شکست بزرگ در آخرین سریال تلویزیونی

بر اساس نتایج نظرسنجی منتشر شده در 24 مرداد، آخرین آمار رسمی از میزان بیننده سریال های سیما، این سریال ها در نیمه دوم تیرماه و با توجه به قسمت دوم «بارش برف» تحلیل شده است. سکوت «شبکه سه با 36 درصد پربیننده ترین سریال بود.

به گزارش خراسان، پس از آن دیگر آماری از سریال های مرداد و شهریور در دست نیست.

تلویزیون تنها ابزار موجود است

حال در صورت نبود نتایج رسمی نظرسنجی می توان به ابزارهای دیگری مانند آمار سریال های تلویزیونی مراجعه کرد و بر اساس آن ها کم و بیش متوجه شد که چرا آمار سریال ها منتشر نمی شود.

اگرچه آمار بینندگان برنامه های تلویزیونی تنها نشان دهنده کسانی است که برنامه های تلویزیونی را به صورت آنلاین تماشا کرده اند و این شامل همه بینندگان تلویزیون نمی شود، اما تجربه نشان داده است که این اعداد ارتباط زیادی با نتایج نظرسنجی های رسانه ملی دارد. مرکز تحقیقات وقتی بیننده یک برنامه کم است، در تلویزیون هم کمتر بوده است.

به عبارت دیگر، اگرچه آمار تلویزیون تعداد بینندگان هر مجموعه تلویزیونی را مشخص نمی کند، اما می توان با تقریبی مناسب به میزان بیننده سریال پی برد.

آمار پایین سریال های تلویزیونی جدید

این روزها این شبکه سریال «باب المراد» را روی آنتن می برد که اگرچه در قسمت اول با 14 هزار بازدید شروع شد، اما همچنان کمتر از آن بازدید کرده و در هر قسمت 4000 بازدید دارد. دو قسمت اول «کاتب اعظم» در شبکه دو که به تازگی راه اندازی شده بود، 7000 و 2000 بازدید داشت.

قاضی سریال آخر هفته شبکه دو که دو روز در هفته پخش می شود وضعیت بهتری دارد و در 10 قسمت اخیرش به طور میانگین نزدیک به 90 هزار بازدید داشته است.

سریال «بی نشان» که به طور روتین از شبکه سه پخش می‌شود، اگرچه در قسمت‌های قبل بازدید بیشتری داشت، اما هفته گذشته آمارش افت کرد و میانگین بازدید در 10 قسمت اخیر به 80 هزار رسید.

تعداد بازدید کاربران تلویزیون از سریال «نور ماه» شبکه پنج کمتر از 500 بازدید در هر قسمت است. در یکی دو ماه گذشته اکثر سریال های تلویزیونی تکراری شده اند و جدای از این آثار می توان سریال قبلی «راز ناتمام» را نیز در نظر گرفت.

این گروه در 10 قسمت اخیر به طور میانگین 37000 بازدید داشته است. وضعیت پخش سریال های اروپایی و آمریکایی از شبکه های 4 و 5 اصلا بهتر نیست.

به غیر از قسمت اول سریال «در دشت فلاندر» در شبکه 4، سه سری آخر این شبکه در هیچ قسمتی بیش از 500 بازدید نداشت. در شبکه پنج، «عروسی» سه هزار و «استخدام 1992» تنها 900 بازدید در هر قسمت دارد.

“جومونگ” چندین بازدید

آمار این سریال در مقایسه با برخی از سریال های کم و بیش محبوب قابل درک تر است. در دو سه ماه گذشته «افسانه جومونگ» که در سال های اخیر برای اولین بار از شبکه تماشا بازپخش شد، در 10 قسمت اخیرش به طور میانگین 476 هزار بازدید داشته است.

حتی Silent Snowfall با همه انتقادات و 36 درصد بیننده در 10 قسمت آخر به طور میانگین 433000 بازدید داشته است. کمی بعد در تیرماه 10 قسمت آخر مستوران از شبکه یک با میانگین 155 هزار بازدید و زرککی 3 از همین شبکه با میانگین 228 هزار بازدید در 10 قسمت اخیر.

اکنون مشخص شده است که چرا تعداد بینندگان سریال های سیما کاهش یافته است و حتی شاید بتوان حدس زد که چرا روند انتشار نتایج نظرسنجی های مرکز تحقیقات رسانه ملی متوقف شده است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان