شروع زمستان شمالی می تواند شاهد افزایش شدید تعداد بستری ها و مرگ و میر ناشی از COVID-19 باشد

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، روز چهارشنبه در سخنرانی خود بار دیگر بر طبل واکسیناسیون برای جلوگیری از گسترش این بیماری کوبید.

او از مردم خواست اگر قبلاً واکسینه شده اند، تزریق کنند یا تقویت کننده های بیشتری دریافت کنند.

انواع هنوز هم یک تهدید هستند

ما اکنون شاهد کاهش استقبال از مرگ و میرهای گزارش شده در سطح جهان هستیم. با این حال، با نزدیک شدن هوای سردتر در نیمکره شمالی، انتظار افزایش بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر در ماه های آینده منطقی استتدروس در جریان جلسه توجیهی منظم خود از ژنو گفت.

متغیرهای فرعی Omicron نسبت به پیشینیان خود قابل انتقال هستند و هنوز خطر انواع قابل انتقال بیشتر و خطرناک تر وجود دارد. ”

وی افزود: پوشش واکسیناسیون در میان آسیب پذیرترین گروه ها – مانند کارکنان بهداشت و سالمندان – به ویژه در کشورهای فقیر بسیار پایین است.

وانمود نکنید که تمام شده است

تدروس به مردم در همه جا یادآوری کرد که به اقداماتی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت ادامه دهند – حتی اگر قبلاً واکسینه شده باشند. مراحل شامل پرهیز از ازدحام به خصوص در داخل خانه و استفاده از ماسک است.

زندگی با کووید-19 به این معنا نیست که وانمود کنید همه‌گیری تمام شده است. اگر زیر باران بدون چتر راه می‌روید، تظاهر به اینکه باران نمی‌بارد کمکی به شما نخواهد کرد. همچنان خیس خواهید شد. خطوط، تظاهر به اینکه یک ویروس کشنده در حال گسترش نیست یک افزایش بزرگ استک” گفت.

در سراسر جهان، حدود 2.5 سال پس از همه گیری، نزدیک به 600 میلیون مورد کووید-19 ثبت شده است.

اروپا به مرز 250 میلیون نفر می رسد

دکتر هانس کلوگه، مدیر دفتر سازمان جهانی بهداشت در منطقه، گفت که انتظار می رود اروپا ظرف چند هفته به 250 میلیون مورد برسد. مانند تدروس، او نیز انتظار دارد که در زمستان یک “هجوم” موارد ابتلا به این بیماری وجود داشته باشد.

ما گام های بزرگی در واکنش به این بیماری همه گیر برداشته ایم. اما ویروس هنوز به طور گسترده در حال گسترش است و هنوز مردم را در بیمارستان بستری می کند. هنوز هم باعث مرگ و میرهای قابل پیشگیری زیادی می شودتنها در هفته گذشته حدود 3000 نفر، دکتر کلوگ روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: «حدود یک سوم کل ثبت شده جهانی».


یک پزشک در یک کلینیک سلامت جنسی در لیسبون، پرتغال، به تصویر آبله میمون بر روی صفحه کامپیوتر خود نگاه می کند.

© سازمان بهداشت جهانی / خالد مصطفی

یک پزشک در یک کلینیک سلامت جنسی در لیسبون، پرتغال به تصویری از آبله میمون روی صفحه رایانه خود نگاه می کند.

آخرین Monkeybox

اروپا همچنین خانه اطراف خود است یک سوم مسائل جهانی برای ادامه شیوع آبله میمون، با 22000 مورد تایید شده در 43 کشور.

آمریکا به حساب می آید بیش از نیمی از میان همه موارد گزارش شده، بسیاری از کشورها همچنان شاهد افزایش تعداد عفونت ها هستند.

سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد که برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و هلند نیز شاهد کاهش آشکار عفونت‌ها هستند.

آژانس گفت که این پیشرفت کارایی مداخلات بهداشت عمومی و مشارکت جامعه برای ردیابی عفونت و جلوگیری از انتقال را نشان می دهد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما