سودان جنوبی: در خطرناک ترین وضعیت بشردوستانه به “تلاش های جمعی فوری” نیاز است

سارا بیسولو نیانتی اظهار داشت: “تربیت یک کودک نیازمند یک روستا است. به همین ترتیب، گروهی از شرکا برای حمایت از افراد آسیب دیده از بحران نیاز دارند.”

ما به یک تلاش جمعی فوری برای کمک به جمعیت آسیب پذیر سودان جنوبی نیاز داریم.»

ستایش از کارگران بشردوستانه

هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه از امدادگران، جوامع، مقامات محلی و امدادگران اولیه که کمک های نجات دهنده به هزاران نفری که نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند، قدردانی کرد.

او گفت: “من از کارکنان بشردوستانه و همه کسانی که جان خود را برای کاهش رنج و نجات جان دیگران به خطر می اندازند، تمجید می کنم.”

محل کار خطرناک

سودان جنوبی بیشترین خشونت را برای امدادگران دارد و پس از آن افغانستان و سوریه قرار دارند.

از آغاز سال جاری، پنج کارگر بشردوستانه در آنجا در حین انجام وظیفه کشته شده اند.

در سرتاسر کشور، امدادگران – که بیشتر آنها کارکنان ملی بشردوستانه هستند – تحت تأثیر خشونت های مسلحانه، موانع بوروکراتیک و خشونت هدفمند قرار دارند.

از 1 ژانویه تا 30 ژوئیه، 232 حادثه مربوط به محدودیت های دسترسی بشردوستانه گزارش شده است که بیشترین آنها در Jonglei و Central Equatoria (ایالات؟)، که 40 درصد از کل حوادث گزارش شده را تشکیل می دهند، گزارش شده است.

امنیت در معرض تهدید

مردم در سراسر کشور، به ویژه زنان و دختران، با خطرات حفاظتی زیادی از جمله خشونت جنسی مرتبط با درگیری، خشونت جنسی، خشونت مسلحانه و آدم ربایی مواجه هستند.

این خطرات جدی حفاظتی با کمبودهای حاکمیت قانون و دسترسی به عدالت ترکیب شده است.

خانم نیانتی گفت: “مصافیت از مجازات عاملی همیشگی و محرک درگیری و ناامنی است. نیاز فوری به محاکمه عاملان وجود دارد. ما نیاز به ترویج اقدام مشترک، گفتگوی چند بعدی و تعامل برای رسیدگی به این موضوع داریم.”

همه جناح های مسلح باید فوراً از هدف قرار دادن غیرنظامیان، کارکنان بشردوستانه و اموال آنها دست بردارند. او افزود که مصونیت از مجازات باید پایان یابد.

پاسخ “خستگی ناپذیر”

با ادامه بحران در سودان جنوبی، جامعه بشردوستانه و شرکای خود هر روز برای پاسخگویی از جمله از طریق ارائه حمایت های غذایی و معیشتی تلاش می کنند. سلامت، تغذیه و آب پاک؛ خدمات حفاظتی؛ آموزش در مواقع اضطراری برای میلیون ها زن، کودک و مرد.

خانم نیانتی گفت: «من می‌خواهم به کارگران بشردوستانه، به‌ویژه زنانی که خستگی ناپذیر در خط مقدم در چالش‌برانگیزترین محیط‌ها کار می‌کنند و تلاش می‌کنند تا به هزاران نفر از مردم آسیب‌دیده از بحران‌ها دسترسی پیدا کنند، تجلیل کنم.»

در این روز، ما گرد هم می‌آییم تا از همه پاسخ‌دهندگانی که از مردمی که به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، ادای احترام کنیم و باید هر روز این کار را انجام دهیم.»

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما