سریعترین ماشین جهان روی کاغذ ؛ ابرخودرو چینی Farnova Othello معرفی شد

[ad_1]

شرکت چینی Fernova Automotive که در سال 2019 تأسیس شد ، از یک سوپراسپرت برقی با ویژگی های استثنایی رونمایی کرد. این ابرخودرو Othello نام دارد و گفته می شود می تواند 1810 اسب بخار قدرت و 12000 نیوتن متر گشتاور تولید کند! صفر تا صد در 1.8 ثانیه ، سرعت زیاد 420 کیلومتر در ساعت و قیمت 1.86 میلیون یوان از ویژگی های اصلی این ابرخودرو است.

Farnova Othello در حال حاضر در مرحله نمونه اولیه است. بر اساس توافق بین Fernando Automotive و Kianto Motors ، هایپرکار الکتریکی بر اساس پلت فرم Kianto K50 ساخته شده است. اما با وجود استفاده از یک پلت فرم مشترک ، تفاوت های بین دو مدل از نظر ظاهر و تکنولوژی بسیار عالی است.

کانتو K50

از نظر طراحی باید گفت که فرناندو اتللو چهره ای کاملاً مدرن و مدرن دارد و به دلیل گوشه های تیز بدنه شبیه برخی سوپراسپرت های ایتالیایی است. واضح است که مسائل آیرودینامیکی در طراحی این ابرخودرو مورد توجه قرار گرفته است ، یک دیفیوزر بزرگ ، یک اسپویلر و چندین قطعه متحرک گواه این ادعا هستند. مانند بسیاری از سوپراسپرت ها ، درهای اتللو به سمت بالا باز می شوند.

Fernova Othello با طول 4670 میلی متر ، عرض 2080 میلی متر و ارتفاع 1145 میلی متر ، از نظر اندازه شبیه به لامبورگینی اونتادور است. وزن آن 1350 کیلوگرم است که 225 کیلوگرم سبک تر از انتادور است.

پیشرانه اتللو از دو موتور الکتریکی تشکیل شده است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، این دو موتور با هم 1810 اسب بخار قدرت و 12000 (دوازده هزار!) نیوتن متر گشتاور تولید می کنند. به گفته فرنوا ، اتللو با اتکا به این موتور قادر است تنها در 1.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد ، رکوردی که در صورت دستیابی ، اتللو را سریع ترین خودروی خیابانی جهان می کند! این هایپرکار چینی صفر تا 300 کیلومتر را در 8.5 ثانیه ثبت می کند و می تواند در خط مستقیم به حداکثر سرعت 420 کیلومتر برسد!

ظرفیت باتری Farnova Othello 75 کیلووات ساعت است. این باتری توسط شرکت سوئدی Northwolt تامین می شود و چینی ها می گویند تا 600 کیلومتر کار می کند که البته بسیار خوش بینانه به نظر می رسد!

در هر صورت ، فرناندو اتللو از سال آینده در کارخانه چانگده تولید می شود. با قیمت پایه 287،578 ، چینی ها تنها 200 عدد از این ابرخودروها را خواهند ساخت ، در صورتی که کل داستان تخیلی نباشد!

[ad_2]

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما