شورای رهبری «دوران جدیدی» را برای یمن رقم می زند، اما این کشور همچنان نسبت به تهدید تروریستی محتاط است

این عالی ترین اهداف شورای ریاست جمهوری خواهد بود [securing] او به رهبران جهان که برای مناظره سطح بالا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گرد آمده بودند، گفت: «صلح و پایان رنج بشر».

وی ادامه داد، به این ترتیب، یمن اکنون در مسیر احیای دولت، پایان دادن به کودتا، احیای نظام حقوق و آزادی ها، شهروندی برابر، و تضمین قدرت زنان و جوانان برای ایجاد آینده خود و ساختن مطلوب است. آینده. صلح.”

رئیس جمهور العلیمی بر پایبندی شورای جدید به آرمان صلح با توجه به اشاره به راه حل جامع بحران یمن که در ابتکار خلیج فارس و قطعنامه های مربوطه شورای امنیت آمده است، تاکید کرد.

وی همچنین به تعهد شورای رهبری ریاست جمهوری به توسعه “رویکردی منطبق با منشور و وظایف سازمان ملل متحد، تسهیل کار آژانس های بشردوستانه، ماموریت های سیاسی، و مکانیسم های نظارتی مرتبط، تضمین حقوق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی زنان” اشاره کرد. و جلوگیری از استثمار و استخدام کودکان در جنگ.

گروه های تروریستی همچنان یک تهدید هستند

در عین حال، آقای العلیمی نسبت به عواقب تداوم عدم اطمینان در یمن هشدار داد و گفت که اگر پیشرفت در روند سیاسی کند شود، «شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی در تهدیدات فراملی و همچنین تهدید فاحش خود خطرناک‌تر هستند. نقض حقوق بشر.»

وی گروه انصارالله (حوثی ها) را متهم کرد که اجماع ملی ناشی از کنفرانس گفتگوی جامع ملی را که در ژانویه 2014 با حضور همه نیروها و احزاب یمنی از جمله حوثی ها به پایان رسید، “واژگون” کرد.

با این حال، وی گفت که شبه‌نظامیان حوثی مانع از قرار دادن پیش‌نویس قانون اساسی جدید در همه‌پرسی مردمی شدند، کمپین گسترده‌ای برای تهاجم به پایتخت، صنعا و شهرهای یمن به راه انداختند و رئیس دولت و دولت را تهدید کردند. توافق ملی عدن و … اعلام جنگ به کشورهای همسایه و کل جهان.

پیامدهای مخرب جنگ

رئیس شورای فرماندهی ریاست جمهوری گفت: جنگ ویرانگر در کشورش امروز به یک تهدید واقعی برای امنیت منطقه تبدیل شده و خطوط کشتیرانی بین المللی و کل عرضه انرژی جهانی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه صدها هزار نفر آواره شده اند و بیش از چهار میلیون نفر آواره داخلی هستند، توضیح داد: «در طول سال های گذشته صدها هزار کشته و زخمی گرفته و بیش از 20 میلیون نفر را در چرخه قحطی انداخته است». . (آوارگان داخلی) اکنون با “شرایط بسیار سخت” روبرو هستند.

رئیس‌جمهور العلیمی افزود که همه‌گیری‌ها و سیل‌های مرتبط با تغییرات آب و هوایی سالانه باعث مرگ و ویرانی پرهزینه با فروپاشی شبکه حفاظت و مراقبت دولت شده است که گزینه‌های ما را برای نجات جان افراد محدود می‌کند، به ویژه در پرتو ناسازگاری و ناسازگاری شبه‌نظامیان تروریست. . او تمام تلاش‌ها برای دستیابی به صلح پایدار و بازسازی و توسعه کشورمان را رد کرد.»

تجدید آتش بس

با نزدیک شدن به پایان آتش بس بشردوستانه، این مقام یمنی تعهد شورای فرماندهی ریاست جمهوری را به همه عناصر آتش بس، آغاز با پروازهای تجاری منظم به فرودگاه صنعا و تسهیل ورود کشتی های مشتقات نفتی به بنادر جمهوری را یادآور شد. . حدیده.

در عین حال، او «شبه‌نظامیان حوثی» را متهم کرد که به دنبال بهانه‌ای برای خنثی کردن آتش‌بس و ممانعت از تلاش‌های بین‌المللی برای تمدید آن و ایجاد پیشرفت‌های خود در جهت دستیابی به صلح فراگیر هستند.

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما