سلول های رشد موی سلولی در راه درمان تاسی هستند – زومیت

[ad_1]

زیست شناسان در حال حاضر از برخی از آخرین پیشرفت ها در مهندسی ژنتیک برای حل مشکل باستانی تاسی و ایجاد سلول های جدیدی استفاده می کنند که می تواند به رشد ما کمک کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

این استارت آپ که dNovo نام دارد، تصویر این ماوس را به مجله MIT Technology Review معرفی کرد. ارنستو لوخان، بنیانگذار dNovo، زیست شناس است که در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است. او می گوید که این شرکت و این برنامه می توانند سلول های اصلاح شده ژنتیکی، مانند سلول های خونی طبیعی یا سلول های چربی را برای تولید فولیکول های مو بازسازی کنند.

تحقیقات بیشتری باید انجام شود اما لوخان امیدوار است که این فناوری علت ریزش مو را درمان کند. ما انسان ها با تمام فولیکول های مو که تا به حال داریم به دنیا آمده ایم اما پری، سرطان، تستوسترون، استعداد ژنتیکی و حتی کووید ۱۹ می‌توانند سلول‌های اساسی داخل فولیکول‌ها را از بین ببرند. اینها سلولهای اساسی هستند که مو را تشکیل می دهند. به این سلول های اساسی، موهای خود و همچنین موهای خود نگاهی بیندازید.

لوخان می گوید که این شرکت و توانایی آن برای تبدیل جلبک ها به سلول های فعال در سلول، هر سلول را مستقیماً به یک سلول بنیادی تبدیل می کند. وی می افزاید: در زیست شناسی به جای اینکه به سلول ها به عنوان یک وجود ثابت نگاه کنیم، شرط را به عنوان یک شرط درک می کنیم. ما می توانیم سلول ها را از یک حالت به حالت دیگر منتقل کنیم.”

پیوند سلول های بنیادی فولیکول ساز

فولیکول مو از فولیکول های موی انسان بدون کاشت مو تشکیل شده است.

برنامه نویسی سلولی جوان

احتمالاً عاملی است که نشان می دهد چرا آنها اینقدر ضعیف عمل می کنند. در ماه آگوست، مجله MIT Technology Review درباره شرکتی به نام Altos Labs گزارش داد که قصد دارد بررسی کند که آیا می توان افراد را با یک برنامه سلولی جدید جوان کرد یا خیر. استارتاپ دیگری به نام Conception به دنبال افزایش طول باروری با تبدیل سلول های خونی به اسپرم انسان است.

یکی از مهم ترین پیشرفت ها در اوایل قرن بیستم زمانی بود که محققان ژاپنی فرمول های ساده ای برای تبدیل هر نوع بافت به سلول های قوی مشابه سلول های موجود پیدا کردند. ظرفیت این اسناد افزایش یافته است. دانشمندان کشف کرده اند که به طور بالقوه می توانند تقریباً تمام سلول ها مانند اعصاب یا عضله قلب را به عنوان منابع بالقوه تولید کنند. با این حال، در عمل، فرمول تولید انواع خاصی از سلول ها قابل تشخیص است و مشکل بازیابی سلول های رشد یافته در بدن فرد در آزمایشگاه وجود دارد.

مقالات مرتبط:

با این حال، تنها تعداد محدودی از برنامه های جوانسازی سلولی برای درمان بیماران استفاده شده است. محققان ژاپنی برای یافتن ارتباطی بین سلول ها و نابینایان کار کرده اند. نوامبر گذشته، شرکت آمریکایی Vertex Pharmaceuticals اعلام کرد که امکان درمان نوعی دیابت در مردان پس از تزریق سلولوئید باتا که به انسولین پاسخ می دهد، وجود دارد.

این مفهوم که استارت آپ ها به تعداد سلول های طبیعی به خوبی پاسخ نمی دهند، شبیه سلول های پوست، بیماران و بالعکس است. این شرکت که Stemson نام دارد، همچنین ۲۲ ۱.۵ میلیون سرمایه از سرمایه گذاران مختلف از جمله شرکت داروسازی AbbVie جذب کرده است. جف همیلتونیکی از بنیانگذاران و مدیر عامل این شرکت می گوید که این شرکت برای آزمایش این فناوری بین این سلول ها در پوست موش و خوک ارتباط برقرار کرده است.

همیلتون و لوخان هر دو فکر می کنند بازار در حال رونق است. حدود نیمی از مردان داچار تاسی از مردان دیگر جدا می شوند و برخی از آنها زندگی سوم خود را آغاز می کنند. مشکلاتی که زنان عمدتاً در معرض آن هستند، ظرافت یک مشکل رایج است. اما همین موضوع در مورد برداشت از خود صدق می کند.

این شرکت ها بیوتکنولوژی را با فناوری چشم نواز در صنعت ترکیب می کنند که به خوبی شناخته شده است. ادعاهای نادرست زیادی در مورد حذف موهای زائد و توانایی سلول های اساسی وجود دارد. پل نافلرزیست شناسان در کالیفرنیا در نوامبر نوشتند:

پوست ارگانوئید حاوی فولیکول های مو / ارگانوئید پوست است

ظاهراً نزدیک یک پوست ارگانوئید پوشیده از فولیکول است.

تجارت مشکل است

آیا فناوری سلولی پایه می تواند تاسی را درمان کند یا امید کاذب جایگزین آن خواهد شد؟ همیلتون، که امسال برای سخنرانی در شبکه جهانی وب دعوت شده است، می‌گوید که به دنبال تأکید بر این است که شرکت هنوز تحقیقات بیشتری برای ارائه دارد. او می گوید: «خیلی ها می آیند و صحبت می کنند. این تصادف برای ما خیلی زیاد است. ما سعی می کنیم به دنیا نشان دهیم که دانشمندان واقعی هستیم و به وعده های خود عمل نمی کنیم.»

در حال حاضر برخی از داروهای تایید شده برای پروژسترون مانند پروپشیا (فناستروئید) و روگین (مینوکسیدیل) وجود دارد. اما به صورت محدود استفاده می شود. رفتارهای دیگر عبارتند از کندن پوست از سایر قسمت‌های بدن که هنوز مو دارند و پیوند فولیکول‌ها تا حدی که عمل جراحی انجام نشود. لوخان می گوید که در آینده سلول های مویی که در آزمایشگاه رشد کرده اند، می توانند جراحی های مشابهی را برای هر فرد اضافه کنند.

کارل کوهلراستاد دانشگاه هاروارد می‌گوید: «فکر می‌کنم اگر مردم به این رشته بازگردند موفق خواهند شد. اما در ابتدا، فریاندی بسیار مهربان و بسیار مهربان بود.» فولیکول ها اندامک های پیچیده ای هستند که از طریق تعامل مولکول ها، چندین نوع سلول را آشکار می کنند. کوهلر می گوید تصاویر پشه هایی که موهای انسان را به ارمغان می آورند جدید نیست اما همیشه مشکل ترجمه آن به انسان وجود دارد.

آزمایشگاه کوهلر فولیکول های مو را کاملاً متفاوت می کند: رشد ارگانوئیدها. ارگانوئیدها سلول های حرارتی کوچکی هستند که می توانند در آزمایشگاه خود سازماندهی شوند. کوهلر می گوید که این مطالعه در ابتدا با مطالعه ناآشنا بود و سلول های مؤمن در داخل گوش در حال رشد هستند. با این حال، این ارگانوئیدها به پوست تبدیل شدند و با فولیکول های مو کامل شدند.

کوهلر از این حادثه استقبال کرد و اکنون موجودات پست کروی را ایجاد می کند که حدود دو روز رشد می کنند تا عرض آن به حدود دو میلی متر برسد. به گفته وی، فولیکول های مو به وضوح قابل مشاهده هستند و معادل فولیکول های مویی هستند که جنین را می پوشانند. نکته شگفت انگیز این است که موجودات زنده به عقب رشد می کنند و ریشه ها وارد وسط می شوند. کوهلر می‌گوید: «شما می‌توانید زیبایی معماری را ببینید، هرچند که چرا آنها در بهشت ​​رشد می‌کنند سؤال بزرگی است».

آزمایشگاه هاروارد از منبعی از یک سلول تازه توسعه یافته استفاده می کند که توسط یک مرد ژاپنی 4 ساله اختراع شده است. با این حال، سلول‌های اهداکننده دیگری نیز وجود دارند که باید بررسی شوند تا ببینند آیا ارگانیسم‌ها را می‌توان با رنگ‌ها و بافت‌های متمایزشان تشخیص داد. کوهلر گفت: قطعاً تقاضا برای آن وجود دارد. شرکت های علاقه مند به محصولات آرایشی و بهداشتی. آنها وقتی ارگانوئیدها را در آن زمان می بینند هیجان زده می شوند.”

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما