طرز تهیه کیوی

[ad_1]

فراد مربا یکی از خوشمزه ترین و طرفدار ایرانی هاست که در دراز مدت ماندگارترین میوه محسوب می شود. مربا در سفر صبحگاهی جایگاه ویژه ای دارد که معمولاً با کاری همراه است. مرباها انواع مختلفی دارند که با انواع قندها و میوه ها قابل تهیه هستند.

به گزارش فرارو یکی از پرطرفدارترین مارمالادهای کیوی که علاوه بر طعم سطحی طعم بسیار خوبی نیز دارد. از این مربا می توانید برای تزیین کیک میوه و تارت نیز استفاده کنید. در همین راستا طرز تهیه مارمالاد کیوی خانگی با نور آسان همراه با نکات مهم و تکنیک های مربوطه توسط مشتریان شما تقدیم شما خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه مربای کیوی

کیوی: ۵۰۰ گرم
شکر: 500 گرم
آب: 250 گرم
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
شکم: 2 قاشق غذاخوری چای

طرز تهیه مارمالاد مرحله به مرحله

دا ـ شروع کنید و کیوی ها را پوست بگیرید سپس کیوی را با قسمت های مورد نظر برس بکشید. (می توانید کیوی را به صورت حلقه ای برس بکشید یا کیوی را آسیاب یا آسیاب کنید.)

2. آب و شکر را در ظرفی بریزید و خوب مخلوط کنید. کپسول گاز را روی شعله متوسط ​​قرار دهید و صبر کنید تا بجوشد. وقتی آب و شکر شروع به جوشیدن کردند، حرارت گاز را کم کنید تا مخلوط آب و شکر به مقدار ثابتی برسد.

ـ بعد از اینکه آب و شکر به مدت 5 دقیقه به جوش آمد و به غلظت رسید، برس های مسواک زده شده را به آن اضافه کنید. حرارت را کم کرده و روی فنجان ها را با مربا بپوشانید. به مدت 5 تا 6 دقیقه بپزید تا کیوی نرم شود و شربت غلیظ شود.

آخر ـ در مرحله آخر وانیل و آبلیمو را به مربا اضافه کنید و بعد از چند ثانیه گاز را خاموش کنید. شیشه را از شیشه خارج کنید تا مربا خنک شود. سپس یک شیشه مربا را تا روز بعد در آشپزخانه اطراف ببرید. سپس مربا را در یک لیوان تمیز و خشک بریزید و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات مهم در تهیه مربا

مربای کیوی

1. برای تهیه میوه کیوی باید کیوی هایی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشند. کیوی مربا نباید زیاد باشد و زیاد نباشد.

پخت ـ پخت چون این فنجان ها عامل مربا هستند.

3. برای اینکه مطمئن شوید مربا به غلظت کافی رسیده است یا نه، مقداری از شربت مربا را در ظرف یا فنجان بریزید و کنار بگذارید تا کاملا خنک شود. بعد از سرد شدن شربت، ناف را تکان دهید. اگر شربت نرم می شد و حرکت می کرد حرکت می کرد. یعنی مربا به حد خود رسیده است و اگر شربت شل و رسیده باشد; این بدان معنی است که مربا هنوز باید تا دمای ثابت گرم شود.

3. آبلیمو یا اسانس لیمو را حتما در اواخر رسیدن به لیموترش رسیده اضافه کنید و امتحان کنید.

را را لیوانی که برای مربا انتخاب می کنید باید خشک و با فلز تمیز باشد تا مربا در گذشته ترک نخورد.

با با برای جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن مربا بهتر است از یک لیوان شربت شیر ​​استفاده شود تا تمام سطح کیوی را بپوشاند.

[ad_2]

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما