طوفان استوایی کالین در کارولینا هدف گرفته است

طوفان استوایی کالین بامداد شنبه در سواحل کارولینای جنوبی شکل گرفت و به سومین طوفان نام‌گذاری شده فصل طوفان اقیانوس اطلس 2022 تبدیل شد و تهدیدی برای جذب فعالیت‌های خارج از منزل در طول آخر هفته طولانی روز استقلال بود.

این طوفان که غافلگیرکننده بود، ساعاتی پس از ورود طوفان استوایی بانی به نیکاراگوئه شکل گرفت.

انتظار می رفت که کالین در آخر هفته به آرامی در سراسر کارولینا حرکت کند و تا اوایل دوشنبه از بین برود.

صبح روز شنبه بارش شدید باران و وزش باد شدید در سواحل ادامه داشت. حداکثر بادهای پایدار نزدیک به 40 مایل در ساعت باقی مانده است.

پیش بینی ها هشدار دادند که شرایط طوفان گرمسیری در کارولینای شمالی از صبح شنبه تا یکشنبه انتظار می رود. بارش شدید باران پیش‌بینی می‌شود که پیش‌بینی می‌شود برخی مناطق به چهار اینچ برسد.

هشدار طوفان گرمسیری از شمال لیتل ریور، کارولینای جنوبی، تا داک، کارولینای شمالی و پاملیکو ساوند در جریان بود.

سازمان هواشناسی ملی هشدار داده است که وزش باد شدید می تواند به ایوان ها و کاروان های کنترل نشده آسیب برساند، اندام های بزرگ درختان را کنده و برخی از جاده ها را با آوار غیرقابل عبور کند.

سازمان هواشناسی ملی اعلام کرد این بارندگی ممکن است منجر به سیل شود. تورم در امتداد ساحل می تواند باعث پارگی های تهدید کننده زندگی در شرایط فعلی شود.

این چند هفته آرام برای فصل طوفان اقیانوس اطلس بود، پس از اینکه طوفان استوایی الکس در 5 ژوئن شکل گرفت و بلافاصله پس از آن در جنوب فلوریدا حرکت کرد.

به گفته اداره ملی اقیانوسی و جوی، الکس اولین طوفان نامگذاری شده در فصل طوفان “بالاتر از حد معمول” بود. اگر این پیش بینی محقق شود، سال 2022 هفتمین سال متوالی با فصلی فراتر از نرمال خواهد بود.

امسال، هواشناسان پیش‌بینی می‌کنند که این فصل – که تا 30 نوامبر ادامه دارد – از 14 تا 21 طوفان نام‌گذاری خواهد شد. انتظار می‌رود که شش تا ده مورد از آنها تبدیل به طوفان شوند و تا شش مورد از آنها به طوفان‌های بزرگ تبدیل شوند که به عنوان طوفان‌های رده 3 با بادهای پایدار حداقل 111 مایل در ساعت طبقه‌بندی می‌شوند.

در سال گذشته، 21 طوفان نام‌گذاری شده بود که رکورد 30 طوفان در سال 2020 را شکست. در دو سال گذشته، هواشناسان فهرست نام‌هایی را که برای شناسایی طوفان‌ها در فصل طوفان اقیانوس اطلس استفاده می‌شد، تکمیل کرده‌اند، رویدادی که فقط یک بار دیگر اتفاق افتاده است. 2005.

ارتباط بین طوفان ها و تغییرات آب و هوایی هر سال که می گذرد آشکارتر می شود.

داده ها نشان می دهد که طوفان ها در سراسر جهان در چهار دهه گذشته قوی تر شده اند. سیاره ای که در حال گرم شدن است می تواند در طول زمان انتظار طوفان های قوی تر و نسبت بیشتری از قوی ترین طوفان ها را داشته باشد – اگرچه تعداد کل طوفان ها می تواند کاهش یابد، زیرا عواملی مانند برش شدید باد می تواند از شکل گیری طوفان های ضعیف تر جلوگیری کند.

طوفان ها نیز به دلیل بخار آب بیشتر در جو گرم تر مرطوب تر شده اند. دانشمندان پیشنهاد کرده‌اند که طوفان‌هایی مانند طوفان هاروی در سال 2017 بارندگی بسیار بیشتری نسبت به آنچه بدون تأثیرات انسانی بر آب‌وهوا وارد می‌کردند، به بار آورد. افزایش سطح دریا همچنین به افزایش طوفان کمک می کند – مخرب ترین جزء طوفان های استوایی.

آوریل رابین در تهیه گزارش ها مشارکت کنید.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما