سرویس اینترنت نقطه به نقطه چیست و چه مزایایی دارد؟

انتخاب یک اتصال شبکه ایمن در دنیای دیجیتال امروزی به یک ضرورت تبدیل شده است. گاهی اوقات زندگی بدون اینترنت برابر است با زندگی بدون بهره وری. این موضوع به ویژه برای سازمان ها، مراکز علمی و شرکت های مختلف اهمیت دارد. زیرا فعالیت دائمی آنها به اتصال امن اینترنت بستگی دارد. خدمات اینترنت نقطه به نقطه با هدف بهبود ارتباطات در سال های اخیر تجاری سازی شده است. در این نوع اتصال، چندین مکان مختلف به صورت بی سیم در یک شبکه خصوصی متصل می شوند. امنیت بالای شبکه اینترنت نقطه به نقطه را به بهترین انتخاب برای بسیاری از مشاغل تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله ارتباط نقطه به نقطه و فواید آن را به تفصیل بررسی خواهیم کرد. اگر قصد آشنایی یا خرید اینترنت نقطه به نقطه را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

اینترنت نقطه به نقطه چیست؟

یک اتصال اینترنتی نقطه به نقطه (P2P) به طور ایمن دو یا چند وب سایت را به هم متصل می کند. این نوع ارتباط از طریق امواج رادیویی ارائه می شود. بنابراین به اینترنت بی سیم نیز معروف است. با اتصال نقاط مختلف به این اینترنت، یک شبکه بسته ایجاد می شود و افراد خارج از شبکه نمی توانند به اطلاعات داخل شبکه دسترسی داشته باشند. در واقع با استفاده از یک رمز متفاوت، این بلوک برای افراد خارج از شبکه و هکرها ایجاد می شود. این امر اینترنت نقطه به نقطه را به یکی از امن ترین خدمات اینترنتی در دسترس تبدیل کرده است. برای راه اندازی این سرویس اینترنتی نقطه اتصال مناسب مبدا است و سایر نقاط توسط آنتن و تجهیزات ارتباطی ویژه P2P به شبکه دسترسی دارند.

در مورد مزایای اینترنت نقطه به نقطه بیشتر بدانید

اینترنت نقطه به نقطه مزایای بی شماری نسبت به ADSL، TD-LTE و سایر اتصالات دارد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. اقدامات امنیتی بالا. مهمترین ویژگی اینترنت P2P

اولین ویژگی عالی سرویس تماس نقطه به نقطه، امنیت بالا است. به دلیل رمزگذاری سخت، افراد خارج از شبکه قادر به دسترسی به اطلاعات داخل شبکه نخواهند بود. اینترنت نقطه به نقطه به دلیل امنیت بالاتر در مقایسه با سایر ارتباطات مانند اینترنت بی سیم و مخابرات بهترین گزینه برای سازمان ها و مراکزی است که بر روی اطلاعات خصوصی و محرمانه تمرکز دارند. با اینترنت P2P، نگرانی در مورد دسترسی افراد به حریم خصوصی بی معنی است.

2. سرعت بالا. دلیل اصلی خرید اینترنت P2P

یکی دیگر از مزایای مهم انتخاب نوع اینترنت سرعت آن است. سرعت پایین اینترنت باعث اختلال در روند زندگی و کار می شود. اینترنت نقطه به نقطه بهترین انتخاب برای افرادی است که سرعت بالای اینترنت برای آنها حیاتی و مهم است. سرعت اینترنت در این نوع اتصال در برخی مناطق تحت پوشش از 100 و 200 مگابیت بر ثانیه فراتر می رود!

3. پینگ کم. یکی از دلایل اصلی انتخاب اینترنت نقطه به نقطه برای بازی

پینگ اینترنت اندازه گیری میزان تاخیر بین دو دستگاه اینترنتی است. هرچه تست اتصال کمتر باشد، اینترنت سریعتر است. پینگ کم به ویژه برای افرادی مانند گیمرها مهم است. اینترنت نقطه به نقطه کمترین تاخیر را در بین انواع اتصالات اینترنتی دارد. بنابراین، بسیاری از بازیکنان اینترنت پوینت را انتخاب می کنند. البته استفاده از P2P برای مصارف خانگی مقرون به صرفه نخواهد بود. برخی از ساختمان ها یا مجتمع های آپارتمانی خدمات نقطه به نقطه را به صورت ترکیبی راه اندازی می کنند تا قیمت مناسب تری داشته باشند.

سرویس اینترنت نقطه به نقطه چیست و چه مزایایی دارد؟

4. اتصال قابل اعتماد. مهمترین مزیت رادیو اینترنتی

از جمله مهم ترین عوامل در انتخاب نوع اتصال به اینترنت می توان به میزان کم قطعی و قابلیت اطمینان بالا اشاره کرد. شبکه‌های اینترنتی که به شبکه‌های فیبر نوری یا اتصالات بی‌سیم متکی هستند، در بیشتر موارد با چالش اتصال روبرو هستند. در انتقال اینترنت نقطه به نقطه، هیچ وابستگی به ارتباطات وجود ندارد. این مشکل قابلیت اطمینان اینترنت را نقطه به نقطه افزایش داده است.

5. نصب بدون دردسر نسبت به خرید اینترنت بی سیم برای مخابرات است

راه اندازی اتصالات مختلف اینترنتی می تواند زمان زیادی را ببرد. اگر یک سیستم فیبر نوری در منطقه ای وجود نداشته باشد، ماه ها طول می کشد تا راه اندازی شود. نصب وب نقطه به نقطه با سریعترین زمان نصب بین انواع اتصالات مشخص می شود. حتی اگر بخشی از شبکه از کار بیفتد، به راحتی می توان آن را جایگزین کرد.

6. قیمت ارزان در اتصال دو نقطه

اگر فقط دو نقطه اتصال داشته باشید، قیمت اینترنت نقطه به نقطه بسیار ارزان خواهد بود. ارتباط بین چندین نقطه متفاوت و گرانتر است. اگر چشم انداز بلندمدتی برای خرید اینترنت دارید، قیمت پهنای باند اختصاصی در اینترنت P2P بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. به خصوص اگر این اتصال برای یک سازمان یا گروه خریداری شود، آنگاه هزینه بالا به سرعت با پیشرفت فرآیند کار جبران می شود.

استفاده از موارد ارتباطی نقطه به نقطه؛ بهترین اینترنت بی سیم

به طور کلی مراکزی که سرعت اینترنت و امنیت آنها بر کیفیت کار آنها تأثیر می گذارد بهترین گروه برای راه اندازی اینترنت نقطه به نقطه محسوب می شوند. از جمله این مراکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازمان های بزرگ: سازمان ها و دفاتر بزرگ برای انجام کارها و فعالیت های کارشناسی ارشد درون سازمانی نیاز به اینترنت پرسرعت دارند. علاوه بر سرعت، امنیت بالا در فرآیند انجام کار سازمان های بزرگ بسیار مهم است.
  • مراکز علمی: وجود اینترنت پرسرعت در مراکز علمی برای انجام تحقیقات و دسترسی مناسب به منابع خارجی بسیار مهم است. عدم اطمینان در پیشرفت فرآیند پایه تحقیق نیز موضوع بسیار مهمی است.
  • مشاغلی که به اتصال به اینترنت وابسته هستند: با دیجیتالی شدن جهان، رشد کسب و کارهای مرتبط با اینترنت بیش از پیش شده است. این شرکت ها برای ادامه حیات به اینترنت پرسرعت و ایمن نیاز دارند.

استفاده از اتصال نقطه به نقطه بهترین گزینه برای موقعیت های بزرگ است. استفاده شخصی از این نوع ارتباط ایده خیلی خوبی نیست. زیرا هزینه آن برای همه مقرون به صرفه نخواهد بود. اگر با هزینه بالای آن مشکلی ندارید، با خیال راحت سرویس اینترنت نقطه به نقطه را خریداری کنید.

هزینه اینترنت نقطه به نقطه; بهترین قیمت را از ماهان نت بخواهید

در این مقاله به طور مفصل در مورد اینترنت نقطه به نقطه و مزایای آن صحبت کرده ایم. در خاتمه، استفاده از ارتباط نقطه به نقطه برای مراکز بزرگ را پیشنهاد می کنیم. قیمت بالای این خدمات در هزینه های شرکت های بزرگ ظاهر نمی شود. همچنین با تأثیر بر پیشرفت آنها، مبلغ پرداختی با سود حاصله بازپرداخت می شود.

ماهان نت به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات اینترنتی، خدمات نقطه به نقطه را با بهترین قیمت در ایران ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این شرکت به نشانی mahannet.ir مراجعه و یا با شماره ملی 1514 تماس بگیرید.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما