سوت عکاس ژاپنی درباره درمان “زنان آرامش بخش”

گوانگجو، کره جنوبی – از سال 2000، تسوکاسا یاجیما عکس های دلخراش و تکان دهنده ای از بردگان جنسی سابق ارتش ژاپن در جنگ جهانی دوم گرفته است تا به جهان کمک کند تا با تاریخ دردناک آنها آشنا شود.

اکنون، عکاس 51 ساله ژاپنی، بیش از سه ربع قرن پس از پایان جنگ، در کانون رسوایی رفتار با زنان قرار گرفته است که طی آن آنها مجبور به رابطه جنسی با ژاپنی ها شدند. سربازان

در سال‌های پس از تأسیس آن در سال 1992، خانه اشتراک در گوانگجو، کره جنوبی، هاله مکانی مقدس را به خود گرفته است، جایی که سیاستمداران و دانشجویان برای ملاقات با ده‌ها برده جنسی سابق آمده‌اند، که اصطلاحاً به عنوان «آرامش» شناخته می‌شوند. زنانی که «آنجا سرپناه پیدا کردند، از جمله چهار نفری که در حال حاضر ساکن هستند.

اما در دو سال گذشته، آقای یاجیما، که برنامه توسعه بین‌المللی خود را به همراه شش کارگر کره جنوبی در این پناهگاه اجرا می‌کند، مدیران را متهم کرده است که این زنان را که همگی در دهه ۹۰ زندگی‌شان هستند، در یک مرکز پرستاری نامرغوب نگهداری می‌کنند. جمع آوری شده. میلیون ها دلار کمک مالی برای غنی سازی بزرگترین و قدرتمندترین رژیم بودایی در کره جنوبی، جوگیه.

آقای یاجیما و سایر افشاگران گفتند که اگرچه کمک‌های مالی برای رفاه زنان جمع‌آوری شد، اما مقدار کمی برای آنها استفاده شد. در عوض، آنها گفتند، مدیران پول جوگی را پس انداز کردند تا در آینده سرپناه را به یک خانه سالمندان مجلل برای کسانی که می توانستند پرداخت کنند – زمانی که زنانی که اکنون در آنجا زندگی می کردند مردند، پس انداز کردند.

آقای یاجیما گفت: “حفظ خانه نامزدی به عنوان مکانی با ارزش تاریخی و آموزشی مهم است، زیرا خشونت جنسی در دوران جنگ علیه زنان در جهان امروز، در مکان هایی مانند اوکراین، ادامه دارد.” “برنامه آنها برای تبدیل آن به خانه مراقبت مشترک، پروژه ای برای ریشه کنی تاریخ است.”

افشاگری منجر به اتهامات جنایی شد. مدیران سابق به اتهام کلاهبرداری، اختلاس و سایر اتهامات جنایی محاکمه می شوند. اعضای هیئت مدیره پناهگاه، از جمله یکی از برجسته ترین راهبان بودایی کشور، به دلیل سهل انگاری از کار برکنار شده اند. اهداکنندگان خشمگین از خانه اشتراک شکایت کردند و خواستار بازگشت پول خود شدند. کمک های مالی در شش ماهه اول سال جاری به 35300 دلار کاهش یافت که نسبت به 1.9 میلیون دلار در سال 2019 کاهش یافت.

استاد یاجیما و سایر افشاگران در حالی که آنها برای اقدامات خود مورد تحسین قرار گرفتند، مجبور شدند تاوان آنچه را که فاش کرده بودند، بپردازند.

مدیران جدید و سابق پناهگاه و افراد نزدیک به آنها ده‌ها پرونده افترا و شکایت دیگر علیه این افشاگر تنظیم کرده‌اند و آنها را به انتشار شایعات نادرست متهم کرده‌اند.

به عنوان یک ملی پوش ژاپنی، آقای یاجیما کانون بسیاری از واکنش ها بوده است. بردگی جنسی زنان به اصطلاح راحت، احساسی ترین جنجال تاریخی بسیاری است که روابط بین کره جنوبی و ژاپن، دو مهم ترین متحد ایالات متحده در شرق آسیا را تیره کرده است.

چرا لعنتی یک کارمند ژاپنی برای آسایش زنان به این مکان منصوب می شود؟ خواندن تابلویی که روی دیوار ساختمان خانه اشتراک گذاری که آقای یاجیما در آن کار می کرد آویزان شده بود. بر اساس یافته های مرکز حقوق بشر، افراد نزدیک به مدیران به او توهین های نژادی کردند.

چهار نفر از هفت افشاگر ماه گذشته به دلیل شکایت از آزار و اذیت استعفا دادند.

اما این آقای یاجیما نبود که اصرار به ماندن داشت.

لیم می ری، استاد دانشگاه کره در سئول، گفت که مبارزات انتخاباتی او سوالات مهمی را برای کره جنوبی ایجاد کرده است. خانم لیم گفت که این زنان به کنفرانس‌ها و گردهمایی‌های اعتراضی برده شدند و در آنجا به عنوان نمادهای خدشه‌ناپذیر رنج کره تحت حکومت استعماری ژاپن و جنگجویان برای عدالت تاریخی رفتار می‌شدند. اما تعداد کمی پرسیدند که چگونه زنان در پشت صحنه زندگی می کنند.

خانم لیم گفت: «یاجیما یکی از فعالان نادری است که من می‌شناسم که بر روی زنان آرامش‌بخش به‌عنوان انسان‌ها تمرکز کرده است، در حالی که بقیه کمپین تمایل دارد آنها را قربانی ببیند و از آنها برای یک برنامه سیاسی یا جمع‌آوری کمک مالی استفاده کند.»

آقای یاجیما گفت زمانی که در دانشگاه واسدا در توکیو تاریخ تحصیل کرد، به فمینیسم و ​​دوران استعمار ژاپن علاقه مند شد. او در سال 2000 شروع به بازدید از House of Sharing کرد و در ابتدا از سال 2003 تا 2006 در آنجا به عنوان مترجم و عکاس مشغول به کار شد.

السید گفت: «در عکس‌هایم سعی می‌کنم تصویر جمعی از زنان را به‌عنوان قربانی و همچنین زنان را به‌عنوان افرادی با شخصیت نشان دهم. یاجیما گفت. اگر بتوانید مانند من با آنها زندگی کنید و با آنها غذا بخورید و رابطه پدربزرگ و نوه دیگری ایجاد کنید، می توانید چیزهایی را ببینید که بازدیدکنندگان گاه به گاه نمی توانند انجام دهند. مردم آنها را به عنوان جنگجویان قهرمان می بینند. اما زمانی که آنها در میان هستند. خودشان هم می‌توانند مثل یک مهدکودک در مورد چیزهایی مثل چه کسی یک آب نبات دیگر در هنگام تقسیم کالای اهدایی به دست آورد، بحث کنند.»

در سال 2006، آقای یاجیما به آلمان نقل مکان کرد و در آنجا به کار برای آرمان زنان ادامه داد. او به سازماندهی سخنرانی ها و نمایشگاه های عکس کمک کرد و یکی از زنان را دعوت کرد تا داستان خود را به اشتراک بگذارد. زمانی که در سال 2019 به House of Sharing بازگشت، آنچه دید او را عمیقاً آزار داده بود.

به گفته او وقتی زنی از تخت شکسته به زمین افتاد، مدیران از بردن او به بیمارستان یا خرید تخت جدید خودداری کردند. وقتی محل زندگی زنان بازسازی شد، وسایل آنها در بیرون انباشته شد و در معرض باران های موسمی قرار گرفت. در کشوهای دفتر مدیر، افشاگران کمک های نقدی خارج از کشور را یافتند که به درستی در دفاتر ثبت نشده بود.

تحقیقات هیئت مشترکی از مقامات دولتی و کارشناسان غیرنظامی اکثر اتهامات افشاگر و موارد دیگر را تأیید کرد.

این کمیسیون در گزارش 366 صفحه‌ای خود که توسط نیویورک تایمز مشاهده شد، گفت که خانه مشترک زنان آسایش را برای جمع‌آوری کمک‌های مالی “بسیج” می‌کند و در عین حال آنها را از بیرون رفتن در گردش‌های شخصی منع می‌کند. بدبین ها او را مورد آزار عاطفی قرار دادند و تهدید کردند که “او را در خیابان می اندازند.” این کمیته گفت که House of Sharing بین سال‌های 2015 تا 2019 6.8 میلیون دلار کمک نقدی جمع‌آوری کرده است. اما تنها 154000 دلار برای راه‌اندازی اتاق‌هایی که زنان در خانه‌های سالمندان کمتر از حد متوسط ​​زندگی می‌کنند، استفاده کرده است.

در این بیانیه آمده است: «جمع‌آوری کمک‌ها با وعده استفاده از آن برای آسایش زنان، رفاه و فعالیت‌های آنان اما استفاده نکردن از پول برای آنها، اقدامی برای کلاهبرداری از مردم است».

Seonghwa ارجمند، یک راهب بودایی Jogye که در ماه مه به ریاست هیئت مدیره آن منصوب شد، گفت که هیئت اشتراک مرتکب “اشتباهات” و “نقض” قوانین حاکم بر کمک های مالی شده است.

اما سئونگوا گفت که این زنان به اندازه کافی حمایت مالی – 2600 دلار در ماه به اضافه 10810 دلار کمک هزینه پزشکی سالانه – از دولت دریافت می کنند. وی گفت که از پول اهدایی شهروندان سود چندانی ندارند.

طرح تبدیل این پناهگاه به خانه سالمندان لوکس به عنوان یک گزینه در کشوری با جمعیتی که به سرعت در حال پیر شدن است مورد بحث قرار گرفته است. اما او گفت که این طرح هرگز رسمی نشد. سئونگوا تاکید کرد که آینده این پناهگاه از طریق رایزنی با دولت تعیین خواهد شد.

او گفت: «ما مشکلاتی را که می‌یابیم اصلاح می‌کنیم و سخت تلاش می‌کنیم تا بهترین مراقبت را برای زنان راحت تا آخرین آنها ارائه دهیم.

در طی بازدیدهای اخیر، مجتمع 3.4 هکتاری House of Sharing ساکت به نظر می رسید. نیم تنه های برنزی برده های جنسی سابق در دروازه به استقبال بازدیدکنندگان می رفت. موزه آن مکان تفریحی به اصطلاح ایستگاه استراحت است، فاحشه خانه ای که توسط ارتش ژاپن اداره می شود، جایی که زنان مجبور می شوند هر روز با ده ها سرباز ژاپنی رابطه جنسی داشته باشند.

مقبره لی یونگ نیو، یکی از هشت تن از ساکنان سابق این مرکز که در یک پارک یادبود دفن شده‌اند، می‌خواند: «من هرگز جنایات جنگی ژاپن را فراموش نمی‌کنم.

در مرکز این مجموعه یک ساختمان دو طبقه قرار داشت که چهار نفر از 11 زن آسایش کره جنوبی آخرین روزهای زندگی خود را در آن سپری می کردند. تعداد مراقبین دو برابر شده و به 10 نفر رسیده است و امکان خدمات شبانه روزی را برای زنان 92 تا 98 ساله فراهم می کند – بهبودی که توسط مدیران پس از افشاگری انجام شده است.

اما Heo Jeong-a، یک مراقب سابق که در فرآیند افشاگری به آقای یاجیما پیوست، گفت که توانایی این زن برای جستجوی درمان بهتر ضعیف شده است.

زنانی که از درجات مختلفی از زوال عقل رنج می‌بردند، به نظر می‌رسیدند که از آشفتگی در سرپناهشان غافل بودند. در جریان بازدید اخیر، خبرنگار تایمز اجازه ورود به محل زندگی زنان را گرفت و با چند زن صحبت کرد که به نظر می رسید بیشتر از بقیه آگاه بودند.

لی آئوکی سان، 95 ساله، در 15 سالگی برای کار در فاحشه خانه های نظامی به چین نقل مکان کرد و تا زمانی که در سال 2001 در خانه اشتراک گذاری پناه گرفت، در آنجا زندگی کرد. مرا در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه می دارد.”

چنین پاسخی باعث تعجب آقای یاجیما نشد.

او گفت: «آنها چنان زندگی سختی در چین و جاهای دیگر داشته اند که می گویند با آنچه به دست می آورند خوب هستند. اما آنها سزاوار بهترین مراقبتی بودند که می توانستیم انجام دهیم و ما شکست خوردیم.»

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما