طوفان هینامنور صنعتی جنوب کره جنوبی را درنوردید و دو کشته بر جای گذاشت

طوفان هینامنور بامداد سه شنبه شبه جزیره کره را پس از آنکه شهرهای صنعتی جنوب شرقی پوهانگ، گیونگجو و اولسان را با بادهای شدید و باران سیل آسا درنوردید، ترک کرد.

طبق اعلام اداره هواشناسی کره، این دریاچه از طریق دریای ژاپن به سمت شمال شرقی حرکت می کرد و انتظار می رفت حدود ساعت 9 شب به وقت محلی از شهر ساپورو در شمال شرقی ژاپن عبور کند.

مقامات ژاپنی اعلام کردند جزیره هوکایدو، جایی که ساپورو در آن قرار دارد، در طول شب و روز چهارشنبه باد و امواج شدیدی را تجربه خواهد کرد. خدمات قطار و پروازها در جنوبی ترین جزیره کیوشو به دلیل طوفان در اوایل روز سه شنبه لغو شد.

وزارت کشور و ایمنی در شهر پوهانگ کره جنوبی گفت که یک نفر از ساکنان در اثر جریان های شدید با خود برده و کشته شد و هشت نفر دیگر در پارکینگ های زیرزمینی زیرزمینی مفقود شدند.

ایستگاه محلی YTN تصاویری از یک خودروی شکسته را نشان داد که از یک گاراژ مسکونی زیرزمینی در حالی که آب گل آلود ورودی آن را مسدود کرده بود، یدک می کشید.

یک نفر دیگر پس از دفن شدن در خانه ای که بر اثر رانش زمین در Gyeongju دفن شده بود جان باخت و یک نفر دیگر نیز در اولسان ناپدید شده بود تا بعد از ظهر سه شنبه.

تلفات ممکن است با ادامه عملیات نجات افزایش یابد، زیرا ارتش خودروهای آبی خاکی را بسیج می کند.

حدود 2900 نفر عمدتاً در جنوب کشور تخلیه شده اند و بیش از 66000 خانه با قطع برق مواجه هستند و 45 درصد خدمات از ساعت 3 بعد از ظهر به وقت محلی بازسازی شده است.

طوفان صدها پرواز را مجبور به لغو پروازها، تعلیق عملیات تجاری و تعطیلی مدارس کرد.

سئول متعهد شد که خانواده‌ها را از خانه‌های به سبک خود خارج کند

POSCO از انتشار موقت گاز ثانویه در کارخانه پوهانگ خود به دلیل قطع برق ناشی از طوفان خبر داده است.

شرکت کشتی سازی سنگین هیوندای، مستقر در اولسان، اعلام کرد که با وجود غرق شدن برخی از بخش های کارخانه، خسارت عمده ای نداشته است. برخی از کشتی های خود را برای جلوگیری از آسیب به سواحل غربی فرستاده است و روز پنجشنبه باز خواهد گشت.

سخنگوی شرکت کشتی‌سازی و مهندسی دریایی دوو گفت تاکنون هیچ حادثه‌ای در کارخانه کشتی‌سازی آن در نزدیکی چانگ‌وون رخ نداده است و طبق برنامه‌ریزی‌شده صبح روز سه‌شنبه تولید را متوقف کرد.

سخنگوی او گفت که بیشتر هشدارهای طوفان در سراسر کره جنوبی وجود دارد، اما رئیس جمهور یون سوک یول از مقامات خواست تا اقدامات احتیاطی را تا پایان کامل طوفان انجام دهند.
کره شمالی همسایه خود را برای آسیب‌های ناشی از طوفان آماده کرد و کیم جونگ اون، رهبر این کشور، نشست دو روزه‌ای را در مورد کار پیشگیری از بلایا و رهاسازی آب از سدی در نزدیکی مرز خود با کره جنوبی ریاست کرد.

کره جنوبی بارها از کره شمالی خواسته است تا قبل از رهاسازی آب از سد، اطلاع رسانی کند زیرا ممکن است منجر به سیل در پایین دست شود، اما پیونگ یانگ واکنشی نشان نداده است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما