سوگند نامه پشت جستجوی FBI برای ترامپ مار-آ-لاگو، مشروح

وزارت دادگستری یک کپی از سندی را منتشر کرد که برای متقاعد کردن قاضی برای دستور مصادره اسناد اقامتگاه مار-آ-لاگو رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، استفاده کرد. سوگندنامه، که قاضی به وزارت دادگستری دستور داد تا آن را منتشر کند، توضیح می دهد که چرا FBI احساس می کند دلیل محتملی برای ارتکاب جنایت وجود دارد.

این سوگندنامه اگرچه ویرایش شده است، اما حاوی جزئیات و سرنخ‌های جدیدی است که نشان می‌دهد چرا اف‌بی‌آی و آرشیو ملی نگران «سوابق طبقه‌بندی‌شده زیادی» هستند که با چیزهای دیگر در خانه ترامپ، که همچنین یک باشگاه و استراحتگاه خصوصی است، ترکیب شده‌اند.

اولین ویرایش سند، در صفحه اول، نام مامور FBI است که این سوگندنامه 32 صفحه ای را نوشته و امضا کرده است.

ما همچنین به طور قطع می بینیم که FBI در حال انجام تحقیقات جنایی است، اگرچه به طور مشخص از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق به عنوان هدف نام نمی برد، و بایگانی ملی پس از بازیابی 15 جعبه اسناد، که اسناد طبقه بندی شده و چیزهای دیگر را در هم آمیخته بود، به فعالیت غیرقانونی بالقوه اشاره کرد. . از ترامپ در ژانویه.

سوگندنامه برای محافظت از هویت شاهد ویرایش شده است، جزئیات مربوط به هیئت منصفه فدرال، و جزئیات مربوط به تحقیقات در حال انجام پنهان شده است. قاضی صلح بروس راینهارت حکم داد که این بازنگری ها “به طور محدود برای خدمت به منافع قانونی دولت در بی طرفی تحقیقات در حال انجام است.”

FBI در ابتدا در حال بررسی 15 جعبه ای بود که ترامپ قبلاً تحویل داده بود. آنها می خواستند بدانند چگونه این جعبه ها به مار-آ-لاگو رسیده اند، آیا اسناد محرمانه به اشتباه ذخیره شده اند و آیا افرادی که اطلاعات طبقه بندی شده را ندیده اند، این اسناد را دیده اند یا خیر.

مامور FBI که سوگندنامه **** را امضا کرده است به تجربه و آموزش تحقیقات جاسوسی، ضد جاسوسی و استفاده و ذخیره اطلاعات حساس اشاره می کند.

چیزی که مشخص نیست این است که چه چیزی باعث شد FBI باور کند که اسناد اضافی در مار-آ-لاگو وجود دارد. سی ان ان گزارش داد که در مقطعی، وزارت دادگستری شروع به شک کرد که تیم ترامپ راستگو نبوده است و به عنوان شاهد مطرح شد.

مامور می گوید این سوگندنامه جامع حقایق شناخته شده برای FBI نیست. به سادگی دلیل احتمالی تحقیق را مشخص می کند. برعکس، ادعای ارتکاب جنایت علیه ترامپ یا هر شخص دیگری نیز ندارد. این یک زبان استاندارد رایج است که اغلب در سوگندنامه های FBI یافت می شود.

18 USC § 793 را اینجا بخوانید. این در مورد “جمع آوری، انتقال، یا از دست دادن اطلاعات دفاعی” است.

قانون سیستمی برای طبقه بندی اطلاعات به عنوان حساس یا طبقه بندی شده پیش بینی نکرده است. در عوض، قوانین در یک فرمان اجرایی ریاست جمهوری بیان شده است. آخرین به روز رسانی در زمان دولت اوباما با فرمان اجرایی 13526 ارائه شد. آن را بخوانید.

این صفحه برخی از طبقه بندی های مختلف اطلاعات را نشان می دهد. اگرچه ما اطلاعات بسیار کمی در مورد ماهیت خاص اسناد طبقه بندی شده در اختیار ترامپ به دست می آوریم، اما از گنجاندن این تعاریف می توانیم استنباط کنیم که اسناد موجود در مار-آ-لاگو از طبقه بندی بسیار بالا – نیاز به ذخیره سازی ویژه – تا موارد فرعی محدودتر را شامل می شود. -دسته هایی که نیاز به دسترسی خصوصی دارند.

کیتی بو لیلیس از CNN رتبه بندی های مختلف را در اینجا بیان کرد.

HUMINT شامل اطلاعات انسانی است و افشای هویت می تواند منابع ارائه اطلاعات به ایالات متحده در کشورهای خارجی را به خطر بیندازد.

NOFORN یک طبقه‌بندی مهم است زیرا به اطلاعاتی اشاره دارد که نباید بدون تأیید سازمانی که اطلاعات را توسعه داده یا به دست آورده است به دولت‌ها یا افراد خارجی داده شود.

در اینجا با بخش هایی از قوانین و مقررات فدرال آشنا می شویم که ممکن است نقض شده باشد.

کد مقررات فدرال – یا CFR – سالانه توسط آژانس های فدرال منتشر می شود. 32 بخش CFR 2001 و 2003 مقررات فدرال آرشیو ملی مربوط به مدیریت اطلاعات محرمانه امنیت ملی است.

اما سوگندنامه همچنین به عنوان 18 قانون ایالات متحده اشاره دارد – این قانون فدرال است. 18 § 1519 ایالات متحده مربوط به “تخریب، تغییر یا جعل سوابق در تحقیقات فدرال و ورشکستگی” است. بخوانش.

18 USC § 2071 مربوط به “پنهان کردن، حذف، یا افترا به طور کلی” اسناد و اموال فدرال است. بخوانش.

قانون روابط عمومی، قانون سوابق ریاست جمهوری است که در پی تلاش ناموفق ریچارد نیکسون برای بردن اسناد ریاست جمهوری از کاخ سفید پس از واترگیت توسط کنگره به تصویب رسید. برای توضیح اینکه چرا مردم آمریکا، و نه رئیس جمهور سابق، مالک اسناد ریاست جمهوری ترامپ هستند، اینجا را کلیک کنید.

بسیاری از چیزهایی که ما در مورد این موضوع یاد گرفتیم، از جمله اولین اخبار مربوط به فرآیند جستجو، یا از اظهارات خود ترامپ یا افشای متحدانش آمده است.

ما در اینجا اصلاحات بزرگی انجام می دهیم.

این گزارش وابسته به CBS است. به یاد داشته باشید، این دو روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور آمریکاست. هلیکوپترهای خبری تصاویری از کامیون‌های در حال حرکت در مار-آ-لاگو ضبط کردند که به زودی آدرس ترامپ را زیر نظر داشتند.

نکات 24-37 سوگندنامه دلیل احتمالی را ثابت می کند. با شروع این صفحه، به «ذخیره پانزده سینه برای NARA» می رویم.

تاریخ مهم اینجاست در اوایل ماه مه 2021، چند ماه پس از خروج ترامپ از قدرت، بایگانی‌ها قبلاً در اسناد مشمول قانون سوابق ریاست‌جمهوری ناپدید شده بودند و گفته می‌شد که 12 جعبه «پیدا شده» و آماده تحویل در Mar-a- بود. لاگو. برای آنچه می دانیم جدول زمانی کامل را ببینید.

پس از انتشار این شهادت، ترامپ به Truth Social پاسخ داد و آن را یک «شلیک کل روابط عمومی توسط FBI و وزارت دادگستری» خواند.

این مهم است. FBI 184 سند طبقه بندی شده را در 15 جعبه شناسایی کرده است که ترامپ به آرشیو ارسال کرده است. این اسناد شامل 92 سند طبقه بندی شده و 25 سند بسیار طبقه بندی شده بود.

این اسناد حاوی برچسب های اضافی مانند NOFORN و همچنین یادداشت های دست نویس ترامپ است.

در این سوگندنامه آمده است: «بر اساس آموزش و تجربه‌ام، می‌دانم که اسناد طبقه‌بندی‌شده در این سطوح معمولاً حاوی «اطلاعات دفاع ملی» هستند.

ما بخش جدیدی از سوگندنامه را معرفی کرده‌ایم که نشان می‌دهد اطلاعات طبقه‌بندی شده در 15 جعبه از سوابق ریاست‌جمهوری که ترامپ در ژانویه 2022 به آرشیو تحویل داده است، موجود است.

وزارت دادگستری ادعای ترامپ را از طریق وکیلش بدون تغییر رها کرد مبنی بر اینکه او می تواند نوعی دستور عمومی برای رفع طبقه بندی صادر کند. همچنین ادعای کش پاتل، دستیار سابق امنیت ملی ترامپ را که در ماه ژوئن به عنوان یکی از طراحان ترامپ در آرشیو ملی معرفی شد، توضیح می دهد.

جرمی هرب از سی‌ان‌ان خاطرنشان کرد: بازپرسی که سوگندنامه را نوشت به مقاله‌ای در ماه می از وب‌سایت راست‌گرای Breitbart استناد کرد که در آن پاتل ادعا کرد که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه آرشیو ملی مواد طبقه‌بندی‌شده را در مار-آ-لاگو پیدا کرده است، «گمراه‌کننده» است، زیرا ترامپ آن را از طبقه بندی خارج کرده بود. .

با این حال، بقیه بخش در سوگندنامه محرمانه است، بنابراین مشخص نیست که چرا بازرسان فدرال به نظرات پاتل استناد کردند.

از زمان تحقیقات FBI، ترامپ به یادداشت 19 ژانویه 2021 اشاره کرده است که در آن اسناد مربوط به تحقیقات FBI در روسیه را از حالت طبقه بندی خارج کرده است. با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این مواد همان چیزی بود که FBI در اوایل این ماه هنگام جستجوی مار-آ-لاگو به دنبال آن بود.

سرنخ های مهم تر

یک وکیل وزارت دادگستری گفت که اسناد موجود در 15 جعبه در 20 ژانویه 2021، روز خروج ترامپ از سمت خود، از یک مرکز امن کاخ سفید خارج شد.

این وکیل به طور خاص به وکیل ترامپ گفت که اسناد به درستی مورد رسیدگی قرار نگرفته است و از وکیل ترامپ خواست تا اتاقی در مارآلاگو را که در آن 15 جعبه نگهداری می شد، ایمن و حفظ کند.

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، می دانیم که وکلای ترامپ درخواست وزارت دادگستری را دیده اند.

وزارت دادگستری استدلال های خود را برای توضیح علت احتمالی جستجوی ماه اوت در مار-آ-لاگو تجدید نظر کرد. مارشال کوهن، تیرنی اسنید و جرمی هرب از سی‌ان‌ان گزارش دادند که در یادداشتی حقوقی که روز جمعه منتشر شد، دادستان‌ها نوشتند که این جزئیات باید بازنگری شوند زیرا «نقشه راه» را برای تحقیقات ارائه می‌دهند و افشای «این اطلاعات می‌تواند اثر معکوس داشته باشد». در مورد تلاش دولت برای یافتن شواهد مرتبط. ادامه مطلب را اینجا بخوانید.

در اینجا برخی از جزئیات جدید است. اف‌بی‌آی به چیزی بیش از یک انبار و «دفتر 45 ترامپ» نگاه می‌کرد. آنها همچنین روی “بال مسکونی” او و اتاقی که به عنوان تالار کاج شناخته می شود، تمرکز کردند. در اینجا تصویری از پاین هال از کتابخانه کنگره است. این به عنوان “اتاق انتظار در سوئیت مالک” توصیف شده است.

اف‌بی‌آی تمام تلاش خود را کرد تا مشخص کند که اعضای کلوپ مار-آ-لاگو از جست و جو ناراحت نخواهند شد.

در این نتیجه‌گیری، حکم تفتیش صادر می‌شود و سپس مهر و موم می‌شود. خطوط اصلی این سند را اینجا بخوانید.

دو تیم از ماموران به مار-آ-لاگو اعزام شدند. تیم پرونده گروه اصلی ماموران پرونده بودند و قصد داشتند انبار را جستجو کنند. تیم دوم، تیم بازبینی فرانچایز، دفتر ترامپ را جستجو کرد و به دنبال جدا کردن و حذف هر گونه اسناد حاوی اطلاعاتی بود که می‌توان آن را «امتیاز وکیل-موکل» در نظر گرفت.

اوایل این هفته، تیم حقوقی ترامپ از یک “کارشناس ویژه” درخواست کرد تا مواد کشف شده تحت حکم بازرسی را بررسی کند. درخواست آنها همچنان در انتظار است.

سوگندنامه روز جمعه 5 آگوست داده شد. این تحقیق دوشنبه هفته آینده 8 آگوست انجام شد.

نامه وکیل ترامپ در ماه مه از گزارش های عمومی درباره تحقیقات وزارت دادگستری در مورد مدیریت ترامپ با اسناد طبقه بندی شده شکایت داشت. او گفت که او مدارک را داوطلبانه تحویل داده است، که ممکن است ساده‌سازی بیش از حد باشد.

وکیل ترامپ استدلال می‌کند که رئیس‌جمهور دارای اختیارات «نامحدود» برای از طبقه‌بندی اسناد است – و نه رئیس‌جمهور و نه روسای جمهور گذشته را نمی‌توان به خاطر اسناد طبقه‌بندی شده تحت پیگرد قانونی قرار داد. این نقطه اصلی دفاع ترامپ تاکنون است.

وکیل ترامپ خواستار آن شده است که نامه او که می گوید ترامپ توانایی “نامحدود” برای از طبقه بندی اسناد را دارد، به هر قاضی که به این موضوع رسیدگی می کند ارائه شود. با این درخواست، FBI موافقت کرد.

در اینجا شرحی از Mar-a-Lago، املاک 58 اتاق خوابه ترامپ در فلوریدا آمده است. اف‌بی‌آی قول داده است که جست‌وجو، طبق سوگندنامه، فراتر از مناطق مورد استفاده ترامپ نخواهد رفت.

اولین کاری که FBI می خواست انجام دهد این بود که اسناد طبقه بندی شده و جعبه ها یا ظروف آنها را مصادره کند. آخرین شواهد “دانش تغییر، تخریب یا پنهان کردن” سوابق بود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما