علائم رایجی که نشان می دهد شما افسرده هستید

یک روانپزشک گفت: افسردگی یکی از بیماری های رایج قرن حاضر است که گاهی از آن با عنوان سردی روح یاد می شود و مانند سایر بیماری ها علائمی دارد که با تشخیص به موقع و پشتکار در روند درمان، امید به سیری انسان است. بهبود.

به گزارش ایسنا، علی درخشان روانپزشک گفت: علائم مربوط به افسردگی ثابت است و بیش از دو هفته در فرد باقی می ماند و بدون درمان از شدت این علائم کاسته نمی شود.

وی با اشاره به اینکه شدت علائم افسردگی در افراد مختلف متفاوت است، ادامه داد: این بیماری اغلب ناشناخته باقی می ماند و فرد در سکوت دچار بیماری خود می شود.

درخشان با اشاره به اینکه معمولاً علائمی مانند گیجی، اضطراب و خشونت در افراد مبتلا به افسردگی ظاهر می شود، گفت: عصبانیت عاملی برای تداوم افسردگی است، زیرا وقتی عصبانیت تشخیص داده نشود، منجر به پرخاشگری منفعلانه می شود.

این روانپزشک گفت: این رفتار باعث خود تخریبی در فرد می شود و باعث افسردگی می شود. هرکسی که دائماً در رفتارهای خود در معرض پرخاشگری و خشونت است یا با سرعت غیرعادی عصبانی می شود باید پیدا شود. برای یافتن راه حل درمانی مناسب از یک مشاور و روانپزشک کمک بگیرید.

وی با اشاره به اینکه انتقاد از خود، تفکر انتقادی فرد در رفتار خود است، تصریح کرد: با این تفکر می توان نقاط ضعف خود را شناخت و از اشتباهات خود درس گرفت، اما جنبه مخرب خودانتقادی زمانی نمایان می شود که فرد دائماً خود را نقد کند. به یاد می آورد. اشتباهات او در ذهن شما ایجاد می کند و در نهایت با ایجاد احساس گناه، عزت نفس شما را از بین می برد.

درخشان با اشاره به اینکه یکی از شاخص های قوی در تشخیص افسردگی، انتقاد شدید از خود است، گفت: همه ما منتقد درونی داریم، صدای منتقد درونی در افراد مبتلا به افسردگی بسیار قوی و مخرب است.

این روانپزشک با اشاره به اینکه یکی از بدترین علائم افسردگی ناامیدی است، افزود: ناامیدی افراد افسرده مانع از درمان بیماری خود می شود و افسرده هایی که دست به خودکشی می زنند معمولاً کسانی هستند که به دلیل شدت ناامیدی به دنبال درمان و بهبودی هستند. امیدی نیست.

وی با اشاره به اینکه ناامیدی در افزایش میزان افسردگی نقش دارد، تاکید کرد: ناامیدی افراد مبتلا به افسردگی با بروز شکست ها تشدید می شود و این شکست ها واقعی یا خیالی است و انتقاد از خود نقش مهمی در ایجاد شکست های خیالی دارد. .

درخشان ادامه می دهد که افراد افسرده علاقه خود را نسبت به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می بردند، از دست می دهند، مانند تماشای فیلم، ورزش و بودن با دوستان که به آن انهدونیا می گویند.

این روانپزشک افزود: از دست دادن علاقه باعث تشدید تنهایی و تشدید افسردگی می شود. گاهی اوقات این عدم توجه نتیجه تغییرات در هورمون های تنظیم کننده پاداش یا تغییر در انتقال دهنده های عصبی است که شکستن چرخه خود را برای افراد مبتلا به افسردگی دشوار می کند. ویرانی.

وی با اشاره به اینکه فرد مبتلا به افسردگی تمایلی به غذا خوردن ندارد و از غذا لذت نمی برد و از سوی دیگر به دلیل پرخوری عصبی ممکن است عمدا یا ناخواسته شروع به خوردن غذا کند تا وضعیت خود را تغییر دهد، اظهار داشت: کم تحرکی ناشی از افسردگی نیز به این امر کمک می کند. به افزایش وزن

درخشان ادامه داد: ترس، اضطراب و نشخوار مداوم باعث ایجاد مشکل در نحوه خوابیدن ما می شود، افرادی که از بد خوابی در شب رنج می برند، در طول روز بیشتر می خوابند، چرت می زنند یا قهوه می نوشند، همگی باعث خواب شبانه این افراد می شوند. – باعث ایجاد مشکل می شود.

این روانپزشک با اشاره به اینکه بی خوابی افسردگی را تشدید می کند، افزود: بر اساس این پژوهش 40 درصد از جوانان به ویژه زنان در هنگام افسردگی بیشتر می خوابند، بنابراین افراد افسرده که در طول روز زیاد می خوابند در واقع خواب را راهی برای فرار از مشکلات می دانند. .

وی بیان کرد: مانند بدن فرد افسرده تحت فشار شدیدی است که با التهاب همراه است و این التهاب باعث خستگی می شود.

درخشان تصریح کرد: افرادی که از افسردگی رنج می برند علائمی مانند خستگی، تنبلی و ضعف بدنی را نشان می دهند و خواب نامنظم این افراد وجود دارد و این بی نظمی منجر به تشدید خستگی می شود و در این افراد خستگی به صورت لکنت و لکنت ظاهر می شود. بی حالی حرکات آهسته بدن

این روانپزشک با اشاره به اینکه گاهی اوقات افراد مبتلا به افسردگی از مشکلاتی مانند درد معده، مفاصل و کمر شکایت دارند، افزود: انتقال دهنده های عصبی سروتونین و نوراپی نفرین نه تنها بر حالات روحی تاثیر می گذارند بلکه بر برخی از فرآیندهای بیولوژیکی و عصبی بدن نیز تاثیر می گذارند و به احتمال زیاد باعث ایجاد درد در ناحیه می شوند. بدن

وی ادامه داد: افسردگی بر نحوه تشخیص درد در مغز نیز تأثیر می‌گذارد، زیرا سیگنال‌های دردی که معمولا نادیده گرفته می‌شوند در مورد افسردگی تقویت می‌شوند و افراد افسرده توجه منفی زیادی به خود دارند، به عنوان مثال ممکن است نسبت به آنها حساس شوند. و درد بیش از آن که تمرکز کنند منجر به تشدید درد می شود.

درخشان با اشاره به اینکه روش های CBT و دارودرمانی به صورت فردی یا جمعی به درمان افسردگی کمک می کند، تاکید کرد: این بیماری در برخی افراد به راحتی و به سرعت درمان می شود و برخی دیگر نیاز به درمان مستمر دارند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما