سهام اپل به رکورد جدیدی نزدیک می شود

اپل به دنبال تولید در هند است

اپل بار دیگر شیار خود را پیدا کرده است.

قیمت سهام سازنده آیفون در اوایل معاملات روز دوشنبه به 133.82 دلار رسید و اپل را از بالاترین قیمت روزانه 134.54 دلاری در آوریل 2015 دور کرد. سهام اپل روز را با 133.29 دلار به پایان رساند و رکورد قبلی قیمت بسته شدن 133 دلار را شکست داد که در فوریه 2015 تعیین شده بود.

سهام افزایش می یابد، پرداخت می کند سیب (AAPL) به ارزش بازار 700 میلیارد دلار، در بحبوحه خوش بینی مجدد نسبت به آیفون می آید.

بر اساس یادداشت سرمایه‌گذار ارسال شده به CNNMoney، گلدمن ساکس روز دوشنبه قیمت هدف خود را برای سهام افزایش داد و به احتمال افزودن «ویژگی‌های جدید عمده» مانند «حسگر سه بعدی» به مدل بعدی آیفون اشاره کرد.

اوج قبلی اپل شش ماه پس از عرضه آیفون 6 و 6 پلاس بازطراحی شده به ثبت رسید و آغازگر چیزی بود که تیم کوک، مدیرعامل این شرکت آن را “مادر همه ارتقاها” خواند.

با این حال، از آن زمان، اپل سنت خود را در تعمیر آیفون هر دو سال یکبار شکسته است. جدیدترین مدل های موجود در بازار امروز تقریباً شبیه به آیفون های موجود در اواخر سال 2014 هستند.

انتظار طولانی، همراه با دهمین سالگرد تولید آیفون امسال، این انتظار را افزایش داده است که اپل در شرف تعمیر گسترده گوشی هوشمند خود و افزایش تقاضا است.

مطالب مرتبط: تیم کوک: “اپل بدون مهاجرت وجود نداشت”

فروش سالانه اپل در سال مالی 2016 برای اولین بار از سال 2001 کاهش یافت زیرا فروش آیفون که هنوز هم اکثریت تجارت آن را تشکیل می دهد، در سه فصل متوالی کاهش یافت.

اپل حتی حقوق مدیرعامل خود را 15 درصد کاهش داد زیرا این شرکت نتوانست به اهداف عملکردی برای فروش و سود دست یابد.

اما آن رگه از دست دادن به تازگی پایان یافته است.

فروش اپل در سه ماهه دسامبر دوباره شروع به رشد کرد که ناشی از تقاضای قوی آیفون بود – به خصوص برای آیفون 7 پلاس بزرگتر و گرانتر.

این شرکت در طول سه ماهه 78.3 میلیون آیفون فروخت و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. حداقل بخشی از آن ممکن است به دلیل مشکلات فراخوانی گوشی های هوشمند سامسونگ باشد.

مارک موسکوویتز، تحلیلگر ویلیام بلر، در یادداشتی برای سرمایه گذاران در این ماه نوشت: «مشکلات سامسونگ نوت 7 احتمالا کمک کرده است.

آیفون تنها دلیل هیجان وال استریت در مورد اپل نیست. رئیس جمهور ترامپ نیز وجود دارد.

اگرچه ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی با اپل درگیر شد، اما سرمایه‌گذاران اکنون خوش‌بین هستند که اپل حداقل از یک پیشنهاد ترامپ سود خواهد برد: کاهش مالیات بر پولی که شرکت‌های آمریکایی از حساب‌های خارج از کشور خود وارد می‌کنند.

اپل در حال حاضر 230 میلیارد دلار پول نقد در حساب های خارجی دارد. اگر ترامپ و کنگره بازگرداندن این پول را برای اپل ارزان‌تر کنند، می‌توان از آن برای خرید و بازخرید استفاده کرد.

CNN Money (نیویورک) اولین بار منتشر شده در 13 فوریه 2017: 12:24 PM ET

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما