صندوق جهانی طبیعت (WWF): تعداد حیوانات وحشی در 50 سال نزدیک به 70 درصد کاهش یافته است.

محیط بانان هشدار داده اند که جمعیت حیات وحش جهان در آن قرار دارد زیر 50 سال نزدیک 70 درصد فرافکنی. آنها همچنین خواستار اقدامات فوری برای جلوگیری از تخریب طبیعت و بحران های اقلیمی هستند.

صندوق جهانی طبیعت (WWF) در آخرین گزارش خود درباره سیاره زنده، فراوانی نزدیک به 32000 گروه متشکل از 5230 گونه از حیوانات، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و ماهی ها را در سراسر جهان و چگونگی تغییر آنها در طول دهه ها ارزیابی کرد.

علت کاهش جهانی تعداد حیات وحش

بر اساس این گزارش، اندازه جمعیت حیات وحش بین سال‌های 1970 تا 2018 به طور متوسط ​​69 درصد کاهش یافته است که عمدتاً به دلیل از بین رفتن و تخریب زیستگاه‌های طبیعی برای کشاورزی است، اگرچه تغییرات آب و هوایی نیز تهدیدی رو به رشد برای آنها است.

همچنین گونه های موجود در دریاچه های آب شیرین، رودخانه ها و تالاب ها بیشترین آسیب را دیده اند و از سال 1970 به طور متوسط ​​83 درصد کاهش یافته اند.

علاوه بر این، بدترین کاهش در تعداد حیات وحش در آمریکای لاتین است، که بزرگترین جنگل بارانی جهان، آمازون است، و جنگل زدایی درختان و گونه های وابسته به آنها را از بین می برد. بر اساس این گزارش، حجم حیات وحش این منطقه در نیم قرن اخیر به طور متوسط ​​94 درصد کاهش یافته است.

کارشناسان همچنین هشدار می دهند که آمازون به سرعت به نقطه ای نزدیک می شود که دیگر جنگل بارانی قابل دوام نخواهد بود و بدون آن جهان نمی تواند از گرم شدن خطرناک زمین جلوگیری کند.

به گفته دانشمندان، اروپا، آسیای مرکزی و آمریکای شمالی کاهش اندکی در این دوره زمانی داشته اند، اما این مناطق از سال 1970 شاهد کاهش تعداد حیوانات وحشی بوده اند که نقطه شروع گزارش است.

تانیا استیل، مدیر اجرایی WWF گفت:

با وجود علم، پیش‌بینی‌های قیامت، موعظه‌ها و وعده‌های شعله‌ور، جنگل‌های سوزان، کشورهای سیل‌زده، دمای بی‌سابقه و میلیون‌ها آواره، رهبران جهان همچنان در حال نشستن و تماشای سوختن جهان ما هستند. تهدیدهای راه دوری نیستند که نوه های ما بتوانند آنها را حل کنند. استفاده از تکنیک هایی که هنوز کشف نشده است.

هر ساله 10 میلیون هکتار از جنگل ها (مساحتی به وسعت پرتغال) از بین می رود که بر آب و هوای جهانی، امنیت غذایی و معیشت میلیون ها نفر تأثیر می گذارد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما