شورای امنیت می شنود که سوری ها “می توانند برای نجات کشورشان” از جنگ گرد هم آیند

نجات رشدی گفت که او پیش از این متوجه احتمال پل زدن بین سوری ها در جریان گفتگوهای جامعه مدنی شده است و دیدگاه های متفاوتی که از طریق شورای مشورتی زنان ارائه می شود، که «به همه ما نشان می دهد، علیرغم تفاوت های فراوانی که بین آنها وجود دارد، می توان نقاط مشترکی پیدا کرد. “

او افزود که “مردم سوریه می توانند برای نجات کشورشان گرد هم آیند و بر آینده آن تمرکز کننداما این به جامعه بین‌المللی و کسانی که برای پایان دیپلماتیک جنگ سرمایه‌گذاری کرده‌اند، «پیشنهاد راه‌حل سیاسی پایدار و جامع» و «اصلاح مسیر سوریه» است و در عوض به سمت آتش‌بس و صلح پایدار حرکت می‌کنند. .

مراحل برداشته شده

خانم رشدی جلسه توجیهی خود را با شورا با تشریح اقداماتی که دفتر او به رهبری فرستاده ویژه گیر پدرسن برای پیشبرد روند صلح در مواجهه با رنج های مداوم غیرنظامیان انجام می دهد، آغاز کرد.

او گفت که نگرانی های فوری چهار برابر شده است. اول، امنیت و امنیت غیرنظامیان، و نیاز به “آتش بس متحد”. دوم، تداوم رنج انسانی که با فروپاشی اقتصادی در سوریه تشدید شده است. سوم، ادامه رنج «ده‌ها هزار» از بازداشت‌شدگان، ربوده‌شدگان یا «ناپدید شدگان اجباری» و مفقودین.

در نهایت، او راه‌هایی را که زنان و دختران همچنان تحت تأثیر جنگ جاری قرار می‌گیرند و تلاش‌های سازمان ملل برای «تضمین مشارکت معنادار زنان سوری، در شرایط برابر و با مردان» در برقراری صلح پایدار، برجسته کرد.

خشونت باید پایان یابد

خانم رشدی گفت واضح است که هیچ روند سیاسی نمی تواند «به طور معنادار یا پایدار» پیش برود. تا زمانی که خشونت کاهش یابد و سرانجام پایان یابد. “

او گفت که اگر خشونت کاهش یابد و با توجه به عواملی که همچنان باعث آوارگی می شوند، تلاش های کمک های بشردوستانه بسیار بیشتر خواهد شد.

پرداختن به همه این عوامل بخشی از ایجاد یک محیط امن، آرام و بی طرف است که در آن روند سیاسی می تواند گسترش یابد. اقداماتی نیز برای مقابله با فروپاشی اقتصادی در سوریه لازم است منبع اصلی نیازها

هشدار وحشتناک در مورد کاهش احتمالی کمک ها

مدیر امداد سازمان ملل، مارتین گریفیث، به سفرا هشدار داد که بدون منابع کافی و انعطاف پذیر از سوی کمک کنندگان بین المللی، عملیات بشردوستانه نجات بخش در سوریه، “او چاره ای جز کاهش شدید کمک ها نخواهد داشت. “

از مجموع درخواست حدود 10.5 میلیارد دلاری برای پاسخ بشردوستانه در سال جاری، همراه با طرح پناهندگی و تاب آوری، تنها حدود یک چهارم آنچه مورد نیاز است تنها در قالب کمک های بشردوستانه تحویل شده است.

مقداری 14.6 میلیون سوری به نوعی کمک وابسته هستندهماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل گفت که بیش از نیمی از آنها کودک هستند و زمستان به سرعت نزدیک است.

به آرامش فرصت بده

مردم سوریه آنها سزاوار این فرصت هستند تا زندگی شایسته ای را به دور از اتکا به کمک های اضطراری بسازندزندگی پر از امید به آینده. امروز میلیون‌ها نفر در سوریه بدون این امید زندگی می‌کنند.»

او گفت که سازمان ملل تمام تلاش خود را می کند تا کمک ها را به کشور ادامه دهد و به طور متوسط ​​به 900,000 نفر در ماه در شمال شرق جنگ زده کمک می کند و نیاز زیادی به گسترش کاروان های متقابل در شمال غرب دارد.

آقای گریفیث نسبت به ورود بیماری وبا به کشور در چند هفته گذشته ابراز نگرانی کرد و گفت که این “یادآوری واضح از اهمیت حمایت مستمر ما از مردم سوریه” است.

وی توضیح داد که بیش از چهار میلیون نفر از پروژه های سازمان ملل که به بهبود زودهنگام و تاب آوری کمک می کند تا کنون در سال 2022 بهره برده اند.

سکارشناسان حقوق هشدار می دهند که بازگشت به جنگ در مقیاس بزرگ می تواند اولویت اصلی باشد

پیش از این، در روز گذشته، در ژنو، کارشناسان مستقل حقوق بشر سازمان ملل متحد با انتشار آخرین گزارش خود درباره پیامدهای حقوق بشر این جنگ وحشیانه، نسبت به احتمال تشدید خشونت در درگیری سوریه هشدار دادند.

پائولو پینیرو، رئیس کمیسیون مستقل تحقیق درباره سوریه، گفت که «یک عملیات زمینی دیگر» ترکیه همچنان یک تهدید در شمال است، در حالی که «تداوم بسیج و نبرد» بین نیروهای ترکیه، نیروهای تحت حمایت ترکیه و مخالفان تحت رهبری کردها ادامه دارد.

او شاهد فوران آن بود چندین تصادف فوتی در هفته های اخیراز جمله بمباران ماه اوت در بازار شلوغ شهر الباب؛ 16 غیرنظامی از جمله پنج کودک کشته شدند.

کمیسر لین ولچمن خاطرنشان کرد که اسرائیل، ایالات متحده و نیروهای مورد حمایت ایران نیز به مشارکت در عملیات در سوریه ادامه دادند.

این کمیته که توسط شورای حقوق بشر منصوب شد و به شورای حقوق بشر گزارش شد، همچنین خاطرنشان کرد که روسیه همچنان فعالانه از دولت سوریه حمایت می کند، به ویژه با استفاده از “حملات هوایی که غیرنظامیان را کشته و منابع آب و غذا را هدف قرار داده است. از جمله یک ایستگاه آب معروف که به بیش از 200000 نفر خدمات رسانی می کنددر بیانیه ای گفته شده است.

کمیته تحقیق گفت که هفته گذشته حملات هوایی جدید منجر به کشته و زخمی شدن بیشتر در استان ادلب شد که در حال حاضر در دست بررسی است.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما