صدها هزار نفر به دلیل طوفان نورو به دا نانگ، ویتنام تخلیه شدند | CNNCNN

طوفان نورو صبح چهارشنبه در نزدیکی شهر ساحلی محبوب دا نانگ در ویتنام فرود آمد و بادهای شدید و باران سیل آسا را ​​به همراه داشت. صدها هزاران نفر تخلیه شدند.

طبق گزارش CNN Weather، نورو در ساعت 5 صبح چهارشنبه به وقت محلی ویتنام را در کمتر از 36 ساعت پس از برجای گذاشتن رگه ای از ویرانی در فیلیپین – جایی که او به عنوان کاردینگ شناخته می شد- حمله کرد.

طوفان قبل از رسیدن به خشکی کمی ضعیف شد، اما همچنان معادل طوفان رده 2 با بادهای نزدیک به 175 کیلومتر در ساعت یا حدود 109 مایل در ساعت بود.

به گفته مرکز مشترک هشدار طوفان، بادها کاهش یافت و طوفان تا ظهر تا ظهر به اندازه یک طوفان رده 1 ضعیف شد. اما استان کوانگ نام، محل شهر تاریخی هوی آن و تفرجگاه ساحلی داغ دا نانگ، از سیل آسیب دید.

به گزارش ویتنام نیوز، روزنامه انگلیسی که توسط خبرگزاری دولتی ویتنام اداره می شود، بیش از 100000 خانه با 400000 نفر از روز سه شنبه تخلیه شده اند. حدود 11000 گردشگر خارجی و 7000 بازدید کننده داخلی در این شهر اقامت دارند.

دولت همچنین گفت که مقامات محلی به نزدیک به 58000 قایق با 300000 کارگر سرنشین دستور داده اند تا به پناهگاه های امن بروند.

فام نگوین دوک آن، 24 ساله، معلم انگلیسی در Teach For Viet Nam مستقر در ناحیه کوئه سون، استان کوانگ نام، به همراه هم آپارتمانی خود تصمیم گرفتند سه شنبه شب در خانه همسایه خود بمانند زیرا می ترسیدند خانه در برابر بادهای شدید آسیب پذیر باشد. . .

ساکنان سعی می کنند از موتورسیکلت های خود در برابر سیل در منطقه کوئه سون، استان کوانگ نام، ویتنام محافظت کنند.

وقتی اواخر صبح چهارشنبه به خانه برگشتند، وقتی طوفان شروع به فروکش کرد، متوجه شدند که سقف خانه‌شان تا حدی تخریب شده و آب به خانه‌شان نشت کرده است، اما اوضاع آن‌قدر که در ابتدا می‌ترسیدند بد نبود.

«این اولین بار بود که اینجا زندگی می‌کردم، زیرا در آن منطقه زندگی می‌کنم [that is] در برابر بلایای اقلیمی آسیب پذیر است.

قبل از norw به محض ورود آنها، مقامات ویتنامی ورود کشتی ها را به دریا ممنوع کردند و از دانش آموزان خواستند که در خانه بمانند.

بادهای شدید و رونق در امتداد سواحل نزدیک دانانگ ادامه خواهد داشت و انتظار می رود که با رانده شدن به داخل خشکی بر فراز آسیای جنوب شرقی تضعیف شود. مرکز ویتنام، جنوب لائوس و شمال تایلند در 48 ساعت آینده در معرض خطر سیل قرار دارند.

ویتنام نیوز گزارش داد که از مقامات محلی خواسته شد تا جلسات غیرضروری را برای تمرکز بر پیشگیری و کنترل طوفان لغو کنند.

مردم در 28 سپتامبر 2022 یک موتورسیکلت را در خیابانی پر آب در شهر هوی آن، استان کوانگ نام هل می‌دهند.

به گزارش ویتنام نیوز، استان توا تین هوئه که محل استقرار بیش از 2000 کشتی ماهیگیری و حدود 11000 ماهیگیر است، روز یکشنبه به دلیل هشدارها مبنی بر اینکه طوفان بادهای شدید، امواج بلند و سیل را به همراه خواهد داشت، از خروج کشتی ها به دریا جلوگیری کرد.

به گزارش خبرگزاری ویتنام، نخست وزیر ویتنام فام مین چین روز سه شنبه ریاست جلسه ای فوری را با مقامات حداقل هشت استانی که انتظار می رود تحت تأثیر طوفان قرار گرفته اند، برگزار کرد تا در مورد تلاش های واکنشی گفتگو کند.

وزارتخانه ها، شعب و محلات به ویژه رؤسای این واحدها باید وظایف خود را برای تامین امنیت، جان و مال مردم و دولت در شرایط جوی تقویت کنند. به گزارش ویتنام نیوز، نخست وزیر گفت، تغییرات آب و هوایی به طور فزاینده ای شدید و غیرعادی می شود که عواقب بسیار جدی ایجاد می کند.

طبق بولتنی که توسط اداره خدمات جوی، ژئوفیزیک و نجوم فیلیپین (PAGASA) منتشر شد، طوفان نورو حدود ساعت 8 بعد از ظهر دوشنبه فیلیپین را ترک کرد، پس از آنکه بادهای شدید و باران های سیل آسا آن را فرا گرفت که لوزون – بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره کشور را فرا گرفت. . .

شورای ملی مدیریت و کاهش خطر بلایای طبیعی روز سه شنبه اعلام کرد که هشت نفر در حوادث ناشی از طوفان جان خود را از دست داده اند، از جمله پنج نیروی امدادی.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما