صدها کودک از 1000 کودک در اثر باران های موسمی و سیل در پاکستان کشته شدند.

سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی کشور افزود: تنها در 24 ساعت گذشته 119 نفر جان باختند و 71 نفر مجروح شدند.

شری رحمان، وزیر تغییرات اقلیمی پاکستان روز پنجشنبه گفت که حداقل 33 میلیون نفر تحت تاثیر این فاجعه قرار گرفته اند. او این سیل را “بی سابقه” و “بدترین فاجعه انسانی در این دهه” توصیف کرد.

فضل الرحمن گفت: «پاکستان هشتمین دوره باران های موسمی خود را پشت سر می گذارد در حالی که این کشور معمولاً تنها سه تا چهار دوره باران را تجربه می کند. “درصدهای سیلابی وحشتناک است.”

وی به ویژه بر تأثیر آن بر جنوب کشور تأکید کرد و افزود که تلاش‌های امدادی “حداکثر” در حال انجام است.

وزارت کشور این کشور روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که استقرار ارتش برای کمک به عملیات امداد و نجات در مناطق سیل زده موظف شده است.

این وزارتخانه گفت که این نیروها به چهار دولت منطقه ای پاکستان، از جمله استان بلوچستان که بیشترین آسیب را دیده است، کمک خواهند کرد.

این وزارت گفت که تعداد دقیق نیروها و همچنین مکان و زمان استقرار آنها بین استان ها و دولت مشخص خواهد شد.

نیروهای مسلح پاکستان اعلام کردند که از سوی دیگر مراکز امدادرسانی به سیل در نقاط مختلف کشور برای کمک به جمع آوری، انتقال و توزیع اقلام امدادی سیل زدگان به آسیب دیدگان ایجاد شده است.

نیروهای مسلح اعلام کردند که نیروهای ارتش همچنین به مردم کمک می کنند تا به مکان های امن تر منتقل شوند و برای سیل زدگان سرپناه، غذا و مراقبت های پزشکی فراهم می کنند.

رحمان گفت که استان جنوبی سند که به شدت تحت تاثیر سیل قرار گرفته است، درخواست 1 میلیون چادر کرده است، در حالی که استان بلوچستان که به طور عمده برق، گاز و اینترنت قطع شده است، درخواست 100000 چادر کرده است.

رحمان گفت: «اولویت پاکستان در حال حاضر این فاجعه انسانی حماسی ناشی از اقلیم است.» و از جامعه جهانی خواست با توجه به منابع «محدود» پاکستان کمک کند.

یک فرد آواره روز شنبه دختران خود را از خانه آسیب دیده سیل خود در جعفرآباد، حومه ایالت بلوچستان جنوب غربی پاکستان، حمل می کند.
یک روستایی پس از نجات خانه سیل زده خود در جعفرآباد از گهواره برای نجات اقلام قابل استفاده استفاده می کند.

روز جمعه، شریف، نخست وزیر پاکستان، دیپلمات های بین المللی را در جریان این بحران قرار داد و خاطرنشان کرد که کشورش – در خط مقدم تغییرات آب و هوایی علیرغم ردپای نسبتا کم کربن آن – باید بازسازی خود را به سمت انعطاف پذیری بیشتر در برابر تغییرات آب و هوایی متمرکز کند.

احسن اقبال، وزیر برنامه ریزی و توسعه، به طور جداگانه به رویترز گفت که 30 میلیون نفر تحت تأثیر قرار گرفته اند، رقمی که حدود 15 درصد از جمعیت این کشور جنوب آسیا را نشان می دهد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) در به روز رسانی روز پنجشنبه اعلام کرد که باران های موسمی نزدیک به 3 میلیون نفر را در پاکستان تحت تاثیر قرار داده است که از این تعداد 184000 نفر به کمپ های امدادی در سراسر کشور آواره شده اند.

بیش از 900 نفر بر اثر باران های موسمی و سیل در پاکستان کشته شدند که 326 نفر از آنها کودک بودند.

تلاش‌های تامین مالی و بازسازی چالشی را برای پاکستان با کمبود نقدینگی ایجاد می‌کند، که باید هزینه‌های خود را کاهش دهد تا اطمینان حاصل شود که صندوق بین‌المللی پول با آزاد کردن کمک‌های مالی بسیار مورد نیاز موافقت می‌کند.

اداره ملی مدیریت بلایای کشور در گزارشی اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، 150 کیلومتر (حدود 93 مایل) جاده در سراسر کشور آسیب دیده و بیش از 82000 خانه به طور جزئی یا کامل آسیب دیده اند.

بر اساس آخرین گزارش وضعیت NDMA، از اواسط ژوئن، زمانی که باران های موسمی شروع شد، بیش از 3000 کیلومتر (1864 مایل) جاده، 130 پل و 495000 خانه آسیب دیده است و ارقام در گزارش OHCA منعکس شده است.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما