سه شنبه: پیشرفت اوکراین ادامه دارد

جزئیات: اوکراین سریعتر از حد انتظار پیشرفت کرده است و در حال حرکت برای تحکیم کنترل خود بر منطقه بازپس گیری شده است. ارتش اوکراین اعلام کرد که ظرف 24 ساعت به 20 شهر و روستای دیگر منتقل شده و مدعی است که نزدیک به 200 مایل مربع در منطقه جنوبی خرسون را پس گرفته است.

چه چیزی بعدی: دادستانی کل اوکراین در حال بررسی جنایات جنگی احتمالی در روستایی که اخیراً آزاد شده در نزدیکی خارکف است.

متحدان: موفقیت اوکراین متحدان اروپایی را در آستانه زمستانی سخت با افزایش هزینه سوخت جسورتر کرده است. این احتمال وجود دارد که فشار بر اعضای ناتو برای تامین تسلیحات سنگین‌تر اوکراین را افزایش دهد.


برخی کشورها به وضعیت موجود پایبند هستند. دیروز، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزلند، گفت که معتقد است کشورش احتمالاً در زمان حیاتش به جمهوری تبدیل خواهد شد. آردرن گفت: “اما من آن را به عنوان یک اقدام کوتاه مدت یا چیزی در دستور کار به این زودی نمی بینم.”

این جمهوری استوارتر در استرالیا استقرار یافته است، که جمعیت ایرلندی بیشتری دارد. در آنجا مرگ ملکه یک گرداب سیاسی ایجاد کرد.

به گزارش بی بی سی، یک پروتکل مهم، دولت استرالیا پارلمان را برای بزرگداشت مرگ او به مدت دو هفته تعلیق کرد. سیدنی مورنینگ هرالد گزارش می دهد که این اقدام منجر به واکنش شدید سیاستمدارانی شده است که می ترسند تعلیق اصلاحات یکپارچگی وعده داده شده توسط نخست وزیر آنتونی آلبانیز را به تاخیر بیاندازد یا تضعیف کند. در اینجا به روز رسانی زنده در مورد مرگ ملکه است.

متن نوشته: 14 مستعمره سابق، حاکمیت بریتانیا را به عنوان رئیس دولت خود حفظ می کنند.

کارائیب: نخست وزیر آنتیگوا و باربودا روز شنبه از برنامه ریزی برای برگزاری همه پرسی برای جمهوری شدن ظرف سه سال خبر داد. باربادوس سال گذشته رای به عزل ملکه از ریاست دولت داد.

اسکاتلند: بحث های جدیدی در مورد آینده استقلال مطرح شد.

انگلستان: رژیم های ضد سلطنتی آن را ساده می گیرند. آنها شاه چارلز سوم را هدف آسان تری نسبت به مادر بزرگوارش می بینند – اما متوجه می شوند که در طول دوره عزاداری رسمی خطر بیگانگی مردم را دارند.


قطعی های ظالمانه برق، ریتم زندگی در لبنان را به طور اساسی تغییر داده است.

انرژی ارائه شده توسط دولت در زمان های تصادفی و تنها برای یک یا دو ساعت در روز می آید. همکار من راجا عبدالرحیم از بیروت گزارش می دهد که بسیاری از ساکنان مجبور به یافتن راهبردهای مقابله شده اند. مردم اغلب در ساعات بعد از نیمه شب لباس‌ها را می‌شویند و وسایل را شارژ می‌کنند.

این بحران عمیق برق زیرمجموعه‌ای از بدترین بحران اقتصادی لبنان در دهه‌های اخیر است، که بانک جهانی گفته است ممکن است از نظر تأثیر آن بر استانداردهای زندگی، یکی از سه بدترین بحران جهان از اواسط قرن نوزدهم باشد.

قطعی برق همچنین بر نابرابری های شدید اجتماعی و اقتصادی کشور تأکید می کند. نرخ تورم لبنان در سال منتهی به ژوئیه به 168 درصد افزایش یافت و بیکاری در حال افزایش است. اکنون تنها تعداد کمی از مردم می توانند دیزل ژنراتورهای آماده به کار را برای مقابله با گرما و تاریکی بخرند.

متن نوشته: لبنان مدت‌هاست که از عدم تعادل در بخش برق رنج می‌برد. اما در سال گذشته کمبود شدید سوخت باعث تشدید خاموشی شده است.

یک مسابقه تسلیحاتی نوآورانه در حومه سیدنی استرالیا در جریان است. خط مقدم: جعبه های زباله. گونه ها: انسان و گوگرد تاج دار.

در ایالات متحده، وام های دانشجویی فدرال میراث جنگ سرد است: این وام ها برای اولین بار در سال 1958 در پاسخ به راه اندازی اسپوتنیک توسط شوروی صادر شد. (دولت نگران عقب ماندن آمریکایی ها در علم بود.)

اکنون، آمریکایی ها مجموعاً 1.7 تریلیون دلار وام های دانشجویی فدرال بدهکار هستند و هزینه کالج از سال 1980 تقریباً سه برابر شده است، حتی اگر با تورم تنظیم شود. ماه گذشته، پرزیدنت بایدن برنامه کاهش بدهی دانشجویان را اعلام کرد که می تواند 300 میلیارد دلار یا بیشتر برای مالیات دهندگان هزینه داشته باشد.

بدهی های دانشجویی به یک گفتگوی ملی تبدیل شده است، زیرا بیشتر آمریکایی ها آن را به عنوان یک مشکل ساختاری می بینند و نه نتیجه تصمیمات شخصی بد، و انگ آن در حال محو شدن است.

حتی به عنوان یک ابزار روایی در داستان های معاصر ظاهر شده است. در تایمز، جنیفر ویلسون رمان معمولی بحران وام را اینگونه توصیف می‌کند: «زنی عجیب و غریب که توسط نسلی که امکان تبدیل شدن را سلب کرده بود، شکسته شد و داستانی را فروخت که همه چیز برایشان تمام می‌شد».

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما