سوسک های رباتیک که مناطق خطرناک را زیر نظر دارند

بعدی- این سوسک ها مجهز به یک کنترلر بی سیم کوچک هستند. میکروالکترونیک و مواد انعطاف پذیر به کار رفته در این حشرات به آنها اجازه می دهد آزادانه حرکت کنند. این دستاورد کمک می کند تا استفاده از سایبورگ ها به یک واقعیت عملی تبدیل شود. محققان قصد دارند از این حشرات برای بازرسی مناطق خطرناک و نظارت بر محیط زیست استفاده کنند.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، برای این کار، میکروکنترلرها باید بتوانند از راه دور این حشرات را برای مدت طولانی کنترل کنند. برای این کار نیاز به کنترل پای بی سیم است که توسط یک باتری قابل شارژ کوچک تغذیه می شود.

شارژ نگه داشتن باتری این سوسک ها ضروری است، هیچ کس دوست ندارد یک گروه غیرقابل کنترل از سوسک های سایبورگ در اطراف پرسه بزند. یکی از راه حل های این مشکل، ساخت ایستگاه های اتصال برای شارژ مجدد باتری است. این امکان پذیر است، اما نیاز به بازگشت و شارژ مجدد می تواند کارهای حساس به زمان را مختل کند.

بنابراین بهترین راه حل قرار دادن سلول خورشیدی روی برد دستگاه است که بتواند باتری را دائما شارژ کند. این تیم جیرجیرک های ماداگاسکار را که حدود 6 سانتی متر طول دارند، آزمایش کردند.

آنها با استفاده از یک کوله پشتی که به شکل بدن یک سوسک طراحی شده بود، یک کنترلر پای بی سیم و یک باتری لیتیوم پلیمری را به سینه او وصل کردند. این کوله پشتی با استفاده از پلیمر انعطاف پذیر و چاپگر سه بعدی ساخته شده است.

ساختار این حشره درست مانند یک سوسک واقعی بود و دستگاه الکترونیکی می توانست بیش از یک ماه بدون تغییر روی سینه سوسک باقی بماند. یک ماژول سلول خورشیدی آلی با ضخامت 0.004 میلی متر نیز در سمت خلفی شکم نصب شد.

این ماژول خورشیدی ظرفیت تولید 17.2 مگاوات را فراهم می کند که بیش از 50 برابر بیشتر از انرژی تولید شده توسط دستگاه های مدرن جمع آوری انرژی در حشرات زنده است. نازکی و انعطاف پذیری این سلول خورشیدی آزادی حرکت را برای حشره تضمین می کند. پس از بررسی حرکات طبیعی سوسک، محققان متوجه شدند که شکل شکم تغییر کرده و قسمت هایی از اسکلت بیرونی روی هم قرار گرفته است.

رهبر تیم کنجیرو فوکودا گفت: “با توجه به تغییر شکل قفسه سینه و شکم در طول حرکت اولیه، به نظر می رسد سیستم الکترونیکی که عناصر سفت و انعطاف پذیر در قفسه سینه و سخت افزار فوق العاده نرم در شکم را ترکیب می کند، طراحی موثری برای سوسک های سایبورگ باشد. از آنجایی که تغییر شکل شکم مختص سوسک ها نیست، استراتژی ما سازگاری با سایر حشرات مانند جیرجیرک و حشرات پرنده مانند سیکادا در آینده است.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما