صدای سیاه چاله! ناسا صدای جدیدی را از فضای بیرونی پرتاب می کند، اینجا گوش کنید

دهلی نو: آژانس فضایی ایالات متحده ناسا روز دوشنبه با انتشار یک کلیپ صوتی از امواج صوتی سیاهچاله، این باور عمومی مبنی بر اینکه در فضای دیگر صدا وجود ندارد را رد کرد. سیارات فراخورشیدی ناسا در توییتر این کلیپ صوتی را به اشتراک گذاشت. بر اساس گزارش ها، سیاه چاله ای که امواج صوتی از آنجا ثبت شده اند، در فاصله 200 سال نوری از ما در گروه کهکشان های پرسئوس قرار دارد. برای سیاهچاله‌های غیر عرضی، سیاهچاله‌ها اجرام بسیار متراکم با جاذبه فوق‌العاده هستند که برای عبور نور از خود خلاء باقی نمی‌گذارند. در پستی که این کلیپ صوتی را منتشر کرد، ناسا همچنین توضیح داد که چگونه صدا در خلاء در غیاب هر سطحی حرکت می کند.

این تصور غلط به وجود می آید که هیچ صدایی در فضا وجود ندارد زیرا بیشتر فضا خلاء است و هیچ وسیله ای برای حرکت امواج صوتی فراهم نمی کند. خوشه کهکشانی آنقدر گاز دارد که صدای واقعی را شنیدیم. در اینجا برای شنیدن یک سیاهچاله تقویت شده و با داده های دیگر مخلوط می شود! ناسا صدا را به حالت تعلیق درآورد.

اگر صدا را بشنوید، صدا مانند غرغر و ناله است اما در واقع امواج فشاری است که در گاز داغ موج می زند. صدای ترسناک و مرموز اغلب در فیلم های علمی تخیلی در طول پروازهای فضایی شنیده می شود.

این صدا از داده های گرفته شده توسط رصدخانه اشعه ایکس چاندرا ناسا ناشی می شود و ضبط در ابتدا در ماه می سال جاری منتشر شد.

ماه گذشته، ستاره شناسان یک سیاهچاله خفته را در کهکشان همسایه کهکشان راه شیری کشف کردند. آنها گفتند که به نظر می رسد بدون انفجار یک ستاره در حال مرگ متولد شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم