سودان جنوبی: نقض حقوق بشر در یونیتی استیت بدون مجازات می ماند

این سند که به طور مشترک توسط نمایندگی سازمان ملل در سودان جنوبی (UNMISS) و دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) منتشر شده است، به نقض فاحش قوانین بین المللی حقوق بشر و نقض جدی قوانین بین المللی بشردوستانه در یونیتی استیت اشاره می کند.

نقض تأیید شد

در جریان درگیری‌ها بین نیروهای دولتی مشترک و شبه‌نظامیان/گروه‌های مسلح وابسته به آن از یک سو و عناصر جنبش آزادی‌بخش خلق سودان/ارتش اپوزیسیون – وفادار به ریک ماچار، معاون رئیس‌جمهور سابق – از سوی دیگر، تخلفاتی صورت گرفت.

این گزارش که دوره بین 11 فوریه و 31 مه را پوشش می‌دهد، بر اساس 32 مأموریت راستی‌آزمایی انجام شده توسط این مأموریت در شهرستان‌های کوچ، لیر و مایندیت و همچنین در مناطق همجوار است.

خشونت ها و تهاجم ها باعث آواره شدن نزدیک به 44000 غیرنظامی از حداقل 26 روستا شده است.

علاوه بر کشته شدگان، خصومت ها در ایالت یونیتی جنوبی حداقل 28 روستا و شهرک را تحت تأثیر قرار داد – با نزدیک به 12 نفر زخمی و 37 زن و کودک ربوده شدند.

تجاوزات جنسی وحشتناک

بسیاری از ربوده شدگان، از جمله دختران هشت ساله، مورد خشونت جنسی قرار گرفتند.

در مجموع 131 مورد تجاوز به عنف و تجاوز به عنف گروهی ثبت شد، از جمله یک مورد. یک دختر 9 ساله مورد تجاوز گروهی قرار گرفت.

این مأموریت نیروهای دولتی مشترک و شبه نظامیان/گروه های متحد را که بنا به گزارش ها تحت فرماندهی مقامات در مناطق کوچ و مایندیت فعالیت می کنند، به عنوان عاملان اصلی نقض و نقض حقوق بشر شناسایی کرد.

جنبش/ارتش آزادی‌بخش خلق سودان (SPLA) نیز حملاتی را در مرمیر پیام در شهرستان کوچ انجام داد.

نیکلاس هیزوم، رئیس دفتر دبیرکل، گفت که نقض حقوق بشر بدون مجازات انجام شده است: «دولت طبق قوانین بین‌المللی موظف است از غیرنظامیان محافظت کند، اتهامات مربوط به نقض حقوق بشر را بررسی کند، و عاملان مظنون را مطابق با قوانین بین‌المللی مورد بازخواست قرار دهد. ” استانداردهای دادرسی عادلانه

گزارش در مورد حملات به غیرنظامیان در ایالت وحدت جنوبی، سودان جنوبی.

نمایندگی سازمان ملل متحد در سودان جنوبی / OHCHR

گزارش در مورد حملات به غیرنظامیان در ایالت وحدت جنوبی، سودان جنوبی.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما