طباطبایی: جامعه کاراته نظم را زنده نگه می دارد – ورزش سوم

کد خبر: 1840958
7 سپتامبر 1401 ساعت 12:52 |
9 بازدید

0
نقطه نظر

برخی از روش ها اهداف خاصی را با نفرت دنبال می کنند

رئیس فدراسیون کاراته با بیان اینکه سال گذشته هر روز یک رده تیم ملی و گاهی چهار رده سنی تیم ملی در یک روز داشتیم، گفت: در مجموع حدود 400 روز در اردو بودیم.

طباطبایی: انجمن کاراته این رشته را زنده نگه داشته است

به گزارش “ورزش سه”، به نقل از تسنیم، مجمع عمومی فدراسیون کاراته صبح امروز (دوشنبه – 7 شهریور ماه) به ریاست آقای محمد بلادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در محل سالن جلسات فدراسیون کاراته برگزار شد. وزارت ورزش. و با حضور سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته، سرپرست، آرش فرهادیان دبیرکل کمیته ملی المپیک و محسن عاشوری رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی. سرپرست معاونت رئیس جمهور، وحید مومنی، دبیر اتحادیه.

در ابتدای این جلسه آقای حسن طباطبایی گفت: از بولادگر رئیس جلسه و نایب رئیس مسابقات قهرمانی ورزش و توسعه کشور و همکار عزیزمان آرش فرهادیان در وزارت ورزش و ورزش تشکر می کنم. دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی حاضر در جلسه. از اعضای انجمن، هیئت مدیره و نمایندگان تشکل ها، کانون ها و شوراها تشکر می کنم. سالی که گذشت در ورزش کاراته کشور پر فراز و نشیب بود و یکی از مهم ترین سال های تاریخی کاراته با حضور در المپیک توکیو با تمام ویژگی های خاص این رویداد رقم خورد. برای اولین بار آرزوی جامعه بزرگ کاراته حناهان برای حضور در المپیک محقق شد و کشور عزیزمان ایران زیباترین مدال المپیک را کسب کرد. این مدال آرزوی هر کشوری است و با تلاش همه مربیان و ورزشکاران کاراته کشور به آن دست یافت. با تلاش مربیان و جامعه کاراته که سال ها ریشه این درخت تنومند را زنده نگه داشته اند، بارها قهرمان جهان شده ایم و سه بار قهرمان کمیته تیمی جهان شده ایم. یاد و خاطره پدر فداکار کاراته را زنده نگه می دارم که با شالوده و بنیان درست کاراته کشور را در مسیری قرار داد که امروز یکی از پرطرفدارترین رشته های ورزشی کشور است و این افتخارات را مدیون همه عزیزان هستیم. بزرگان کاراته

وی افزود: خوشبختانه سجاد گنگ زاده در وزن منهای 75 کیلوگرم به مدال طلای المپیک توکیو دست یافت. حمیدا عباسعلی نیز به عنوان یکی از بهترین کاراته های تاریخ ایران به دلیل بدشانسی و مصدومیت از کسب مدال بازماند. این در حالی است که او قهرمان مسابقات را شکست داد. سارا بهمنیار هم در یکی از سخت ترین اوزان مسابقات تمام تلاش خود را کرد اما متاسفانه بانوان ما به دلیل بدشانسی نتوانستند مدال بگیرند، با اینکه مدال المپیک واقعا برای بانوان ما بود.

رئیس فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: در آذرماه با شرایط کرونا و پروتکل های ویژه تیم های ملی را به بازی های آسیایی قزاقستان اعزام کردیم. معمولا مسابقات رده های پایه و بزرگسالان به صورت جداگانه برگزار می شود اما به دلیل حباب ایجاد شده در این دوره شاهد برگزاری همزمان مسابقات نوجوانان، جوانان، UMED و بزرگسالان بودیم.

طباطبایی با اشاره به اعزام بزرگترین کاروان ورزشی کشور در سال گذشته گفت: بزرگترین کاروان ورزشی کشور را با 107 نفر با هواپیمای چارتر به مسابقات اعزام کردیم. الحمدلله در تمامی رده های سنی 14 طلا، 10 نقره و 15 برنز کسب کرده ایم. سال گذشته هر روز یک کلاس اردوی تیم ملی داشتیم و گاهی چهار رده سنی تیم ملی در یک روز و در مجموع با توجه به تورم، مسابقات و شرایط مختلف حدود 400 روز در اردو بودیم.

وی افزود: در پایان آذرماه مسابقات جهانی رده های پایه و مسابقات قهرمانی آسیا را در دی ماه داریم و اردوها به تدریج آغاز می شود تا انشاالله در این مسابقات نیز نتایج خوبی کسب کنیم. به دلیل وضعیت سکه، کارهای سبک چالش برانگیز بود، اما خدا را شکر کارهایی انجام دادیم. در ایام کرونا دوره های مجازی نیز برگزار کردیم و در بخش داوری که یکی از ارکان مهم کاراته است، برای ارتقای کیفی قضاوت، 6 داور زن و مرد را به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان اعزام کردیم و همه موفق به گذراندن دوره های داوری شدند.

رئیس فدراسیون کاراته گفت: داوران ما نیز به کلینیک بین المللی فجیره اعزام شدند و همگی 100 درصد قبول شدند. در 50 سال گذشته کاراته ایران تنها 29 داور در سطح جهانی دارد، اما ما داوران مشتاق را انتخاب کردیم و در تهران امتحان دادیم و تعدادی از آنها را به این کلینیک فرستادیم. ما 34 فصل داوری را در کشور برگزار کردیم و نزدیک به 2500 داور در آن شرکت داشتند. 3800 نفر در کلاس های آموزشی ما شرکت کردند و 74 دوره را طی کردند. بخش عمومی یکی از فعال ترین بخش های اتحادیه است. کاراته در مسائل عمومی و فرهنگی در خط مقدم فدراسیون های ورزشی قرار دارد و کاراته در همه شهرهای ما همیشه در بخش عمومی و فرهنگی پیشرو است.

طباطبایی با حمایت از برگزاری چند دوره مسابقات کاراته داخل سالن گفت: هفته ای نیست که مسابقات متنوع و انتخابی در داخل اردو برگزار نشود. سوپرلیگ و کاراته را که در سطوح پایه در سراسر کشور برگزار می شود برگزار کرده ایم و این کار شامل نوجوانان، جوانان و رده های سنی است و منتظر برگزاری آن در رده بزرگسالان هستیم که نوعی انتخاب برای تیم در چند مرحله .. خواهد شد. با تمام سختی های برگزاری کاراته در شهرهای مختلف، بی صبرانه منتظر برگزاری این مسابقات در رده بزرگسالان هستیم. در بخش کمیته فنی کاراته سال ها از کمیته فنی محروم بود و یکی از وظایف ما استقلال کمیته ها، استفاده از مینی گروه ها و عدم انزوا از ذهنیت و اعضای فنی بود. کمیته های کاراته اساتید نقش برجسته ای در تدوین آیین نامه داشتند.

طباطبایی با تاکید بر سرکوب کاتا خاطرنشان کرد: در کاتا که همیشه در کاراته مورد آزار و اذیت بوده، کمیته راهبردی تشکیل دادیم و از استادان کاتا دعوت کردیم و برنامه خوبی برای توسعه این قسمت داشتند که نتیجه آن انتخابی المپیک توکیو در پاریس شد. دو نماینده ما در مرحله نهایی و یک قدم تا المپیک فاصله داشتند. تاثیر این علاقه به کاتا در کشورهای اسلامی نشان داده شده است و ما برنامه های کاتا بهتری داریم. در صورتی که شرایط کاتا یک طرفه شود و کمیته فنی مدال قهرمانی بازی های آسیایی را ارزیابی کند، فدراسیون نیز آماده اعزام در قسمت کاتا است.

وی با اشاره به لغو مجوز برای تعدادی از سبک ها گفت: روزی که من ریاست فدراسیون را برعهده گرفتم بیش از 170 سبک داشتیم که در استان ها و فدراسیون مشکلاتی ایجاد کرد اما کارهایی در این زمینه انجام دادیم. حوزه فرهنگی و فدرال بخش فنی الگوهای فعال را تشویق کرد، اما تعدادی از الگوها نیز زمانی که استانداردها را تعیین کردیم منفعل بودند و توانستیم شرایطی را فراهم کنیم و حدود 30 الگو را لغو مجوز کنیم. روش هایی که فعالیتی نداشت و با ایجاد تنفر، به حاشیه راندن اتاق های فکر و جعل سعی در ایجاد اتفاقات خاص داشت که همکاران در اداره انضباط و کمیته فرهنگی خوب کار کردند. بیش از 21 هزار تن صادر شد. جا دارد از همکارانم از جمله آقایان عاشوری، مینی و امینی و سایر همکاران در فدراسیون ها و استانداری ها تشکر کنم.

رئیس فدراسیون کاراته نقش مربیان کشور را در موفقیت این رشته برشمرد و گفت: ما مربیان بزرگی در کشور داریم و امروز 30 کشور از دانش مربیان ایرانی بهره می برند و جزو معدود کشورهایی هستیم که برنده شد. با تلاش مربیان و پیشکسوتان کاراته موفق به کسب مدال المپیک و 3 بار قهرمان جهان شدند. وزارت ورزش هم در سال گذشته هر جا که مشکل داشتیم به ما کمک کرد. جا دارد از شخص حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش و در این مدت از آقای حمید سجادی تشکر کنم. در کمیته المپیک، آقای صالحی العامری همیشه همراه ما بود و من انتخاب آقای خسرویوا را که دیروز برگزار شد، تبریک می گویم. کیکوس سعیدی به عنوان دبیر کل کمیته INSAF همیشه کمک ما بوده است

طباطبایی در پایان گفت: امیدوارم در سال جدید کشور کاراته با دعای عزیزان مسیرهای مهمی را طی کند و پرچم کشورمان را در مسابقات به اهتزاز درآورد.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما