صحبت از اروپا – یورووا معاون کمیسیون اتحادیه اروپا: “تخلیه” غیرنظامیان روسیه در خرسون “ظالمانه” است.

صادر شده در:

ورا ژورووا، معاون کمیسیون اروپا در گفتگو با FRANCE 24 آنچه را که روسیه به عنوان تخلیه غیرنظامیان در استان خرسون در جنوب اوکراین توصیف می کند، به شدت محکوم کرد. او به کاترین نیکلسون گفت: «من از چکسلواکی آمده‌ام و این یک کتاب بازی قدیمی است. تهاجم نظامی شوروی در سال 1968 به عنوان کمک برادرانه ارائه شد. جورووا به تشریح تلاش ها برای کمک به روزنامه نگاران در اوکراین و حمایت از آزادی رسانه ها در اتحادیه اروپا ادامه داد. همچنین مذاکرات اخیر بین اتحادیه اروپا و لهستان در مورد مسئله خاردار حاکمیت قانون را بررسی کرد – تقابلی که از نظر تئوری می تواند منجر به از دست دادن لهستان بخشی از بودجه اتحادیه اروپا شود.

جورووا در پاسخ به سوالی در مورد “تخلیه” غیرنظامیان در استان خرسون اوکراین گفت: “روسیه واقعیت را با دروغ گویی آشکار پنهان می کند و ادعا می کند که این کمک های بشردوستانه است. این کتاب بازی قدیمی است. من از چکسلواکی آمدم و در سال 1968 از شوروی.” مبلغ گفت که “کمک برادرانه” ارائه می کند، در حالی که در واقع یک تهاجم نظامی است. همچنین به همین دلیل است که ما از خبرنگارانی که در میدان های جنگ کار می کنند حمایت می کنیم تا بتوانیم اطلاعات قابل اعتمادی به دست آوریم، زیرا تبلیغات روسیه بسیار موفق است – شاید نه چندان در کشورهای اروپایی اتحادیه اروپا، اما ما شاهد تاثیر بیشتری در جهان عرب و آفریقا هستیم.

همانطور که نایب رئیس کمیسیون اروپا در مورد موضوع آزادی مطبوعات در اروپا صحبت کرد: “روندهای منفی در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد. سیاسی شدن وجود دارد؛ دخالت در سیاست در آزادی سردبیری. فشار اقتصادی وجود دارد. خدمات عمومی. رسانه ها برای دیدار با ماموریت او نیاز به قابلیت پیش بینی بودجه دارند.من در فرانسه بودم و با نمایندگان رسانه های عمومی صحبت می کردم و چیزی که از آنها شنیدم این بود که خوب است که یک پلتفرم در سطح اروپا برای مراجعه به آن وجود داشته باشد. در یک کشور عضو اشتباه می کنیم، اما ما سانسور نمی کنیم، قوانینی برای رسانه ها تعیین نمی کنیم، ما قوانینی را برای فضایی ارائه می کنیم که رسانه ها بتوانند آزادانه در آن فعالیت کنند.

در نهایت، در مورد لهستان، تامین مالی انسجام اتحادیه اروپا و حاکمیت قانون، او گفت: “انطباق با منشور اتحادیه اروپا (حقوق اساسی) یک الزام کلی است. رعایت یا وجود دارد یا نه. علاوه بر این، ما در حال مذاکره با لهستان برای دسترسی آنها به 35 میلیارد یورو تحت طرح بازیابی اتحادیه اروپا هستیم. کمک به اوکراینی‌ها؛ آنها در وضعیت اقتصادی بسیار دشواری قرار دارند. به همین دلیل است که من واقعاً فکر می‌کنم که طرف لهستانی باید علاقه زیادی برای شفاف‌سازی و اصلاح اوضاع وجود داشته باشد.»

تهیه کنندگی ایزابل رومرو، سوفی سمائل و برن دسپلاتس

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما