“سیاست همه چیز است…”: CM در راجستان آشوک گیلو به رسانه ها نگاه می کند

جیپور: چند روز پس از بحران در کنگره راجستان، نخست وزیر آشوک جاهلوت روز دوشنبه گفت که سیاست مربوط به “ضرب و تقسیم” است، آنچه دیده می شود به ندرت درست است و آنچه واقعی است دیده نمی شود. نخست وزیر همچنین رسانه ها را به سخره گرفت و گفت: برخی از سازمان ها اخبار را بر اساس دیدگاه خود اجرا می کنند که هیچ هدفی ندارد و به اعتبار آنها نیز لطمه می زند. او به خبرنگاران گفت: مردم عقل سلیم فوق العاده ای دارند و همه چیز را می فهمند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد “Invest Rajasthan” که در 7 تا 8 اکتبر برگزار می شود، گفت: “سیاست با ضرب و تقسیم انجام می شود. در سیاست گاهی اوقات آنچه دیده می شود درست نیست و آنچه واقعی است دیده نمی شود. ”

بحران سیاسی این ایالت زمانی آشکار شد که حزب بزرگ قدیمی برای تشکیل جلسه حزب قانونگذار کنگره (CLP) در اقامتگاه نخست وزیر در 25 سپتامبر حرکت کرد. این نشست به عنوان تمرینی برای تغییر نخست وزیر قبل از انتخابات برای انتخاب رهبر حزبی تلقی می شد که گیلو بیشترین شانس را داشت.

حزب دبیر کل راجستان راجستان آجی مکین و رهبر اپوزیسیون وقت راجیا سبها مالیکارجون خارج را که اکنون برای انتخابات شرکت می کند، به عنوان ناظر برای نشست CLP فرستاد.

با این حال، ساعاتی قبل از جلسه، MLAهای وفادار به Gihlot جلسه ای موازی در اقامتگاه شانتی داریوال، وزیر امور پارلمانی، علیه آنچه که آنها معتقد بودند جلسه ای است برای نخست وزیری جدید ساچین پیلوت برگزار کردند.

قانون مبارزه با پولشویی جلسه CLP را نادیده گرفت و استعفای خود را به رئیس مجلس، سی پی جوشی در منزلش تسلیم کرد. آنها خواستار آن شدند که حزب یکی از 102 MLA را که در جریان بحران سیاسی در ژوئیه 2020 از گهلوت حمایت کرده بودند، به عنوان جایگزین او در صورت ترک سمت و رئیس حزب انتخاب کند.

شورش 2020 علیه جیلوت توسط خلبان، معاون نخست وزیر وقت، با 18 نماینده MLA رهبری شد. جلسه CLP برگزار نشد. چهار روز بعد، گهلوت با سونیا گاندی، رئیس حزب در دهلی نو ملاقات کرد و از او عذرخواهی کرد که نتوانسته بود یک قطعنامه یک خطی را در جلسه تصویب کند. او مسئولیت اخلاقی این بحران را بر عهده گرفت و اعلام کرد که نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد.

پس از بازگشت از دهلی، جیلوت از طریق سبک کاری خود نشان داد که به عنوان نخست وزیر ادامه خواهد داد، اگرچه منتظر تصمیم رسمی بود.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما