شروع پرداخت 200 میلیون وام مسکن برای فرزند سوم

قائم مقام بانک مرکزی جزئیات نحوه ثبت نام در سامانه جدید تسهیلات باروری و 200 میلیون وام مسکن برای فرزند سوم را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، السحابی معاون اعتبارات بانک مرکزی گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری می توانند با ورود به سامانه بانک مرکزی ثبت نام خود را تکمیل کنند. با توجه به راه اندازی محدود این سامانه در 10 فروردین ماه سال جاری، بانک مرکزی سامانه تسهیلات فرزندپروری را با تکمیل آن افشا کرد.

این همراه در خصوص مدت زمان ثبت نام تا تعیین متقاضیان این تسهیلات توسط شعبه توضیح داد: متقاضیان باید با ورود به سامانه بانک مرکزی به آدرس http://ve.cbi.ir و ثبت نام در آنجا، بانک و شعبه خود را انتخاب و رهگیری دریافت کنند. بلافاصله از طریق پیامک از بانک مرکزی کد کنید.

از روز قطعی شدن نوبت شعبه 12 روز برای مراجعه به بانک و پذیرش در شعبه فرصت دارند و 45 روز برای تکمیل مدارک فرصت دارند. در صورت نیاز به ارائه ضمانت نامه یا مدارک اقامتی، 45 روز فرصت دارند پرونده خود را تکمیل کنند و پس از آن تاریخ، بانک 10 روز فرصت دارد تا تسهیلات را به حساب متقاضی واریز کند.

وی گفت: در صورت تکمیل مدارک حداکثر 45 روز وام پرداخت می شود و هرکس زودتر پرونده خود را تمام کند زودتر تسهیلات می گیرد.

معاون اعتبارات بانک مرکزی افزود: روز گذشته این سامانه رسما رونمایی شد. این سامانه را از ابتدای اردیبهشت ماه به صورت آزمایشی راه اندازی کردیم و به مرور زمان مشکلات پیش آمده و به روز رسانی های فنی که باید انجام می شد با توجه به نیاز متقاضیان برطرف شد و امروز تمامی بانک ها به این سامانه متصل هستند. البته سرعت افزایش خواهد یافت، اما یک نکته در مورد سهولت فرزندآوری این است که قانونگذار شامل فرزندان و والدینی شده است که سال گذشته در سال 1400 متولد شده اند. طبق آمار رسمی مرکز آمار ایران در سال گذشته یک میلیون و 100 هزار تولد داشتیم و متولدین امسال نیز شامل می شوند.

وی افزود: در ابتدای سال در اردیبهشت ماه که این سامانه به صورت آزمایشی راه اندازی شد، هجوم ثبت نام داشتیم و به مرور زمان تعداد ثبت نام ها کاهش یافت و سرعت وام دهی بانک ها افزایش یافت. به همان میزان امروز اگر بخواهیم آماری از حجم تسهیلات پرداختی به دست آوریم، از اول اردیبهشت ماه که این سامانه به صورت آزمایشی راه اندازی شد، 285 هزار نفر بیش از 114 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند که این روند در گذشته سرعت گرفته است. ماه ها.

السحابی ادامه داد: تعداد متقاضیانی که برای اخذ تسهیلات در نوبت هستند حدود 500 هزار نفر است که در ابتدای سال رقم بسیار بالایی است. بانک ها ضمن اینکه مسئولیت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را نیز بر عهده داشتند، همکاری لازم را انجام دادند و اداره کل بانک مرکزی نیز اولویت این دو تسهیلات را در بازپرداخت تسهیلات شبکه بانکی تایید کرد.

وی در خصوص تاخیر بانک ها در بازپرداخت افزود: بانک ها علاوه بر تسهیلاتی که ارائه می دهند، این دو تسهیلات را رسالت اجتماعی خود می دانند و شاهد هستیم هر هفته عملکرد شبکه بانک هایی که بررسی می کنیم حتی با توجه به آن بهتر است. به تسهیلات ازدواج از ابتدای سال جاری و تاکنون 520 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده اند که این رقم در همان زمان در سال گذشته 320 هزار میلیارد ریال بوده است که نشان می دهد شبکه بانکی این امر را در دستور کار قرار داده و این سرعت خواهد بود. انجام دادن. قطعا افزایش می یابد

السحابی درباره قانون جمعیت جوانان که شامل تسهیلات 200 میلیونی جدید به نام وام مسکن فرزند سوم است و اینکه آیا متقاضیان برای دریافت آن باید در این سامانه ثبت نام کنند، گفت. بچه دار شدن متقاضیان برای دریافت این تسهیلات به شش بانکی که به آنها ابلاغ شده و در سایت بانک مرکزی درج شده است مراجعه می کنند، اما نکته ای از سوی قانونگذار وجود دارد که خانواده های بدون مسکن می توانند این تسهیلات را دریافت کنند.

وی گفت: در حال حاضر شبکه بانکی این ابزار را ندارد، وقتی متقاضی می آید این شعبه بانک نمی تواند تشخیص دهد که متقاضی بی خانمان است یا خیر و این شعب باید این اختیار را بدهند که وقتی متقاضی می آید تایید صلاحیت شود، البته ما این کار را کردیم. نه ما منتظر این لینک نبودیم، از بانک ها خواستیم که به نظارت بر وضعیت متقاضی در سامانه سمت بانک مرکزی اکتفا کنند تا قانون ثابت نماند و اعمال شود. تسهیلات مسکونی، این را نشانه کمبود مسکن در نظر بگیرید و به آنها تسهیلات پرداخت کنید.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما