شورای امنیت نگرانی‌های مربوط به آوارگی، امنیت جهانی و غیرنظامیان در اوکراین را می‌شنود

رزماری دی کارلو توضیح داد: “اینها فقط اعداد تایید شده هستند و اعداد واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است.”

جابه جایی

جنگ همچنین منجر به آوارگی گسترده شده است و تاکنون بیش از 6.9 میلیون نفر در داخل کشور آواره شده اند.

رئیس صلح‌سازی گفت: «بیشتر آوارگان تازه از شرق و جنوب اوکراین آمده‌اند.» وی افزود که تعداد پناهجویان اوکراینی ثبت‌شده در سرتاسر اروپا از هفت میلیون نفر گذشته است، در حالی که «فقط دو هفته پیش» 6.7 میلیون نفر بود.

زنان اوکراینی که نیمی از این پناهندگان را تشکیل می‌دهند، با خطرات امنیتی شدیدی از جمله خشونت جنسی و جنسیتی، قاچاق، استثمار و سوء استفاده مواجه هستند.

خانم دی کارلو در میان ناتوانی جامعه بین المللی در “توقف این جنگ پوچ” بر اهمیت ثبت پیامدهای وحشتناک آن “تا حد امکان صادقانه و دقیق” تاکید کرد.

او تاکید کرد: «مسئولیت ما… کمک به جلوگیری از تشدید بیشتر جنگ و جلوگیری از درگیری های خشونت آمیز دیگر است».

سازمان ملل در حال کار

در همین حال، سازمان ملل به بررسی تأثیرات عظیم جنگ بر غیرنظامیان ادامه می دهد.

این مقام ارشد سیاسی خاطرنشان کرد: صندوق توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) در حال ارزیابی پیامدهای جنگ بر سلامت، دسترسی به آموزش، معیشت، امنیت غذایی، سطح کلی فقر و توسعه انسانی است. نتایج مورد انتظار در دسامبر.

در همان زمان، پاسخ بشردوستانه سازمان ملل متحد در حال حاضر به 12.7 میلیون نفر رسیده است و بیش از 560 سازمان بشردوستانه در حال حاضر در سراسر کشور فعالیت می کنند که همگی مکمل کار هزاران داوطلب اوکراینی هستند.

او با ابراز نگرانی در مورد غیرقابل دسترس بودن کسانی که در مناطقی که تحت کنترل اوکراین نیستند، گفت: «سازمان ملل متحد فعالانه به دنبال تضمین حفاظت و کمک در تمام مناطق اوکراین است.

تاثیر جهانی

در مورد کمبود مواد غذایی و کود، خانم دی کارلو در مورد کشورهایی که قبلاً به شدت تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی، خشکسالی یا بی ثباتی قرار گرفته اند، ابراز نگرانی کرد.

خانم دی کارلو به سفرا گفت که هزاران نفر در سومالی در خشکسالی تاریخی که به دلیل اثرات جنگ در اوکراین تشدید شده است، جان خود را از دست می دهند.

در یک نکته روشن تر، ابتکار غلات دریای سیاه همچنان به صادرات مواد غذایی از اوکراین ادامه می دهد.

این مسئول سیاسی گفت: از اول اوت، 100 کشتی با حمل بیش از 2 میلیون و 300 هزار تن غلات در سه قاره، از جمله 30 درصد به کشورهای با درآمد پایین و متوسط، بنادر اوکراین را ترک کرده اند.

او به نقل از گزارش های سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) گفت که اگرچه قیمت کالاهای غذایی در جهان همچنان در حال افزایش است، اما این به کاهش قیمت ها کمک می کند.

Zaporizhzhia و Olenivka

خانم دی کارلو توجه خود را به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا جلب کرد و خاطرنشان کرد که در جلسه توجیهی روز گذشته دبیرکل و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به خطرات ادامه فعالیت نظامی در داخل و اطراف این نیروگاه هشدار دادند.

وی تاکید کرد که “خلع سلاح تنها راه حل برای تضمین ایمنی این تاسیسات است.”

قرار است در روزهای آینده یک هیئت حقیقت یاب در اولینفکا مستقر شود تا حادثه 29 ژوئیه را که منجر به کشته شدن 53 اسیر جنگی اوکراینی و مجروح شدن بین 75 تا 130 نفر دیگر شد، بررسی کند.

رئیس صلح‌سازی گفت که مأموریت «باید بتواند کار خود را بدون هیچ گونه مداخله ای انجام دهد و دسترسی ایمن، امن و بدون محدودیت به افراد، مکان‌ها و شواهد داشته باشد».

موانع بازگشت به خانه

الس برندیس کرس، دستیار دبیرکل در امور حقوق بشر، از طریق ویدئو کنفرانس در مورد ادعاهای جاری در مورد آوارگی اجباری، اخراج و به اصطلاح “اردوگاه های انحلال” که توسط روسیه و نیروهای محلی آن اداره می شود صحبت کرد.

از آنجایی که مردمی که از خطر فرار می کردند، اغلب احساس می کردند که مجبورند از هر جهت ممکن خارج شوند، بدون توجه به ترجیحاتشان، او به شورا گفت که تعداد زیادی از موارد مستند غیرنظامیان به روسیه اخراج شده اند.

در زمانی که آنها در آنجا هستند، می توانند آزادانه تردد کنند، اما اگر تصمیم به بازگشت به اوکراین داشته باشند، از حمایت لازم برخوردار نخواهند شد و در نتیجه از بازگشت به کشورشان جلوگیری می شود.

همچنین ادعاهای معتبری مبنی بر انتقال اجباری کودکان بدون همراه به سرزمین های اشغال شده توسط روسیه یا خود این کشور وجود دارد.

خانم کهرس گفت: “ما نگران هستیم که مقامات روسیه یک روش ساده را برای اعطای تابعیت روسیه به کودکان بدون مراقبت والدین اتخاذ کرده اند و این کودکان واجد شرایط پذیرش خانواده های روسی باشند.”

علاوه بر این، ما به‌ویژه نگران این هستیم که برنامه‌های اعلام‌شده مقامات روسیه برای اجازه انتقال کودکان از اوکراین به خانواده‌های فدراسیون روسیه به نظر نمی‌رسد شامل مراحلی برای الحاق خانواده یا تضمین رعایت اصل بهترین‌ها باشد. علایق کودک.»


کمک IOM به جوامع آسیب دیده در سراسر استان خارکف، اوکراین می رسد.

منبع احیای سازمان های غیردولتی

کمک IOM به جوامع آسیب دیده در سراسر استان خارکف، اوکراین می رسد.

“جنگ های انتخاب”

وی در پایان تاکید کرد که جنگ در اوکراین “نه تنها آن کشور را نابود می کند، بلکه ثبات منطقه ای و جهانی را تهدید می کند.”

او گفت که همین هفته گذشته، دهمین کنفرانس بازنگری طرف های معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای، پس از اینکه اجماع به دلیل مسائل مربوط به جنگ مسدود شد، نتوانست به یک نتیجه عینی برسد و این شکست را “فقط” توصیف کرد. آخرین نمونه از تأثیر این درگیری بر روابط و همکاری های بین المللی است.

“همه جنگ ها غم انگیز هستند، اما نه بیشتر از جنگ های انتخابی.”

اردوگاه های “فیلتراسیون”.

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، OHCHR، تأیید کرده است که نیروهای مسلح روسیه و گروه‌ها غیرنظامیان را در معرض به اصطلاح «فیلتر» قرار داده‌اند – سیستمی برای غربالگری امنیتی و جمع‌آوری داده‌های شخصی، از جمله افرادی که جنگ را ترک می‌کنند و افرادی که در داخل یا در آنجا باقی می‌مانند. از طریق کنترل روسیه حرکت می کند. استان

یک مقام ارشد سازمان ملل گفت: «این رویه، طبق گزارش‌های موثق دریافتی به دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر، منجر به موارد متعدد نقض حقوق بشر، از جمله حقوق آزادی، امنیت فردی و حریم خصوصی شده است.»

OHCHR در جستجوی دسترسی به بازداشت شدگان چه پس از رد شدن یا گذراندن “نامزدی” ناموفق بود و آنها به یک “مرکز تخلیه کنندگان” در منطقه دونتسک، نزدیک مرز روسیه فرستاده شدند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) با توجه ویژه به نقض حقوق بشر، از جمله قاچاق، از نزدیک وضعیت اوکراین و منطقه را تحت نظر دارد.

خانم کهریس در پایان از روسیه خواست تا «دسترسی محرمانه و بدون مانع به دفتر ما … به تمام مکان‌های بازداشت تحت کنترل خود، به ویژه … در جایی که افرادی که تحت یک فرآیند «انحلال» نگهداری می‌شوند، اعطا کند.»

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما