سهم ورزشی از واکسن های فایزر وارداتی

[ad_1]

خبرگزاری مهر: ورزشکاران به ویژه مسافران توکیو با خطرات کرونا فعالیت های خود را دنبال می کنند، بنابراین ماندن در گروه های پرخطر و حفظ حق استفاده از واکسن های وارداتی فایزر ضروری است.

اگرچه فاز اول آزمایشات بالینی واکسن ایرانی کرونا آغاز شده و اولین آزمایش انسانی انجام شده است، اما با توجه به زمان لازم برای تولید انبوه این واکسن ایرانی، مذاکراتی با برخی از تولیدکنندگان واکسن کرونا در سراسر جهان در حال انجام است. محصولات خود را عرضه کنند. از آن برای واکسینه کردن جامعه ایرانی استفاده کنید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت که سیاست گذار خرید و تایید واکسن است و جمعیت هلال احمر که بر اساس ماده 14 مدیریت بحران مسئولیت دریافت کمک های بین المللی را بر عهده دارد، دوز “یک میلیونی” را مذاکره کرده اند. برای واردات واکسن جمعیت هلال احمر در حال پیگیری توزیع “150000” دوز واکسن از یک موسسه خیریه خارجی است.

واکسن های وارداتی فایزر برای “گروه های خطر” استفاده می شود. به عنوان یک قاعده، متخصصان مراقبت های بهداشتی که در تماس مستقیم با آسیب های عروق کرونر هستند، بخشی از این گروه هستند. البته افراد مسن مبتلا به بیماری های صعب العلاج نیز در این گروه قرار می گیرند.

به طور کلی مزایای واکسن های فایزر وارداتی توسط دولت ایران باید در اولویت قرار گیرد و بر این اساس ابتدا باید در اختیار افراد گروه پرخطر قرار گیرد. اما سوالی که مطرح می شود این است که اولویت های استفاده از واکسن های فایزر وارداتی چیست، ورزش ها و رزیدنت ها چیست و مسئولان مربوطه در این زمینه چه کرده اند؟

در توزیع واکسن های فایزر وارداتی باید به “بازیکنان” توجه شود

ورزش حوزه ای بود که در آن محدودیت های کرونا به شدت اعمال می شد که منجر به شیوع این ویروس در کشور، لغو فعالیت ها و برنامه ها در همه حوزه ها شد و رکود و رکود ناشی از آن برای چندین ماه ادامه یافت.

البته مدتی است که با آمدن اردوها و مسابقات، بازی از حالت راکد خارج شده و به حالت عادی و همیشگی خود نزدیک شده است، هرچند که در این حرکت، کرونا و خطرات آن زیاد بوده و هست. . برای ورزشکاران و مربیان آنها پنهان است. بسیاری از رشته ها آنها را آلوده کرده اند.

اما دلیلی برای لغو فعالیت‌ها و رویدادهای ورزشی وجود ندارد، به‌ویژه که بازی‌های المپیک و پارالمپیک در پیش است و اصرار مکرر کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک حکایت از برگزاری به موقع بازی‌ها دارد.

علاوه بر این، بازی یک چرخه اقتصادی بزرگ و گردان است که می تواند با صدای معیوب در ایران کار کند، اما در مجموع تأثیر آن بر هیچکس پوشیده نیست و از نظر هیاهو در جامعه و در بین مردم در رتبه اول قرار دارد. مردم.

البته اگر گفت‌وگوی لازم بین دولت و ورزش صورت گیرد، همه این آثار به‌طور کامل نمایان می‌شود، به‌ویژه اکنون که کرونا و محدودیت‌های آن شرایط خاص و کم‌تجربه‌ای را در کشور ایجاد کرده است.

در این شرایط استثنایی، واضح است که اهالی بخش ورزش با رعایت پروتکل و پیشرفت طبق دستور ولیعهد با دولت تعامل داشته اند. این فعل و انفعالات کرونری در صورتی که 100% توسط دولت آشکار شود، می تواند منافع متقابلی را به همراه داشته باشد. بدین ترتیب دولت با حمایت های به موقع عرصه مناسبی را برای فعالیت های آرام ورزشکاران ایجاد می کند و از سوی دیگر این افراد از شرایط استاندارد ایجاد شده برای درخشش خود و ایجاد شور و نشاط در جامعه استفاده می کنند. . بنابراین، بازی دوباره نقش خود را به عنوان کارآمدترین ابزار برای رسیدن به این هدف ایفا می کند که عملکرد موفق دولت بخشی از آن است.

البته منظور از ورزشکاران عمدتاً ورزشکارانی است که امروزه مشتاق حضور در المپیک و پارالمپیک توکیو هستند و حضور پررنگ آنها در این دو عرصه به سلامت جسمی و روحی آنها بستگی دارد که بخش بزرگی از آن را می توان به دست آورد. حذف پس از واکسیناسیون توسط. شاید افرادی مانند بازیکنان و مربیان شاغل در لیگ برتر فوتبال در این گروه باشند. در کل نباید در توزیع واکسن های وارداتی از ورزشکاران غافل شد.

مسئولان نباید اشتباه کنند

از مجموع 10 میلیون دوز واکسن تهیه شده فایزر یا 150 هزار دوز واکسنی که از سوی یک موسسه خیریه خارجی به ایران وعده داده شده است، گروه های ورزشی ویژه نیز می توانند در صورت اقدام به موقع مسئولان ذیربط در این امر مشارکت کنند.

مسعود سلطانیفر وزیر ورزش و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک که بارها بر سلامت ورزشکاران تاکید کرده است، اعلام کردند باید با وزارت بهداشت و مسئولان آن و در صورت نیاز با ارگان ها و مسئولان بالاتر مشورت کنند. حفظ حق استفاده از واکسن های وارداتی

البته کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته بین‌المللی پارالمپیک نیز اعلام کرده‌اند که واکسن کرونا در صورت نیاز در آستانه برگزاری دو بازی‌های توکیو در اختیار کشورهای نیازمند قرار می‌گیرد، اما اکنون مسافران توکیو باید در این اردو حضور داشته باشند. و با تمرین، واکسینه خواهند شد. آنها باید بتوانند بدون نگرانی تمرینات خود را دنبال کنند.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما