سه شامپانزه جوان از یک پناهگاه ربوده شده اند. ربایندگان آنها باج می خواهند | CNNCNN

یک پناهگاه حیوانات در جمهوری دموکراتیک کنگو پس از ربودن سه نوزاد شامپانزه توسط ربایندگان، با تقاضای باج مواجه است.

فرانک چانترو، بنیانگذار پناهگاهی که ربوده شدن در آن صورت گرفت، جمعه به سی ان ان گفت: این اولین بار در جهان است که بچه میمون ها برای باج گیری ربوده می شوند.

پناهگاه او، به نام حیوانات کوچک مصادره شده در کاتانگا (به اختصار JACK در فرانسوی)، در لوبوباشی، نزدیک مرز بین جمهوری دموکراتیک کنگو و زامبیا، در مسیر اصلی از کنگو به آفریقای جنوبی قرار دارد که میمون‌ها از طریق آن قاچاق می‌شوند. بقیه دنیا جهانی گرایی.

حسین در تصویری که رباینده اش فرستاده است

چانترو گفت که آدم ربایان حوالی ساعت 3 بامداد روز 9 سپتامبر به پناهگاه حمله کردند و سه نوزاد از پنج شامپانزه ای را که او تا کنون نجات داده بود – سزار، حسین و مونگا – بردند. بعداً، او دو نفر دیگر را که در آشپزخانه پنهان شده اند پیدا می کند.

یک ساعت پس از حمله، همسر Chantero سه نامه و یک فیلم از شامپانزه‌های ربوده شده از آدم ربایان دریافت کرد.

آنها به ما گفتند که قصد ربودن فرزندانم را داشتند زیرا قرار بود برای تعطیلات به اینجا بیایند، اما نیامدند، بنابراین آدم ربایان این سه کودک را گروگان گرفتند و از ما باج زیادی خواستند.

ربایندگان ادعا کردند که شامپانزه ها را مواد مخدر مصرف کردند و تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت باج به آنها آسیب خواهند رساند.

چانترو گفت: «بدیهی است که پرداخت باج برای ما غیرممکن است. ما نه تنها پول نداریم، بلکه باید درک کنید که اگر ما به راه آنها برویم، آنها می توانند در عرض چند ماه دوباره خوب عمل کنند، و همچنین تضمین نمی کنیم که بچه را به ما برگردانند. ”

Chantero همچنین نگران بود که در را به روی آدم ربایی های بیشتری باز کند. 23 پناهگاه در سرتاسر قاره برای انجام این کار وجود دارد. اگر ما باج را بپردازیم، می تواند سابقه ای ایجاد کند و می تواند ایده هایی را به دیگران بدهد، بنابراین ما باید بسیار مراقب باشیم.

میشل کویاکپا، مشاور رسانه ای وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو در روز جمعه به سی ان ان گفت: ما تسلیم این نوع تقاضا نمی شویم.

کویاکپا گفت: «(ربودن) غیرانسانی و غیر طبیعی است.

کویاکپا گفت که مقامات هنوز در حال بررسی و تلاش برای شناسایی آدم ربایان هستند و امیدوارند در روزها یا هفته های آینده آنها را پیدا کنند.

وی افزود که این آدم ربایی “اولین مورد از نوع خود در تاریخ جمهوری دموکراتیک کنگو” است.

با این حال، این اولین بار نیست که پناهگاه Chantero هدف قرار می گیرد. چند ماه پس از تأسیس آن در سال 2006، گروهی از مردم در طول شب وارد خانه شدند و محل خواب شامپانزه‌های جوان را آتش زدند و دو نفر از پنج نفری را که در آن زمان در آنجا بودند، کشتند.

به گفته Chantero، در سپتامبر 2013، مرکز آموزشی پردیس به آتش کشیده شد، اما تلفات جانی نداشت.

اکنون نزدیک به دو هفته از آخرین باری که چانترو شواهدی از ربوده‌کنندگانش دریافت کرده است که شامپانزه هنوز زنده است، می‌گذرد و او نگران است.

او گفت: “ما نمی توانیم به زندگی روزمره خود برگردیم، ما کاملا ویران شده ایم.”

اما چانترو گفت که این آدم ربایی عزم او را برای نجات شامپانزه های جوان از چنگال قاچاقچیان متزلزل نمی کند.

چانترو گفت: “برای گرفتن نوزادان، آنها باید تمام خانواده را در جنگل بکشند، معمولاً 8 تا 10 میمون جداگانه، و بسیاری از بچه میمون ها قبل از رسیدن به مقصد نهایی خود می میرند.”

به گفته Chantero، بسیاری از خریداران کودکان قاچاق افراد ثروتمندی هستند که می خواهند از حیوانات عجیب و غریب در خانه های خود نگهداری کنند.

او گفت: “آنها عواقب اقدامات خود را درک نمی کنند، زیرا با دست گرفتن یک کودک کوچک، حداقل 10 نفر کشته شدند.”

همچنین خطرناک است، زیرا شامپانزه ها به سرعت بزرگ می شوند و یک شامپانزه بالغ می تواند یک انسان بالغ را با دست خالی بکشد.

Chantero به آینده امیدوار نیست. او گفت: «من می دانم که متأسفانه (آدم ربایی) بیشتر و بیشتر اتفاق می افتد.

“همه این حیوانات در جنگل کمیاب می شوند. ما در پناهگاه ها حیوانات داریم و آنها از سلامت خوبی برخوردار هستند. بدیهی است که حمله به ما برای این افراد بسیار آسان تر است.”

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما