سطح فاجعه بار گرسنگی 500000 کودک را در سومالی در معرض خطر مرگ قرار داده است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، برنامه جهانی غذا و سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) در یک فراخوان برای کمک مالی فوری برای کمک به جوامع آسیب پذیر آسیب دیده از خشکسالی های پی در پی، قیمت های بالای مواد غذایی و درگیری ها، تاکید کردند که وضعیت اضطراری نشان نمی دهد. نشانه های وجود آن تسلیم شدن

بدون کار، گرسنگیدر چند هفته آینده اتفاق خواهد افتادسازمان خواربار و كشاورزي اعلام كرد.

این آژانس سازمان ملل افزود که مرگ و میر ناشی از خشکسالی “روی داده” و تلفات ممکن است در مناطق روستایی صعب العبور بسیار بیشتر باشد، در مقایسه با تعداد ثبت شده در اردوگاه های خانواده های آواره.

“کابوسی” که در این قرن ندیده ایم

جیمز الدر، سخنگوی یونیسف به خبرنگاران در ژنو گفت که در طول قحطی سال 2011، 340000 کودک به دلیل سوء تغذیه حاد شدید نیاز به درمان داشتند. وی افزود: امروز به 513 هزار رسیده است. “این یک کابوس طولانی است که ما در این قرن ندیده ایم. “

بر اساس گزارش سازمان غذا و کشاورزی، تقریباً 6.7 میلیون نفر در سراسر سومالی احتمالاً سطوح بالایی از ناامنی غذایی حاد را بین اکتبر و دسامبر سال جاری (فاز IPC III یا بالاتر) تجربه خواهند کرد.

این شامل بیش از 300 هزار نفر به دلیل اورژانس سه گانه در کشور «دست خالی» ماندند. و کسانی که انتظار می رود در گرسنگی بیفتند (مرحله 5 IPC).

مرگ دام

اتین پترشمیت، نماینده فائو در سومالی، در جوامع چوپانی که گله داران ناامیدانه در جستجوی چراگاه بودند، گفت: «آنها اکنون تماشا می کنند که دام هایشان مانند مگس مرده تف می کنند.

آقای پیترشمیت افزود که وضعیت وخیم کسانی که به دلیل گرسنگی در شهر بایدوا در جنوب سومالی در منطقه خلیج سومالی مجبور به ترک خانه های خود شده اند، نگران کننده است.

او تاکید کرد که “هشدارهای مکرر واضح است: اکنون اقدام کنید وگرنه ظرف چند هفته آینده قحطی خواهد شد.”

«وضعیت خشکسالی است با سرعتی نگران کننده در حال گسترش است; استان‌ها و ولسوالی‌های بیشتری با سطوح اضطراری ناامنی غذایی مواجه هستند، زیرا اثرات انباشته شکست فصل‌های بارانی تلفات سنگینی را به همراه دارد.

آقای الدر از یونیسف در یک فراخوان برای تغییر بنیادی برای توقف دوباره قحطی، صحنه‌های نگران‌کننده‌ای را توصیف کرد که در بدترین آسیب‌دیدگی منطقه سومالی اتفاق افتاده است.


سومالی با خطر قحطی بی سابقه مواجه است

عکس سازمان ملل/ فردوزا حسین

سومالی با خطر قحطی بی سابقه مواجه است

اشکالات روزمره اکنون کشنده هستند

او گفت: «بچه ها در حال مرگ هستند. “ما شرکا گزارش دادند که برخی از مراکز تثبیت در واقع پر هستند و کودکانی که به شدت بیمار هستند در حال درمان هستند. “

با افزایش بودجه، می‌توان به شدیدترین و کم‌تغذیه‌ترین کودکان غذای حیاتی داد که آن‌ها را به اندازه کافی قوی می‌کند تا از بیماری جلوگیری کنند، درست مانند کودکان سالم.

«این فقط در مورد تغذیه نیست، کودکانی که به شدت دچار سوءتغذیه هستند، در واقع همینطور هستند پسران و دخترانی که تغذیه مناسبی دارند تا ۱۱ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری هایی مانند اسهال و سرخک هستند.آقای الدر گفت و افزود که هر دو بیماری در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند در حال افزایش هستند.

واکنش سازمان ملل شامل تماس با آسیب‌پذیرترین جوامع برای جلوگیری از آوارگی جمعی قبل از اعلام قحطی است تا به بهبود سریع‌تر کمک کند.

به گفته آقای پیترشمیت از فائو، کمک های بشردوستانه افزایش یافته و به طور متوسط ​​بین آوریل تا ژوئن 2022 به 3.1 میلیون نفر در ماه و بین ژوئیه تا سپتامبر 2022 به 4.5 میلیون نفر در ماه رسیده است.

الخادر دلوم، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در سومالی، گفت: “ما می دانیم که مرگ و میرها، یعنی نیمی از مرگ و میرها در سال 2011، قبل از اعلام قحطی رخ داده است.”

“در حال حاضر که ما صحبت می کنیم، ما به 15 منطقه می رویم که به عنوان صعب العبور طبقه بندی شده اند ما در حال همکاری با یونیسف در زمینه افزایش تغذیه و مناطق اولویت دار هستیم.

در ماه ژوئن، یونیسف گزارش داد که 386000 کودک شش تا 59 ماهه به دلیل سوء تغذیه حاد شدید نیاز به درمان دارند. آقای الدر گفت: “این (امروز) به بیش از نیم میلیون، به 513000 افزایش یافته است؛ این افزایش 33 درصدی است. به عبارت دیگر، این بدان معناست که 127000 کودک دیگر در معرض خطر مرگ هستند.”

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما