صادرات دریای سیاه افزایش یافت و اعتماد به تجارت جهانی و غذا برای آسیب پذیرترین قشر افزایش یافت

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در مراسم امضای این طرح در 27 ژوئیه در استانبول، با نمایندگان روسیه و اوکراین، آن را “چشمه امید” توصیف کرد، این توافقنامه به 240 کشتی اجازه داد تا بنادر اوکراین را با حدود 5.4 میلیون متریک ترک کنند. تن غلات و سایر مواد غذایی. ، از 1 اوت 2022.

آنچه من در طرح غلات دریای سیاه می بینم این است افزایش اعتماد به نفسدنیس مالون، نماینده سازمان ملل در مرکز هماهنگی مشترک در اودسا، به قایق‌هایی که از بندر اوکراین می‌رسند و می‌روند، گفت: «به جامعه کشتیرانی، جامعه کشتیرانی تجاری اعتماد کنید».

شاهد کاهش قیمت بیمه باربری هستیم ما شاهد افزایش کیفیت کشتی هایی هستیم که برای صادرات غلات استفاده می شوند. ما همچنین شاهد افزایش اعتماد به جامعه محلی، به جامعه کشاورز هستیم. آنها در حال مشاهده هستند که غلات آنها صادر می شود، سیلوها در حال خالی شدن هستند و می توانند برای محصولات آینده برنامه ریزی کنند.

منشور سازمان ملل متحد

یک کشتی در اودسا، پیش از میلاد ونسا، چهارمین کشتی بشردوستانه است که توسط برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) از اوکراین اجاره شده است. و پس از خروج این کشتی از آب های اوکراین، محموله آن در استانبول بازرسی شد، همانطور که همه کشتی های شرکت کننده در ابتکار عمل کردند.

محموله گرانبهای آن – 30,000 تن گندم – به افغانستان می رود تا وضعیت اضطراری بشردوستانه ناامید را در آنجا برطرف کند.

محموله های چارتر قبلی سازمان ملل متحد که در این طرح شرکت داشتند تحویل گندم به اتیوپی و یمن. کشتی های تجاری نیز با بیش از 85000 تن طلا به مقاصدی از جمله تونس رسیدند.به گفته نهاد هماهنگ کننده JCC، از زمان امضای توافقنامه، از بنادر اوکراین.

محموله های دیگر از سازمان ملل متحد که در این طرح مشارکت دارند قبلا گندم را به اتیوپی و یمن تحویل داده اند.

یکی از نتایج این معامله کاهش شدید قیمت جهانی مواد غذایی بود که به مصرف کنندگان اجازه داد دوباره غلات را راحت تر خریداری کنند.

اوکراین، یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان، به طور معمول سالانه حدود 45 میلیون تن به بازار جهانی عرضه می کند.

“مسئله بقا”

پس از تهاجم روسیه به کشور در 24 فوریه، کوه‌های غلات در سیلوها انباشته شدند، زیرا کشتی‌ها نمی‌توانستند عبور امن به و از بنادر اوکراین را تضمین کنند. امروزه با وجود بازگشایی مسیرهای دریایی، چالش های اقتصادی جدی برای کشاورزان کشور باقی مانده است.

در حال حاضر، قیمت های نشان داده شده بسیار پایین است،ویاچسلاو نورسیتسکی، معاون انجمن کشاورزان منطقه اودسا گفت. “امروز، من با ضرر می فروشم زیرا هزینه رشد و تولید غلات هنوز (بالاتر) است.

بنابراین، اگر اکنون با این قیمت ها بفروشم، متحمل ضرر خواهم شد.

بازی انتظار

حمل و نقل غلات به بنادر نیز بسیار کند است. رانندگان کامیون برای رسیدن به بندر یوژنی در صف های یک کیلومتری منتظر می مانند، برخی از آنها چند روزی است که سرپا ایستاده اند.

یکی از خودروها به UN News گفت: «بعد از بارگیری کامیون، سه تا چهار ساعت طول می‌کشد تا به اینجا برسیم، آماده حرکت». اما من پنج روز (اینجا) ایستاده ام، نه حرکتی وجود دارد، نه مدیریتی، کسی نیست که به ما بگوید تا کی اینجا می مانیمچه باید کرد، حرکت کرد، به خانه رفت.»

در راستای طرح غلات دریای سیاه، کشتی‌های اوکراینی کشتی‌های باری را که به دنبال عبور از اودسا، چورنومورسک و یوژنی از طریق یک کریدور بشردوستانه دریایی در آب‌های بین‌المللی هستند، هدایت می‌کنند. وظیفه آنها دور شدن از وسعت آبی است که استخراج شده است.

در راه توقف کنید

هنگامی که کشتی ها به استانبول نزدیک می شوند، توسط تیم هایی از یک مرکز هماهنگی مشترک دیگر مستقر در شهر ترکیه – همانطور که روز چهارشنبه با بی سی ونسا اتفاق افتاد – با حضور نمایندگان روسیه، ترکیه، اوکراین و سازمان ملل متحد بازرسی می شوند.

کشتی مملو از تدارکات بشردوستانه، سپس آبهای استانبول را ترک کرد تا مسیر شرقی را به بندر سامسون ترکیه طی کند، جایی که گندم او آسیاب می شد.

آرد سپس با کشتی دیگری به کراچی حمل می شود و سپس از طریق زمین برای توزیع به افغانستان منتقل می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم