صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان به باشگاه اوراق قرضه 100 ساله می پیوندد

عربستان سعودی بازارهای متلاطم را به چالش کشیده است تا به باشگاه کوچک ناشرانی بپیوندد که به مدت 100 سال از سرمایه گذاران وام گرفته اند، زیرا صندوق ثروت دولتی آن بدهی بلندمدت را به عنوان بخشی از اولین بازار اوراق قرضه 3 میلیارد دلاری فروخته است.

فروش اوراق قرضه سبز سه قسمتی، سرمایه‌گذاران جهانی را با سرمایه‌هایی جذب کرد که به حمایت از پروژه‌هایی در قلب تحول اقتصادی ملی محمد بن سلمان، ولیعهد، کمک می‌کنند.

صندوق سرمایه گذاری عمومی اوراق قرضه دلاری را با سررسید پنج، 10 و 100 ساله فروخت. بر اساس برگه شرایطی که اواخر چهارشنبه منتشر شد، آنها به ترتیب با بازدهی 125 واحد پایه و 165 واحد پایه بالاتر از اوراق خزانه 5 و 10 ساله ایالات متحده و 6.7 درصد برای اسکناس های 100 ساله قیمت گذاری شده اند. گروه شهر یک شرکت ،

JPMorgan Chase & Co و Goldman Sachs Group از جمله بانک های شرکت کننده بودند.

زینا ریزک، مدیر اجرایی مدیریت دارایی های با درآمد ثابت در ارقام کپیتال مستقر در دبی، گفت: شورای همکاری خلیج فارس از ابتدای سال بهترین مکان برای پنهان شدن و مقابله با طوفان بوده است. به خصوص با قیمت نفت که اکنون در آن قرار دارد.» او گفت که این انتشار از ارزش خوبی برخوردار است و برای اوراق قرضه پنج و صد ساله کاربرد دارد.

بازار اوراق قرضه تحت فشار قرار گرفته است زیرا بانک‌های مرکزی در سراسر جهان نرخ‌های بهره را برای مبارزه با تورم افزایش می‌دهند که نتیجه آن بازدهی منفی 19 درصدی برای شاخص کل اوراق قرضه بلومبرگ در سال جاری است.

در گذشته، اوراق قرضه موسوم به قرن در شرایط بازار ملایم تری منتشر می شد، اما سرمایه گذاران می گویند قیمت گذاری و موقعیت مالی قوی پادشاهی آن را جذاب می کند. برخی آن را با بدهی های صادر شده توسط خود عربستان سعودی و شرکت نفت عربستان سعودی یا آرامکو مقایسه کرده اند.

نیک آیزینگر، رئیس درآمد ثابت فعال در Vanguard، گفت که اوراق قرضه دارای حساسیت نرخ بهره یا مدت زمان مشابهی با بدهی بلندمدت عربستان سعودی یا آرامکو هستند، اما نرخ بهره بالاتری می پردازند.

او گفت: “مردم می توانند نگاهی 10 ساله داشته باشند، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم، ما نمی دانیم که در 10 سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، باید بتوانید به 100 سال نگاه کنید – قطعا نه 10 سال بدتر.” او همچنین به دنبال خرید اوراق قرضه 100 ساله بود که نشان دهنده 500 میلیون دلار از کل فروش بود. عربستان سعودی مدرن در سال 1932، کمتر از یک قرن پیش، تأسیس شد.

انتشار اوراق قرضه قرن توسط دولت ها در دهه 1990 آغاز شد، زمانی که چین 100 میلیون دلار در سال 1996 جمع آوری کرد و پس از آن بانک مرکزی فیلیپین در سال بعد از آن بهره برد. بر اساس داده های Dealogic، ناشران جدیدتر شامل آرژانتین، مکزیک و اتریش در سال 2010 بودند و آنها نرخ های بهره بسیار پایینی را حفظ کردند.

در حالی که عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت در جهان است، درآمدهای اوراق قرضه قرار است به پروژه های پایدار اختصاص یابد. اوراق قرضه سبز باعث افزایش سرمایه برای ابتکارات سازگار با محیط زیست می شود. صندوق عربستان اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2026 بیش از 10 میلیارد دلار در چنین معاملاتی سرمایه گذاری کند.

دفترچه اوراق قرضه اولین نگاهی به امور مالی صندوق ثروت 600 میلیارد دلاری عربستان سعودی داشت. در آن سند، صندوق سرمایه‌گذاری عمومی برنامه‌های خود را برای توسعه یک قطعه زمین به اندازه ماساچوست برای یک توسعه بزرگ آینده‌نگر به نام NEOM و سرمایه‌گذاری خود در گروه سازنده خودروهای الکتریکی Lucid به عنوان نمونه‌هایی از ابتکارات پایدار برجسته کرد. همچنین وظیفه توسعه ده‌ها گیگاوات ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در پادشاهی را بر عهده دارد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به رهبری عربستان سعودی و متحدانش به رهبری روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد کاهش تولید نفت احتمالاً قیمت ها را افزایش می دهد. اقدام اوپک پلاس می تواند با حفظ درآمدهای روسیه و تقویت تلاش های جنگی خود در اوکراین به نفع روسیه باشد. هزینه‌های انرژی در نتیجه این درگیری‌ها در حال حاضر بالا بوده و به تورم بالاتر در سطح جهانی کمک می‌کند و استان‌ها را به سمت سوخت کثیف‌تر در دسترس در کوتاه‌مدت سوق می‌دهد. قیمت نفت خام برنت، استاندارد جهانی نفت، حدود 93 دلار در هر بشکه معامله می شود.

ناشران اوراق قرضه سبز با فعالیت های بزرگ در صنایع کربن فشرده در گذشته مورد بررسی قرار گرفته اند. در سال 2017، شرکت بزرگ نفت اسپانیایی Repsol با من

پس از انتشار بدهی سبز برای تامین مالی ارتقای بهره وری پالایشگاه ها، با حذف اوراق قرضه از برخی شاخص های اوراق قرضه سبز، انتقاداتی را به دنبال داشت. خود صندوق سرمایه گذاری عمومی تا حد زیادی در صنعت نفت و گاز فعالیت نمی کند.

از آن زمان، بازار اوراق قرضه پایدار گسترش یافته و شامل مقوله‌های جدیدی مانند بدهی است که انتقال شرکت به عملیات پاک‌تر و اوراق قرضه با کوپن‌های مرتبط با اهداف پایداری را تامین می‌کند. تحلیلگران و سرمایه گذاران گفتند که انتشار اوراق قرضه سبز به گسترش پایگاه سرمایه گذار PIF کمک می کند تا خریدارانی را که بر روی سرمایه گذاری های زیست محیطی، پایدار و مرتبط با حاکمیت متمرکز هستند، شامل شود.

Uday Patnaik، رئیس بخش درآمد ثابت بازارهای نوظهور در مدیریت سرمایه گذاری حقوقی و عمومی گفت: «این کمک می کند تا وجوه ESG را وارد کنند، که در غیر این صورت قادر به خرید آن نیستند. ناشران زیادی با اوراق قرضه سبز عرضه می‌شوند؛ حتی هند نیز درباره امکان انجام این کار صحبت می‌کند.

به آنا هیرتنشتاین در [email protected] و روری جونز در [email protected] بنویسید.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما