سیترامن: اقتصاد هند در سال های 2022-2023 با وجود بادهای منفی جهانی 7 درصد رشد خواهد کرد.

دهلی نو: وزیر دارایی اتحادیه، نیرمالا سیتارامان، گفت که انتظار می رود اقتصاد هند در سال مالی جاری علیرغم بادهای منفی جهانی، 7 درصد رشد کند. سیتارامان در سخنرانی خود در نشست عمومی کمیته بین‌المللی پولی و مالی (IMFC) در مقر صندوق بین‌المللی پول در جریان نشست‌های سالانه 2022 در اینجا در روز جمعه، گفت: رشد اقتصادی بالای هند “نتیجه فضای مطلوب سیاست داخلی و تمرکز دولت بر اصلاحات ساختاری کلیدی است. برای تقویت رشد”.

وزیر دارایی بر ابتکارات اتخاذ شده توسط دولت هند برای محافظت از رشد و در عین حال پیگیری مدیریت تورم تاکید کرد. او گفت: «ما در 25 ماه گذشته از طریق شبکه عظیم توزیع عمومی کشور از ارائه غلات غذایی رایگان به بیش از 800 میلیون خانواده آسیب پذیر اطمینان حاصل کرده ایم.

سیتارامان گفت که ارائه خدمات مالی به فقرا در آخرین مرحله اولویت اصلی دولت بود و این امر توسط زیرساخت دیجیتال برای کالاهای عمومی در هند حمایت شد. امروز، وزیر دارایی افزود که هند از نظر نوآوری‌های پرداخت دیجیتال در جهان پیشتاز است و طبق بیانیه رسمی صادر شده توسط وزارت دارایی اتحادیه، هزینه تراکنش‌های ما کمترین قیمت در جهان است.

“من معتقدم که صندوق بین المللی پول برای حفاظت از سیستم مالی جهانی نیاز به افزایش منابع در دسترس برای کشورهای نوظهور و کم درآمد دارد. بنابراین، پایان دادن به شانزدهمین جلسه GRQ تا 15 دسامبر 2023 برای افزایش حق رای در بازارهای نوظهور حیاتی است. اقتصادها (EMES) با موقعیت نسبی خود در اقتصاد جهانی، “Sitharaman گفت.

وزیر دارایی اظهار داشت که خطر اصلی برای بهبود وضعیت جهانی بدتر شدن بحران بدهی در بسیاری از کشورهای کم درآمد است. بنابراین، حمایت های لازم برای مقابله با نقاط ضعف مربوط به تراز پرداخت ها از سوی صندوق حائز اهمیت است.

در این زمینه، Sitharaman از ابتکار اخیر صندوق برای باز کردن دریچه جدیدی برای شوک های غذایی برای کمک به کشورها برای مقابله با ناامنی غذایی استقبال کرد. وزیر دارایی در مورد تغییرات آب و هوایی بر اهمیت رویکرد چندجانبه با اصول عدالت تاکید کرد. مسئولیت های مشترک اما متمایز و توانایی های ویژه.

سیتارامان تاکید کرد که هند مسیر بلندپروازانه ای را برای اقدام اقلیمی با مشارکت های تعیین شده ملی (NDCs) به روز کرده است که نشان دهنده تعهد هند در بالاترین سطح برای جدا کردن رشد اقتصادی از انتشار گازهای گلخانه ای است.

وزیر دارایی تاکید کرد که انتقال فاینانس اقلیم و فناوری های آب و هوایی کم هزینه از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه از اهمیت حیاتی برخوردار است. سیترامن خاطرنشان کرد که نشست صندوق بین‌المللی پول در حالی برگزار می‌شود که چشم‌انداز اقتصاد جهانی به دلیل ریسک‌های نزولی اصلی – کند شدن رشد در اقتصادهای بزرگ، اثرات فرامرزی ناشی از وضعیت ژئوپلیتیکی جاری، و فشارهای تورمی ناشی از تشدید مواد غذایی و انرژی، تیره شده است. قیمت. این بر اقتصادهای ضعیف تأثیر منفی گذاشت.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما