سیل پاکستان: آژانس‌های امدادی هشدار دادند که شش ماه صبر کنید تا آب‌ها کاهش یابد

این فاجعه نزدیک به هشت میلیون نفر را آواره کرد و سازمان ملل متحد به همراه مقامات و شرکا به رقابت برای رسیدن به جمعیت آسیب دیده با کمک های بسیار مورد نیاز ادامه دادند.

استان جنوبی سند همچنان در بحران است و بسیاری از مناطق هنوز زیر آب هستند.

تاکنون بیش از 1500 نفر از جمله 552 کودک کشته شده اند.

“ما ما غذای کافی نداریم، سرپناه نداریم و نوع مراقبت های بهداشتی مورد نیاز هنوز در دسترس نیست.جریدا بروسلا گفت: صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) رئیس دفتر صحرایی پاکستان در بلوچستان، یکی از استان های آسیب دیده.

جاده ها و پل ها را جارو کرده بودند

یکی از کارکنان یونیسف در یک درخواست جدید برای حمایت بین المللی، صحنه های ناامیدکننده ای را توصیف کرد.

جاده ها و پل ها را جارو کرده بودند. من تازه از مزرعه آمده ام و آب به جایی نمی رسدخانم Beruquilla از طریق Zoom از کویته به صحبت خود ادامه داد.

همانطور که می ترسید اکنون بیماری ها و بیماری های تهدید کننده زندگی در میان جوامع آواره در حال گسترش استاز جمله مالاریا مغزی که هیچ دارویی برای آن در دسترس نیست.

لطفا به من لباس بدهید

سرپناهی نیست… مردم حتی لباس هم ندارندخانم بروکیلا ادامه داد. خانمی از من پرسید، لطفا چند لباس به من بدهید، من دو هفته پیش فرار کردم. او همچنان همان لباسی را که دو هفته پیش پوشیده بود می پوشد، زیرا نمی تواند آن را عوض کند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی عمیق در میان اولین پاسخ دهندگان، نشان داد که 7.6 میلیون نفر در پاکستان در اثر سیل آواره شده اند و نزدیک به 600000 نفر در سایت های امدادی زندگی می کنند.


قربانیان سیل در استان بلوچستان، جنوب غربی پاکستان، وسایل اضطراری جمع آوری می کنند.

© UNHCR / Humira Karim

قربانیان سیل در استان بلوچستان، جنوب غربی پاکستان، وسایل اضطراری جمع آوری می کنند.

عملیات امدادی عظیم

آژانس سازمان ملل متحد تدارکات را به عنوان بخشی از طرحی برای انتقال بیش از 1.2 میلیون اقلام امدادی به مقامات محلی در مناطقی که بیشتر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند، هماهنگ کرده است. تا به امروز یک میلیون قلم کالای نجات را برای توزیع به مسئولان تحویل داده است.

«بسیاری از نقاط کشور، به ویژه در استان جنوبی سند، در زیر آب و همچنین بخش هایی از بلوچستان شرقی باقی می مانندبابر بلوچ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، گفت: «مقامات هشدار داده اند که کاهش سیلاب در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

افغان ها در خطر هستند

همچنین نگرانی هایی در مورد 1.3 میلیون پناهجوی افغان ثبت شده در پاکستان وجود دارد. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) گفت که تخمین زده می شود 800,000 نفر در بیش از 45 منطقه “فاجعه دیده” از 80 مکان آسیب دیده زندگی می کنند و خاطرنشان کرد که چهار منطقه از سخت ترین مناطق در بلوچستان، خیبر پختونخوا و سند میزبان بیشترین تعداد پناهجو هستند.

برای کمک به آنها، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و شرکای آن کمک های نقدی اضطراری را به صدها خانواده پناهجوی آسیب پذیر ارائه کرده اند که پاسخ دولت به موسمی ها را تکمیل می کند.

«مردم آواره شده اند. آنها به بیرون نگاه می کنند و فقط به شما می گویند: «اینجا خانه من بود و اینجا مدرسهخانم بروکیلا از یونیسف گفت: “اما آنچه که می توانید ببینید فقط آب و آب است.”


سیل در استان بلوچستان پاکستان جاری شد.

اخبار سازمان ملل/ شرین یاسین

سیل در استان بلوچستان پاکستان جاری شد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما