شریعتمداری: خسارت شورش از اموال سلبریتی ها گرفته شود

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در برنامه تلویزیونی «ایران عزیز» که از شبکه یک سیما پخش می شود. وی با اشاره به گستردگی گسترده مردم در تجمعات امروز در سراسر کشور گفت: امروز مردم در سراسر کشور به هوس های دشمنان لگد زدند و نشان دادند که اگر تعلل می کنند برای روشن شدن حقایق است.

شریعتمداری با بیان اینکه مرگ خانم امینی دستاویزی برای اغتشاشگران و دشمنان بود، گفت: اغتشاشگران نیروهای اجیر شده بودند و طرح یک نقشه بیرونی است و می توان موساد و سازمان های جاسوسی خارجی را طراح دانست. نام او بود

وی تاکید کرد: اغتشاشگران نتوانستند آنطور که به آنها دیکته شده بود عمل کنند و در آینده نزدیک دست خود را چرخانده اند. جرج کوروش در شب انتخابات گفت که فردا در ایران انقلاب خواهد شد، همانطور که در برخی کشورها انجام داده ایم. اما چند ماه طول کشید تا آشوبگران شعار «انتخابات بهانه است. اصل نظم نشانه است» سر دهند.

مدیر روزنامه کیهان با اشاره به درگذشت مهسا امینی گفت: فیلم‌ها نشان می‌دهد زنی در فرماندهی نیروی انتظامی سکته می‌کند و تلاش می‌کند او را زنده کند، سپس با وجود تلاش‌های صورت گرفته در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد و این مایه تاسف است، اما آمریکایی هایی که سالانه هزاران نفر را با گلوله های واقعی در خیابان ها می کشند، نباید ادعای دفاع از حقوق بشر داشته باشند.

شریعتمداری در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت ایران بعد از انقلاب گفت: دشمنان ما در اوایل انقلاب به کشورهای دنیا اعلام کردند که به ایران اسلحه نفروشند و اکنون از ما می خواهند که به دیگران اسلحه نفروشیم. اکنون کل منطقه در برد موشکی ما قرار دارد.

وی گفت: زمانی غرب و آمریکا در ایران هر کاری که می خواستند انجام دادند اما امروز هر کاری کردند پاسخ قاطع دادند، مثلا کشتی ما را گرفتند و ما هم کشتی آنها را گرفتند که مجبور شدند کشتی ما را برگردانند. یا پهپاد، و هرکس را که وارد منطقه ما می شد، نابود می کردیم یا پایگاه عین الاسد را با موشک بمباران می کردیم.

شریعتمداری در بخشی دیگر با اشاره به اتفاقات اخیر اشاره کرد که اغتشاش گران با سوء استفاده از نجابت نیروی انتظامی دست به آشوب زدند.

مدیر روزنامه کیهان با اشاره به کشف حجاب برخی چهره ها و سلبریتی ها افزود: اینها هویت واقعی خود را نشان دادند. باید از آنها بپرسید از کجا می دانید که خانم امینی کشته شده است؟ چرا در حالی که هنوز هیچ چیز مشخص نیست اظهار نظر کنید؟ ممکن است بگویند ما اشتباه کردیم، اما این قابل قبول نیست. اگر خطا تا ده بار تکرار شود، خطا است، اما اگر ادامه یابد، دیگر خطا نیست. آنها باید پاسخگو باشند.

او گفت: اگر به این راحتی از وسوسه 88 دست نمی کشیدیم، جرات نمی کردند دوباره به رینگ بیایند. این مردم که هیجان زده شدند و به خیابان ها ریختند، به این مردم اعتماد کردند و به همین دلیل است که این افراد در خرابی ها، آتش سوزی ها و خونریزی ها شریک هستند.

شریعتمداری درباره رفتار عجیب برخی سلبریتی ها گفت: فلان هنر را سال هاست صدا و سیما می خورد و حالا جور دیگری رفتار می کنند! یا برخی از ورزشکاران از این مملکت میلیاردی درآمد دارند و فقط یک خانه دهها میلیارد می ارزد. خسارات وارده به کشور در جریان اغتشاشات باید از اموال آنها برداشته شود.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما