سنگاپور: کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از لغو قانون دوران استعمار برای ممنوعیت رابطه جنسی بین مردان استقبال کرد.

«این قانون دوران استعمار در مقیاس بزرگتر تحت تاثیر و ساکت لزبین، همجنس گرا، دوجنسه، تراجنسیتی، دوجنسه کوئیر (LGBTIQ+) به عنوان یک کلمیشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر گفت.

او تاکید کرد که همه از جمله همه اعضای جامعه LGBTIQ+ حق دارند از حمایت برابر، احترام و رعایت حقوق بشر برخوردار شوند.

هموار کردن راه

لغو بخش 377A به هموار کردن راه برای گفتگوی سازنده و درک، پذیرش و امنیت بیشتر برای افراد دگرباش کمک خواهد کرد. در سنگاپور”.

بر اساس گزارش های خبری، تصمیمی که توسط نخست وزیر لی هسین لونگ در یک سخنرانی تلویزیونی ملی در روز یکشنبه برای قانونی کردن روابط جنسی بین مردان اعلام شد، یک “پیروزی برای بشریت” بود.

با این حال، آقای لی افزود که دولت به دنبال هیچ تغییری در تعریف قانونی ازدواج در سنگاپور نخواهد بود، ازدواجی که تنها بین مردان و زنان به رسمیت شناخته می شود. علاوه بر این، او گفت که برای جلوگیری از هرگونه چالش بیشتر در مورد این تعریف، به سمت تغییر قانون اساسی حرکت خواهد کرد.

او اشاره ای نکرد که این قانون که تا دو سال حبس دارد، چه زمانی لغو می شود، اگرچه گزارش های رسانه ها می گویند که بیش از یک دهه است که اجرا نشده است.

درباره ازدواج همجنس گرایان بدانید

خانم باشله گفت که قصد دارد قانون اساسی را اصلاح کند تا اطمینان حاصل شود که تعریف قانونی ازدواج به عملی بین زن و مرد محدود می شود. مکانیسم های مختلف حقوق بشر سازمان ملل از همه کشورها خواسته است که ازدواج همجنس گرایان را به طور قانونی به رسمیت بشناسند – چه با در دسترس قرار دادن ازدواج برای زوج‌های همجنس یا از طریق ترتیبات دیگر، مانند مشارکت مدنی – و آنها همچنین از منافع و حمایت‌های یکسانی برای همه حمایت کردند.»

وی افزود که ضروری است قانون سنگاپور از روابط “همه شرکای سازگار، صرف نظر از گرایش جنسی، هویت جنسی یا ویژگی های جنسیتی” محافظت کند.

باطل کردن “تسریع”

دولت خواستار شد روند لغو را تسریع کنید و اقداماتی را برای محافظت از حقوق LGBTQ+ انجام دهیداز جمله تصویب قوانین ضد تبعیض که تبعیض بر اساس گرایش جنسی، هویت جنسی و ویژگی های جنسی را پوشش می دهد.

قانون 377A زمانی معرفی شد که سنگاپور مستعمره بریتانیا بود، و دولت شهر تصمیم گرفت پس از استقلال در سال 1965 آن را در کتاب قانون حفظ کند.

بر اساس گزارش های خبری، حمایت فزاینده ای از حقوق LGBTIQ+ در سال های اخیر وجود داشته است و بیانیه مشترک فعالان حقوق در سنگاپور این خبر را “پیروزی سخت به دست آمده، پیروزی عشق بر ترس” توصیف کرد.

با این حال، برخی از گروه‌های محافظه‌کار و مذهبی مخالفت خود را با این تغییر ابراز کرده‌اند و قوانین پخش این کشور محتوایی را محدود می‌کند که آنچه را که از آن به عنوان «سبک زندگی» LGBTQ+ یاد می‌شود، تبلیغ می‌کند.

“گام مهم” – برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد HIV/AIDS

آژانس سازمان ملل متحد که به پایان دادن به همه گیری ایدز اختصاص دارد، UNAIDS نیز از قول لغو ماده 377 الف ستایش کرد.

تاوفیک باکالی، مدیر منطقه ای UNAIDS در آسیا و اقیانوسیه گفت: «پایان جرم انگاری افراد دگرباش جنسی، هم برای جامعه دگرباشان جنسی در سنگاپور و هم برای کل کشور، خبر بسیار خوبی است.

برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ آی وی/ایدز از این به عنوان گامی مهم در جهت احترام به حقوق بشر دگرباشان جنسی در سنگاپور و ایجاد جامعه ای بازتر استقبال می کند. جامعه ای بردبار و فراگیر که در آن مردم بتوانند همانی باشند که هستند و بدون ترس از زندان هرکس را که می خواهند دوست داشته باشند.. این تغییر حیاتی جانها را نجات داده و به نفع همه خواهد بود و سایر کشورها را به دنبال کردن آن ترغیب خواهد کرد. سایر ایالت ها باید به گروه رو به رشد ایالت هایی بپیوندند که از جرم انگاری دور می شوند.»

سنگاپور به A فهرست رو به رشد کشورهایی که اخیراً روابط همجنس‌گرایان را جرم‌زدایی کرده‌اندUNAIDS در بیانیه روز دوشنبه خود خاطرنشان کرد، از جمله آنتیگوا و باربودا، بوتسوانا، بوتان و آنگولا.

تغییر در سنگاپور در نهایت تعداد کشورهایی را که هنوز روابط همجنس‌بازی‌های توافقی جرم انگاری می‌شود به کمتر از 70 کشور در سراسر جهان کاهش می‌دهد. جرم زدایی نقطه پایانی در پرداختن به انگ و طرد نیست، اما گامی حیاتی به جلو است.این آژانس افزود.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما