شمارش معکوس تا لیست 55 نفر اعلام شد

هیئت بین المللی فوتبال (فیفا) دستورالعمل نهایی اعلام لیست تیم های حاضر در جام جهانی را در سایت خود منتشر کرد.

کمتر از دو ماه تا آغاز جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است و تیم ایران نیز مانند سایر تیم های حاضر در این رقابت ها آخرین تمرین خود را پیش از آخرین اردوی جام جهانی پشت سر می گذارد. فدراسیون های عضو برای شرکت در جام جهانی.

بر اساس این لیست دو مرحله برای اعلام اسامی نهایی 32 تیم حاضر در جام جهانی وجود دارد. ابتدا در 29 اکتبر هر تیم باید لیست اولیه خود را که شامل 35 تا 55 بازیکن است اعلام کند و این لیستی است که لیست نهایی از آن انتخاب می شود و هیچ فردی خارج از این لیست نمی تواند در جام جهانی حاضر شود.

به عبارتی شاید کارلوس کی روش بعد از هفته دهم لیگ برتر خلیج فارس باید اسامی تیم 55 نفره خود را برای جام جهانی اعلام کند. این در حالی است که او از زمان ورودش به ایران 24 بازیکن شاغل در لیگ برتر و 16 لژیونر را در اردو قرار داده تا 40 بازیکن فهرستش کم و بیش مشخص باشد و حالا سرمربی اصلی پرتغالی است. . تیم 15 عضو جدید را به لیست اضافه کرد آیا قرار ملاقات خواهند گذاشت یا خیر؟

آنچه مهم است این است که فیفا در دستورالعمل خود تایید کرده است که این لیست توسط فیفا منتشر نخواهد شد و به همین دلیل ممکن است فدراسیون فوتبال ایران این لیست 35 تا 55 نفره را اعلام نکند، اما طبق شواهد غیررسمی، این لیست غیررسمی است. لیست باید در 29 اکتبر منتشر شود. زمانی که یک ماه تا شروع جام جهانی باقی مانده است.

از این رو فیفا از تیم های حاضر در جام جهانی خواست تا لیست اولیه را اعلام کنند تا ثبت نام شود. فیفا همچنین اعلام کرد: تغییر در لیست بازیکنان و لیست موقت رسمی فقط در موارد استثنایی انجام می شود و منوط به تایید فیفا است.

اما تغییر اصلی در لیست نهایی افزایش سه سهمیه تیم های حاضر در جام جهانی است. طبق دستورالعمل فیفا، 24 نوامبر زمانی است که باید لیست نهایی جام جهانی که احتمال حضور 23 تا 26 بازیکن را در بر می گیرد، اعلام شود.

بر اساس فهرست اولیه 55 بازیکن، حداقل 29 بازیکن از خط عبور خواهند کرد تا فهرست نهایی در اختیار فیفا قرار گیرد. البته استفاده از سه شرط اضافی اختیاری است و تیم ها می توانند 23 بازیکن در فهرست نهایی داشته باشند.

همچنین در صورت استفاده از 23 بازیکن، شماره پیراهن آنها باید بین یک تا بیست و سه باشد که شماره اول برای دروازه بان رزرو شده است. اگر از 24، 25 یا 26 بازیکن استفاده می شود، استفاده از این شماره های پیراهن نیز رایگان است.

فهرست نهایی 27 نفر از مقامات (که یکی از آنها باید پزشک باشد) نیز باید ارائه شود. فیفا تایید کرد: “لطفا توجه داشته باشید که فقط مسئولان تیم می توانند روی نیمکت بنشینند.”

به این ترتیب دو تاریخ تعیین‌کننده فهرست تیم‌های ملی 8 مهر و 3 آبان خواهد بود که در آن فهرست اولیه اعلام می‌شود و در مرحله دوم فهرست نهایی انتخاب‌شده از فهرست اولیه در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما