شلیک بالگردهای ارتش میانمار به یک مدرسه و کشته شدن شش نفر | CNNCNN

بر اساس گزارش رسانه‌ها و ساکنان میانمار روز دوشنبه، بر اساس گزارش رسانه‌ها و ساکنان میانمار، حداقل شش کودک کشته و 17 نفر زخمی شدند که به گفته ارتش، به دلیل استفاده شورشیان از ساختمان برای حمله به نیروهای آن، تیراندازی کرد.

حکومت نظامی میانمار روز سه شنبه اعتراف کرد که به مدرسه در ناحیه مرکزی ساگین حمله کرده است، اما اتهامات دولت سایه دموکراسی خواه کشور موسوم به دولت وحدت ملی مبنی بر کشتن کودکان در جریان اعتصاب جمعه گذشته را رد کرد.

یک سخنگوی ارتش گفت که نیروهای دولتی برای پاکسازی “تروریست ها” از شورشیان وارد روستای لتیت کونی شدند و ارتش استقلال کاچین، یک گروه شورشی، و نیروی دفاع مردمی، یک سازمان چتر متشکل از مبارزان مسلح را متهم کردند که از کودکان به عنوان “استفاده می کنند.” سپر انسانی».

ارتش گفت که دو کودک مجروح را با هلیکوپتر به بیمارستان منتقل کرده است.

سی ان ان نتوانست به طور مستقل جزئیات این حادثه را تأیید کند.

میانمار از زمان سرنگونی دولت منتخب ارتش در اوایل سال گذشته شاهد خشونت بوده است. از آن زمان، جنبش های مخالف، که برخی از آنها مسلح بودند، در سراسر کشور به وجود آمدند و ارتش با آنها با نیروی مرگبار مقابله کرد.

بر اساس گزارش های دریافتی از پورتال های خبری Mizima و Irrawaddy، هلیکوپترهای نظامی به سمت مدرسه واقع در یک صومعه بودایی در روستا تیراندازی کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که تعدادی از کودکان در محل در اثر تیراندازی کشته شدند و برخی دیگر پس از ورود نیروها به روستا کشته شدند.

دو تن از ساکنان که به دلیل مسائل امنیتی خواستند نامشان فاش نشود، در تماس تلفنی گفتند که ارتش بعداً اجساد را به شهری در 11 کیلومتری انتقال داده و آنها را دفن کرد.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که به نظر می رسد آسیب هایی از جمله سوراخ گلوله و لکه های خون در ساختمان مدرسه وجود داشته باشد.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز دوشنبه در بیانیه‌ای به والدین و خانواده‌هایی که فرزندان خود را در جریان این حمله از دست دادند، تسلیت گفت. مدارس باید ایمن باشند این گروه گفت: «به کودکان هرگز نباید حمله کرد.

در بیانیه‌ای که پس از خشونت‌های روز جمعه منتشر شد، حکومت وحدت ملی شورای نظامی را به “حمله هدفمند” به مدارس متهم کرد و خواستار آزادی 20 دانش‌آموز و معلم شد که گفته می‌شود در پی حملات هوایی دستگیر شده‌اند.

به گفته یک سازمان غیردولتی Save the Children، حملات خشونت‌آمیز مستند به مدارس در سال 2021 در میانمار از 10 مورد در سال گذشته به حدود 190 مورد افزایش یافت.

این سازمان در گزارشی در ماه جاری اعلام کرد که استفاده از مدارس به عنوان پایگاه هم توسط ارتش و هم گروه های مسلح در سراسر کشور افزایش یافته است که آموزش را مختل کرده و کودکان را در معرض خطر قرار داده است.

از زمان به دست گرفتن قدرت در اوایل سال گذشته، حکومت نظامی به رهبری مین آنگ هلائینگ، سرکوب خونینی را علیه هر مخالفی با حکومت خود آغاز کرده است.

ارتش متهم به ارتکاب جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی توسط ایالات متحده، سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی در تلاش برای اعمال کنترل خود بر مردمی است که به مبارزات مقاومت توده ای ادامه می دهند.

پیرسون از دیده‌بان حقوق بشر در اوایل سال جاری گفت: «وحشیگری و بی‌رحمی حکومت نظامی و بی‌رحمی به جان انسان‌ها با هدف آرام کردن جنبش اعتراضی ضد کودتا است».

کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سایر دولت‌ها باید به حکومت نظامی نشان دهند که در قبال جنایاتش پاسخگو خواهد بود.»

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان