سفری در ذهن توسعه دهندگان بلاک چین: TestNet چیست؟ – زومیت

[ad_1]

بلوک های شبکه آزمایشی موضوعی جذاب هستند. این شبکه ها در اندازه ها و ابعاد مختلف ارائه می شوند. در این مقاله از تجربیات اندرو لوین ما از گروه Coinos در شبکه تست بلاک چین برای رمزگشایی شبکه آزمایشی استفاده خواهیم کرد و یک نمای کلی از اینکه چرا این شبکه چنین تاثیر زیادی بر قیمت گذاری دارد ارائه خواهیم کرد.

Testnet بهترین مکان برای شروع است. هدف هر شبکه آزمایشی نظارت بر شبکه است. دو نوع اصلی از شبکه های آزمایشی وجود دارد: نوع اول شبکه هایی نامیده می شود که قبل از شبکه اصلی منتشر می شوند و نوع دوم شبکه های آزمایشی نامیده می شوند که پس از شروع شبکه اصلی منتشر می شوند. عملکرد این دو نوع شبکه مشابه است. اما زمینه ای که آنها در آن منتشر می شوند تأثیر بسزایی در درک و تأثیر نشریه دارد. ابتدا نوع دوم شبکه آزمایشی را در نظر می گیریم. زیرا گزینه آسانی است.

وقتی در مورد شبکه های موجود مانند بیت کوین و اتریوم صحبت می کنید، شبکه های آزمایشی دو کارکرد اصلی دارند. اولین وظیفه این است که این شبکه ها یک محیط زندگی هستند که توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیرمتمرکز خود را در آن آزمایش کنند. هر توسعه دهنده خوبی می داند که چیزی به نام “کد کامل” وجود ندارد. شبکه‌های تست محیطی برای توسعه‌دهندگانی که بسیار شبیه به بلاک‌چین اصلی هستند، مانند اتریوم، در دسترس هستند که می‌توانید کد خود را با ریسک صفر بررسی کنید.

شبکه آزمایشی بلاک چین

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، تراکنش ها و برنامه های کاربردی در شبکه آزمایشی احتمالاً از کار می افتند و توکن های استفاده شده در این شبکه بی فایده خواهند بود. بنابراین، یک شبکه آزمایشی محیطی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را برای بهبود قابلیت های برنامه های خود آزمایش و آزمایش کنند. نکته جالب این است که ارزش شبکه آزمایشی “بی فایده” است. این بدان معنی است که عملکرد کامل یا خلق ثروت در این شبکه انتظار نمی رود.

توسعه‌دهنده بلاک چین در مقابل توسعه‌دهنده برنامه‌های غیرمتمرکز

شبکه های آزمایشی ماهیت دو طرفه دارند که ما را به عملکرد دوم این سیستم ها می رساند. برنامه غیرمتمرکز به نفع توسعه دهنده نیست. رویکرد منحصر به فرد لوین این است که توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز اغلب با توسعه دهندگان بلاک چین ترکیب می شوند. توسعه دهندگان بلاک چین عموماً نقشی در ایجاد قراردادهای هوشمند ندارند و معمولاً زمان بسیار کمی را برای ایجاد این نوع قراردادها صرف می کنند.

کل سیستم کوئینز به عنوان یک قرارداد هوشمند پیاده سازی شده است. از آنجایی که قراردادهای هوشمند سیستم را می توان ارتقا داد، این بدان معناست که هر ویژگی را می توان بدون هاردفورک به بلاک چین اضافه کرد. این همچنین به این معنی است که افرادی که بلاک چین را توسعه می دهند (مانند اعضای گروه کوئینز) از همان زنجیره ها و ابزارها و جعبه ابزارهایی استفاده می کنند که سایر توسعه دهندگان برای ساخت DApp خود از آنها استفاده خواهند کرد. از آنجایی که این ویژگی مختص کوئینز است، می توانیم از بحث صرف نظر کنیم.

برش نرم برش سخت

در هر بلاک چین دیگری، توسعه‌دهندگان باید به‌روزرسانی‌هایی را در زبان برنامه‌نویسی پلتفرم بلاک چین (مانند C ++، Rust، Haskell و غیره) توسعه دهند و آنها را روی یک سیستم بسیار بزرگ و پیچیده به نام «معماری یکپارچه» اجرا کنند. در معماری یکپارچه، تغییر هر بخشی از یک سیستم می تواند بر سایر بخش های آن سیستم تأثیر بگذارد. بنابراین خطر تغییر در این وضعیت زیاد است.

مقالات مرتبط:

توسعه دهندگان بلاک چین همچنین به یک محیط زندگی با سهام کم نیاز دارند که بتوانند از آن برای آزمایش تغییرات مورد نظر خود برای شناسایی مشکلات احتمالی استفاده کنند. توسعه دهندگان بلاک چین، مانند توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز، احساس می کنند که این محیط باید تا حد امکان به شبکه واقعی نزدیک باشد. این بدان معنی است که آنها سعی می کنند کد خود را به کد توسعه دهنده برنامه پیوند دهند.

هر دو طرف شبکه آزمایشی

شبکه تست بیت کوین

این جنبه نشان دهنده دوگانگی شبکه تجربی است. این نوع شبکه، توسعه دهندگان اپلیکیشن و توسعه دهندگان پلتفرم را قادر می سازد تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و به راحتی کد خود را در در دسترس ترین و بدون ریسک ترین محیط موجود آزمایش کنند. این به هر دو گروه اجازه می دهد تا محصولات خود را بهبود بخشند و ارزش خود را برای کاربران خود افزایش دهند.

اکنون می توان دید که چرا شبکه آزمایشی چنین تأثیری بر قیمت انعام دارد. اگر فرض کنیم که قیمت تابعی از ارزش است و به توسعه دهندگان شبکه تجربی کمک می کند تا ارزش محصولات خود را افزایش دهند، باید انتظار اثر قیمت را داشت. مشکل این است که این همبستگی اثرات نامطلوب زیادی خواهد داشت. پروژه ها اغلب شبکه های آزمایشی را منتشر می کنند که هیچ فایده ای برای توسعه دهندگان ندارند و فقط برای افزایش قیمت توکن در نظر گرفته شده اند. متأسفانه، وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می رسد، این رویکرد اغلب ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

شبکه آزمایشی قبل از شبکه اصلی

منت

بسیاری از افراد بر روی استفاده از شبکه های آزمایشی بر روی بلاک چین های موجود تمرکز می کنند. این شبکه ها محیط امنی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن فراهم می کنند تا برنامه های خود را آزمایش کنند. علاوه بر این، توسعه دهندگان پلتفرم می توانند توسعه قابلیت های شبکه اصلی را با استفاده از شبکه های آزمایشی آزمایش کنند. این فرآیند به شما کمک می کند تا جنبه های مختلف شبکه اصلی را قبل از انتشار در یک شبکه آزمایشی بررسی کنید.

باز هم هدف اصلی این بخش تست است. اما تمرکز اصلی بر روی سیستم خواهد بود. چون این شبکه ها جدید هستند هیچ برنامه ای روی آنها اجرا نمی شود و در این صورت شبکه یک طرفه تر خواهد بود. توسعه دهندگان بلاک چین از پایه کد نهایت استفاده را می کنند و در این مورد، هدف این است که پلتفرم را به نقطه ای برسانند که توسعه دهندگان انگیزه بیشتری برای ساخت اپلیکیشن بر روی پلتفرم مورد نظر داشته باشند.

اطمینان از امنیت پلتفرم اولین نیاز توسعه دهندگان است و باید به عنوان راهنمای اصلی راه اندازی شبکه های آزمایشی ویژه مورد توجه قرار گیرد. با فرض اینکه توسعه دهندگان امنیت پلتفرم را تضمین کرده اند، باید نحوه استفاده از پلتفرم را نیز به آنها آموزش دهید. به عبارت دیگر، شبکه آزمایشی باید به عنوان یک ابزار آموزشی دیده شود که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا دانش عمیقی در مورد نحوه استفاده از پلتفرم به دست آورند و همچنین به تست امنیت شبکه کمک کنند.

در نهایت، در حین آزمایش شبکه و یادگیری نحوه استفاده از آن، بخش هایی از پلتفرم را کشف خواهید کرد که قابل ارتقا هستند. در این مواقع، ممکن است به کتابخانه ها یا اسناد مهمی نیاز داشته باشید تا به شما در درک بهتر سیستم کمک کنند. این اطلاعات بازخورد ارزشمندی است که توسعه دهندگان پلتفرم باید قبل از نهایی کردن اجرای شبکه اصلی برای بهبود پلت فرم از آن استفاده کنند.

مقالات مرتبط:

چه بدانید و چه ندانید، شبکه های کامپیوتری امروزه به بخش عمده ای از زندگی ما تبدیل شده اند و اهمیت آنها در حال افزایش است. شبکه‌های آزمایشی گام مهمی در فرآیند راه‌اندازی شبکه‌های رایانه‌ای جدید و نوآورانه هستند که می‌توانند به زندگی روزمره ما ارزش بیافزایند. با کسب دانش عمیق از تفاوت های ظریف شبکه های آزمایشی و مسائل مهمی که در این بستر منتشر می شود، می توان نسخه های آزمایشی خاص و دلایل طراحی و پیاده سازی آنها را بهتر ارزیابی کرد.

نظر شما در مورد شبکه آزمایشی در حوزه ارزهای دیجیتال چیست؟

این مقاله یا بخش به مراجع یا منابع خود اشاره نمی کند. در هر سرمایه گذاری خطر از دست دادن سرمایه وجود دارد و سرمایه گذار باید پس از مطالعه و تحقیق تصمیم نهایی را گرفته و مسئولیت نتایج را بپذیرد.

[ad_2]

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما