(عکس) این دو جنایتکار را بشناسید

هر دو تقلب کردند هر دوی آنها قربانیان خود را مسموم کردند. با این حال، هر کدام از آنها ترفندهای خاص خود را برای اجرای نقشه شیطانی خود داشتند. یکی از دختران بدشانس آنها را مورد آزار، مسموم کردن، تعرض و سرقت قرار داد. آخرین رانندگان کامیون و خودروهای سواری را در نقشه ترسناک خود هدف قرار دهید.

به گفته این شهروند چند روزی آنها را بیهوش نگه داشته تا بتواند از خانواده آنها اخاذی کند. دست این دو جنایتکار برداشته شد. پس از دستگیری، دادستان ها یک به یک به پلیس مراجعه کردند و داستان های وحشتناک خود را ارائه کردند.

اکنون پلیس دستور انتشار عکس های بدون پوشش این متهمان را صادر کرده تا سایر دادستان های این دو مجرم شکایت خود را مطرح کنند.

ماجرای پرونده اول مربوط به دزد کامیون و خودروی سواری است. مجرم محکوم پس از مصرف مواد مخدر راننده کامیون را سه روز تمام به این طرف و آن طرف کشاند. در همین حال مشخص شد که راننده دیگری نیز بیهوش شده و چهار روز کامل در ساختمانی متروکه بدون آب و غذا مانده است. اولین شاکی همسر یک راننده کامیون بود که به پلیس مراجعه کرد.

وی از ربوده شدن شوهرش خبر داد و گفت: شوهرم راننده کامیون است که سه روز پیش محموله ای را به یکی از شهرهای شمال کشور منتقل کرده بود که دیگر خبری از او نشد و به تماس های من پاسخی نداد. نگرانش بودم تا اینکه مردی ناشناس با من تماس گرفت و گفت شوهرم در قائم شهر تصادف کرده و او در بیمارستان بستری است پول خواست من هم یکی از آشنایان را فرستادم اما شوهرم آنجا نبود به همین دلیل است. متوجه شدم ماجرا مشکوک است، وقتی دوباره تماس گرفت و متوجه شد ماجرا را فهمیدم، گفت که شوهرم نزد خودش است و باید هزینه آزادی او را بپردازم، تصمیم گرفتم به پلیس گزارش کنم. “

اعتراف به جرم

ماموران پلیس با اعلام این شکایت به دستور بازپرس شعبه هشتم بازپرسی دادسرای امور جنایی وارد عمل شدند. در نهایت این جنایتکار با قرار دروغین با همسر راننده کامیون دستگیر شد و ماموران راننده کامیون را بیهوش در داخل کابین خودرو مشاهده کردند.

این راننده با تلاش پزشکان به طور معجزه آسایی زنده ماند. متهم سابقه دار در بازجویی ها به ربودن راننده کامیون و اخاذی از خانواده وی اعتراف کرد.

وی درباره جزئیات این حادثه گفت: چندی پیش از زندان خارج شدم و برای تامین مخارج زندگی خود تصمیم گرفتم از روی رانندگان کامیون غش کنم و به بهانه حمل کالا وسایل آنها را بدزدم. راننده کامیون به بهانه حمل کالا در جاده به او آب میوه مسموم دادم و از هوش رفت و او را به کابین کامیون بردم و پس از سرقت وسایلش و خالی کردن حسابش وسوسه شد از او اخاذی کند. خانواده “در آن سه روز در وانت خوابیدم و تاکید کردم که بیدار شود.”

چهار روز بیهوشی در خانه ای متروک

متهم پس از اعتراف به جرم خود روانه زندان شد. در همین حال کارآگاهان از میان وسایل متهم یک شناسنامه متعلق به مرد جوانی را کشف کردند.

ماموران به بررسی بیشتر این منطقه پرداختند و در نهایت صاحب شناسنامه را پیدا کردند. او همچنین راز یک آدم ربایی هولناک دیگر را فاش کرد و گفت: من راننده ماشین اینترنتی هستم. متهم را به عنوان مسافر سوار ماشینم کردم. بین راه آب طالبی خرید و برایم سرو کرد. بعد از آن بیهوش شدم. وقتی از خواب بیدار شدم دیدم در خانه ای متروک هستم. چهار روز آنجا ماندم و حالم خوب نبود چون آرامبخش خیلی قوی بود. من فقط می توانستم از شیر آب حیاط آب بخورم. حتی بعد از چهار روز حالم کمی بهتر شد و از آن خانه فرار کردم.»

با این اظهارات متهم نیز در بازجویی ها به این آدم ربایی اعتراف کرد. در نهایت تحقیقات ادامه یافت و قاضی با دستور انتشار عکس متهم از دادسرا خواستار شناسایی وی شد.

شکایت از مدیر برکنار شده

مورد دوم نیز به دو ماه پیش برمی گردد. مدیر برکنار شده یک اداره دولتی تصمیم به آزار و اذیت دختران گرفت. این پرونده با شکایت شاکی اول در اختیار بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی بزرگ قرار گرفت.

دادستان جزییات این تصادف هولناک را به قاضی گفت: چند وقت پیش به عنوان مسافر سوار ماشین شدم، در بین راه راننده در را باز کرد و گفت مهندس و برج ساز است، شماره مرا گرفت و بعد از آن چندین بار صحبت کرد و گفت که به من علاقه مند است و به من پیشنهاد داد.

او گفت 10 سال پیش از همسرش جدا شد و حالا می خواهد زندگی جدیدی را با من شروع کند. من هم حرفش را باور کردم و به پیشنهادش جواب مثبت دادم. ما به زودی ازدواج کردیم. یک خانه اجاره کن. فرش و تلویزیونم را هم آنجا بردم. می خواستیم به زودی زندگی مشترکمان را شروع کنیم. تا اینکه یک روز که هر دو آب میوه خوردیم غش کردم و متوجه چیزی نشدم. وقتی به هوش آمدم صاحب را بالای سرم دیدم. از نامزدم خبری نبود. تازه متوجه شدم که آن مرد خانه را به صورت روزانه اجاره کرده و مبله بوده است. او با کارت نقدی من فرش و تلویزیون مرا دزدید. هر بار که به او زنگ می‌زدم جوابم را نمی‌داد.»

شاکی دوم

با اعلام این شکایت، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با ادامه تحقیقات در این زمینه، شکایت های دیگری نیز مطرح شد. ماموران این بار متوجه شدند که متهم علاوه بر سرقت، شاکیان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده است.

شاکی دیگر زن جوانی بود که به عنوان راننده تاکسی آنلاین در یکی از سامانه های هوشمند کار می کرد. وی در شکایت خود گفت: چندی پیش متهم به عنوان مسافر سوار خودروی من شد و از من خواست تا او را به دماوند ببرم، اما در انتهای راه به من آب میوه تعارف کرد که با خوردن آن بیهوش شدم. بعد از اینکه به هوش آمدم متوجه شدم که راننده برای من فیلم ساخته است، سیاه فیلم ها را به من نشان داد و تهدید کرد که اگر به پلیس بروم فیلم سیاه را منتشر خواهد کرد و آبروی من را خواهد برد. اموال من.”

اعترافات تکان دهنده

پس از آن سایر شاکیان به پلیس آگاهی مراجعه کردند و متوجه شدند که متهم با کشاندن آنها به مکانی خلوت و خوردن آبمیوه مسموم و فرار آنها را مورد تعرض و سرقت قرار داده است.

تحقیقات فشرده در این زمینه ادامه داشت تا اینکه در نهایت فرد خاطی توسط ماموران شناسایی و دستگیر شد. او حتی در حین دستگیری یک افسر پلیس را زیر گرفت و آن پلیس نیز مجروح شد.

متهم بلافاصله تحت بازجویی قرار گرفت و به جرم خود در پلیس آگاهی اعتراف کرد: هفت سال مدیر یک اداره دولتی بودم. همسر اول و دومم از من طلاق گرفتند. از طرفی پولم را گرفتند و ورشکست شدم. من کلا بدهکار بودم او به دلیل مشکلات مالی چندین سال در زندان بود. این مشکل باعث شد من از کارم اخراج شوم. وقتی آزاد شدم، نه تجارت داشتم و نه پولی، بنابراین تصمیم گرفتم یک کلاهبرداری راه اندازی کنم تا بتوانم پول خوبی به دست بیاورم. او این نقشه را ترسیم کرد و بر سر راه زنان قرار گرفت و آنها را فریب داد. تا اینکه شناسایی و دستگیر شدم».

با این اعترافات تحقیقات در این زمینه ادامه یافت و در نهایت قاضی پرونده دستور انتشار عکس متهم را صادر کرد تا سایر دادستان های احتمالی به دادگاه مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما