عایق صدا رو به رو

گاهی اوقات ساخت و ساز بر اساس مقررات ساختمان انجام می شود; اما گاهی اوقات اینطور نیست. اگر ساخت و ساز مطابق با مقررات ساختمانی انجام شود، لازم است در حین ساخت و ساز عایق صدا انجام شود. اما اگر ساخت و ساز طبق ضوابط ساختمانی انجام نشود مشکلات شما شروع می شود.

هنگامی که آلودگی صوتی بیش از حد معمول باشد، مشکلات افزایش می یابد. به عنوان مثال، در ساختمان های اداری و تجاری که در آن آموزشگاه های موسیقی، استودیوهای ضبط و غیره وجود دارد. این موضوع به ساختمان های اداری و تجاری ختم نمی شود. علاوه بر این، او در خانه های مسکونی هنگام نواختن آلات موسیقی نیز دیده می شود. راه حل چیست؟ عایق صدا راه حل شماست.

عایق صدا چیست؟

عایق صوتی نوعی محافظ در برابر آلودگی صوتی است و انواع مختلفی دارد. انواع آنها شامل عایق صوتی و روکش داخلی است. این عایق ها در دیوارهای معمولی، دیوارهای خارجی، دیوارهای داخلی، کف، سقف و … کاربرد دارند. در ادامه با انواع عایق صدا آشنا می شویم.

انواع عایق های صوتی کدامند؟

  • عایق صوتی داخلی: این عایق در طول ساخت و ساز انجام می شود. یعنی داخل دیوار، سقف و کف قرار می گیرند. مواد عایق صوتی ترکیبی عبارتند از پشم شیشه، پشم سنگ، فوم مقاوم در برابر آتش و غیره. قیمت عایق صوتی ترکیبی معمولاً کمتر از قیمت عایق صوتی نما است. زیرا کیفیت عایق صوتی توکار کمتر از عایق صوتی سطحی است.
  • عایق صوتی رابط: چنین عایق پس از ساخت و ساز انجام می شود. یعنی روی دیوار و سقف و کف قرار می گیرد. عایق صوتی سطح کیفیت بهتری نسبت به عایق صوتی داخلی دارد. زیرا تمرکز آنها بر روی جذب صدا است. در زیر انواع عایق صوتی نما ارائه و بررسی شده است. بنابراین، با
  • با عایق قدیمی بمانید.

انواع عایق های صوتی نما چیست؟

عایق صوتی نما نوعی عایق صوتی است که پس از ساخت ساختمان ها انجام می شود. عایق صدا به عنوان پانل صوتی نیز شناخته می شود. این نوع عایق انواع مختلفی دارد که در مصالح ساختمانی رایج است. اما از نظر ظاهری متفاوت هستند. عملکرد متفاوت آنها نیز به دلیل ظاهر متفاوت آنهاست.

انواع آن شامل

عایق صدای دو طرفه صاف، عایق صدای شانه تخم مرغ، عایق صدای هرمی و عایق صدای تزئینی وجود دارد. سپس با آنها آشنا خواهیم شد.

عایق صوتی نرم در دو طرف

عایق دو طرف به صورت پانل آماده به فروش می رسد. این عایق در تمامی مصارف اداری، تجاری و مسکونی اجرا می شود. علاوه بر این، در برابر حرارت مقاوم است. سطح صاف آن ظاهر بهتری نسبت به سایر انواع عایق صوتی سطحی ایجاد کرده است. اما کیفیت عملکرد آن کاهش یافت. چرا؟ زیرا صدا را منعکس می کند. یعنی جذب کمتری دارد.

شانه تخم مرغ عایق صدا

عایق شانه تخم مرغی ظاهری مشابه با شانه های تخم مرغی دارد. یعنی شکلی شش ضلعی با فرورفتگی ها و برآمدگی ها دارد. منافذ این نوع عایق باعث می شود عملکرد بهتری در جذب صدا در مقایسه با عایق صاف در هر دو طرف داشته باشد. زیرا زمانی که صدا به سطوح صاف برخورد می کند منعکس می شود اما در برخورد با سطوح ناهموار جذب می شود.

عایق صوتی فوم هرمی

عایق فوم اره شده شکلی شبیه به بسیاری از اهرام دارد. این نوع عایق نسبت به سایر عایق ها عملکرد بهتری دارد. زیرا دارای فرورفتگی ها و لبه های بسیار متراکمی است که جذب صدا را افزایش می دهد. عایق فوم سلسله مراتبی در آموزشگاه های موسیقی، سالن های ضبط صدا و … استفاده می شود.

عایق صدا رو به رو

عایق قدیمی با انواع پنل های آکوستیک

کهن Esali معتبرترین ارائه دهنده انواع عایق های ساختمانی با ارائه خدمات بی نظیر می باشد. مشاوره پیش از خرید با کمک کارشناسان مجرب یکی از خدمات ما می باشد. کهن Esali چندین مقاله گردآوری کرده است که راهنمای شما در انتخاب پنل آکوستیک مناسب خواهد بود. در این بین راه های زیادی برای تماس با ما وجود دارد. برای ارتباط با ما کافیست وارد سایت شوید.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما