، حرف من با اربابان و حامیانی است که از این جنایت حمایت کردند تا این عملیات تروریستی انجام شود، اربابان و حامیان آنها باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: از دادگاه می خواهم مظلومیت ما را به گوش جهانیان برساند، خون شهدای این عملیات تروریستی باید به گوش جهانیان برسد.

مادر این شهید می افزاید: فدای ایرانم، فدای رهبرم و فدای امام حسین (ع) در ایران مردان دلیر و دلاوری در کشور هستند که همتای خائنان و ظالمان هستند. با تمام توان از کل کشور دفاع کنند.

قاضی صلواتی در پایان جلسه اعلام کرد: زمان و مکان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می شود.

تندر یکی از گروه های تروریستی و ضدانقلابی است که در زمان رژیم پهلوی فعالیت می کرد.

برخی از کارشناسان از قبل این گروه را در ده سال اول یا به عبارت دقیق تر سال می دانند. نام دقیق این گروه انجمن پادشاهی ایران (تندر) است. پس از آن جمشید شرمهد در همان سال مسئولیت را بر عهده گرفت.

روز شنبه یازدهم مردادماه خبری مبنی بر دستگیری جمشید شرمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر از طریق وزارت اطلاعات در رسانه ها منتشر شد. در این مورد جرایم زیادی از جمله بمب گذاری در حسینیه سید الشهدا شیراز و قصد انفجار سد سیوند شیراز مشاهده شده است.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما