شهر فرشته: اخلالگران قصد دارند به هالیوود برای باشگاه فوتبال زنان لس آنجلس پایان دهند

چند روز بعد، او و همسرش، اسطوره تنیس، سرنا ویلیامز، فینال مسابقات را از تلویزیون تماشا می کردند. دختر جوان آنها المپیا با پیراهن یکی از ستاره های تیم به نام الکس مورگان می دوید.

اوهانیان با صدای بلند فکر می کرد که آیا روزی می تواند در المپیا به صورت حرفه ای بازی کند، اما سرنا او را متوقف کرد.

همسرم بدون اینکه لحظه‌ای از دست بدهد، گفت: «حتی به او پولی نمی‌دهد که ارزشش را دارد. و نیمه شوخی می‌کرد، اما نه واقعاً».

اوهانیان در آن لحظه می‌گوید که احساس می‌کند مجبور است برای کمک مثبت به دنیای ورزش زنان تلاش کند.

کارا نورتمن، شریک Upfront Ventures، تریسی گری، بنیانگذار 22 Capital Group و شریک Lightspeed Venture Partners، نیکول کوئین، روی صحنه در رالی Girlboss 2018 در جعبه جادویی در 28 آوریل 2018 در لس آنجلس، کالیفرنیا صحبت می کنند.
مگان راپینو می‌گوید: «همه ما مسئولیت داریم که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم».

تربیت زنان

دوازده ماه بعد، «شهر فرشتگان» به واقعیت تبدیل شده است. اوهانیان یک سرمایه گذار بزرگ در یک سرمایه گذاری جدید فوتبال در لس آنجلس به رهبری بازیگر و فعال هالیوود ناتالی پورتمن است.

لیگ ملی فوتبال زنان در سال 2013 با تنها پنج تیم تشکیل شد، از آن زمان تاکنون چهار تیم به آن اضافه شده اند و در سال 2021 با پیوستن راسینگ لوئیزویل اف سی لیگ دو رقمی خواهد شد. فصل بعد، آنجل سیتی 11 تیم در لیگ تشکیل داد.

به گفته جولی اورمن، رئیس شهر فرشته، ایده این تیم جدید زمانی مطرح شد که پورتمن با Time’s Up، جنبشی که در سال 2018 برای مبارزه با آزار جنسی تأسیس شد، درگیر بود.

اورمان به سی‌ان‌ان اسپورت گفت: «می‌توانید ببینید که او پشت دلایلی است که واقعاً برای او مهم هستند و کار معناداری برای این اهداف انجام می‌دهد. عمومی و معنادار است.”

پورتمن در تبلیغ برای راه اندازی شهر فرشته در ماه ژوئیه، در مورد چالش هایی صحبت کرد که به طور سنتی ورزش زنان را متوقف کرده است. او در اینستاگرام با شخصی چت می‌کرد که در 20 سال گذشته او را از نزدیک تجربه کرده است – ویلیامز.

پورتمن گفت: “تیم ما به من گفت که تنها 4 درصد از پوشش ورزشی برای ورزش زنان، دیوانگی است که در سال 2020 اینجا باشید و این نامتناسب است.”

سرنا ویلیامز و الکسیس اوهانیان در مراسم جوایز برند نابغه 2018 در Cipriani 25 Broadway در 7 نوامبر 2018 در شهر نیویورک شرکت می کنند.
بخوانید: الکسیس اوهانیان در مورد ازدواجش با سرنا ویلیامز

شنا در بالادست

تیمی که هنوز نام رسمی ندارد – آنجل سیتی چیزی جز یک نام مستعار نیست – و تا سال 2022 بازی نخواهد کرد. اما از قبل واضح است که کسانی که پشت باشگاه هستند کارها را متفاوت انجام می دهند.

به عنوان مثال، سرمایه گذاران نهادی تقریباً منحصراً زنان هستند، اورمان به CNN گفت: “من فکر می کنم شما اساساً می توانید تعداد باشگاه هایی را که زنان در اختیار دارند با یک دست و شاید فقط با انگشتان شمارش کنید.”

فهرست شده در وب سایت باشگاه 31 سرمایه گذار نهادی و تنها چهار نفر مرد هستند. الکسیس اوهانیان یکی از آن آدم های عجیب و غریب است.

در توصیف یک ملاقات اولیه با اورمن، پورتمن و کارا نورتمن، سرمایه‌دار خطرپذیر، «این سه نفر نشستند و گفتند: «این چیزی است که می‌خواهیم بسازیم، این همان چیزی است که می‌خواهیم بسازیم»» و این واقعاً مهم بود که از همان روز یکی از آنها تیم اکثریت زنان بود.

“من فکر می کنم ما می توانیم در مورد تفاوت های زیادی در ورزش حرفه ای صحبت کنیم. و من فکر می کنم یکی از راه هایی که ما ایجاد تفاوت واقعی می کنیم این است که نه تنها ثابت کنیم که این یک تجارت عالی است که درآمد زیادی به همراه دارد. ، علاقه زیاد و موفقیت زیاد، اما همچنین نشان می دهد که هر بخش از نحوه مدیریت این سازمان می تواند متفاوت باشد، اگر نگوییم در نتیجه موفقیت آمیزتر است.

“نه به این دلیل که احساس خوبی دارد، اگرچه احساس خوبی دارد، بلکه به این دلیل که غیرقابل تصور است که طبیعی تر نباشد.”

باشگاه می‌داند که تلاش می‌کنند خلاف جریان آب شنا کنند، و نه فقط به این دلیل که امیدوارند درک ورزش حرفه‌ای زنان را تغییر دهند. آنها همچنین در حال راه اندازی یک باشگاه در یک بازار ورزشی در لس آنجلس هستند.

ناتالی پورتمن بازیگر آمریکایی-اسرائیلی در 9 فوریه 2020 در دالبی تئاتر در هالیوود کالیفرنیا در نود و دومین مراسم جوایز اسکار حضور یافت.
بخوانید: ناتالی پورتمن و سرنا ویلیامز از جمله سرمایه گذاران پشت آنجل سیتی هستند

بازار شلوغ

اورمان به باشگاه هایی که به زودی در شهری معروف به شلوغی با آنها برخورد خواهند کرد، طعنه می زند: «لس آنجلس بازاری است که در آن در حال حاضر 9 تیم ورزشی حرفه ای وجود دارد و [collegiate] قدرت هایی مانند دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس.

بنابراین حتی ایده آوردن یک تیم ورزشی حرفه‌ای دیگر به اینجا که سومین باشگاه فوتبال اینجاست، جاه‌طلبانه و بزرگ است.»

اما آنگل سیتی معتقد است که رویکرد جدید آن‌ها بر سر و صدا غلبه خواهد کرد و یک باشگاه محلی و اجتماعی با جذابیت جهانی ایجاد خواهد کرد. اورمان می‌گوید: «ما می‌دانیم که فوتبال زنان در بازی‌های المپیک و جام جهانی فوق‌العاده موفق بوده است.

“سوال این است که چرا آنها هر چهار سال یک بار این توجه را به خود جلب می کنند؟ و من فکر می کنم پاسخ به دلیل قرار گرفتن در معرض و آگاهی است.”

پشت سر سرمایه گذاران بزرگ، بازیگرانی از ستاره های هالیوود، از جمله جنیفر گارنر، اوا لونگوریا و جسیکا چستین، و همچنین سرنا ویلیامز و 14 بازیکن سابق تیم ملی زنان قرار دارند. این گروهی از زنان با ده ها میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی است. آنها از سکوهای جمعی خود برای فریاد زدن آن از پشت بام ها استفاده خواهند کرد.

اورمان می گوید: «یک مشکل کلی وجود دارد اگر نتوانید آن را ببینید، نمی توانید باشید. اگر نتوانید آن را ببینید، نمی توانید آن را دنبال کنید.» [If] شما نمی توانید او را خوشحال کنید، نمی توانید دوست خود را بخشی از او کنید، و بنابراین یک مشکل سیستمی وجود دارد که ما باید آن را برطرف کنیم و تغییر دهیم.”

جولی اوهرمن، بنیانگذار OUYA، در جولی اوهرمن + جاش توپولسکی در طول جشنواره موسیقی، فیلم + تعاملی SXSW 2013 در مرکز کنوانسیون آستین در 11 مارس 2013 در آستین، تگزاس روی صحنه سخنرانی می‌کند.

اورمان ادامه می دهد: ما گروهی داریم که از فضای سرگرمی، فضای رسانه ای، فضای ورزشی، فضای فناوری آمده اند، ما فوتبال را فراتر از ورزش و در واقع آن را سرگرمی می دانیم.

اوهانیان می‌گوید تمرکز بر داستان‌گویی رسانه‌های اجتماعی برای ساخت برند خواهد بود و به نظر می‌رسد که در حال حاضر کار می‌کند، «ده‌ها هزار نفر بسیار هیجان‌زده هستند. [we’ve] این کالا به تیمی فروخته شد که هنوز وجود ندارد.»

او فوتبال زنان را با ورزش‌های الکترونیکی مقایسه می‌کند که پنج سال پیش سرمایه‌گذاری هنگفتی را به خود جلب کرد و به این نتیجه رسید که بازار به‌طور قابل‌توجهی به فوتبال زنان ارزش کمتری می‌دهد.

اینها بازیکنان و باشگاه های جوانان هستند که صدها میلیون هوادار را در سراسر جهان جذب می کنند. [But] یک آمریکایی معمولی نمی داند بهترین بازیکن لیگ آو لجندز کیست، در حالی که مگان راپینو و الکس مورگان در حال حاضر نمادهای فرهنگی هستند.

از نقطه نظر بازاریابی، ورزش‌های الکترونیکی توهین‌آمیز نیست، بلکه برای برندهایی که می‌خواهند با هزینه‌های مصرف‌کننده در این کشور هماهنگ شوند، قابل فروش است.

پورتمن در صحبت با ویلیامز در اینستاگرام خاطرنشان کرد که آنگل سیتی قبلاً مکالمه را تغییر داده است، “مردم شروع به فکر کردن در مورد چگونگی انجام این کار در سایر ورزش ها کرده اند.”

زنان از زنان دیگر دفاع می کنند و آنها را بالا می برند. خواهران این کار را برای خودشان انجام می دهند. این یک داستان لس آنجلسی است که می تواند یک پایان هالیوودی داشته باشد و یک بازی بالقوه برای ورزش زنان در همه جا تغییر کند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما