(عکس) این کشاورز 660 سال پیش به این شکل کشته شد!

بعدی- یک جنگجوی قرون وسطایی که صورتش در یکی از وحشیانه ترین نبردهای اروپا شکافته شده بود، 660 سال پس از مرگ وحشتناکش در یک شاهکار علمی خیره کننده به زندگی بازگردانده شد.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، در حین کاوش باستان شناسی در منطقه ویسبی در جزیره گوتلند سوئد، دانشمندان گور دسته جمعی را پیدا کردند که به نظر می رسد متعلق به قربانیان یک جنگ خونین باشد.

بررسی های اولیه نشان داد که این 1800 جسد متعلق به دهقانانی است که عمدتاً غیرمسلح بودند که حداقل یک سوم آنها پیر یا جوان بودند.

کشاورز را بکش

مطالعات تاریخی به این نتیجه رسید که این قربانیان در اصل مدافعان حومه منطقه در برابر مهاجمان حرفه ای دانمارکی بودند که در سال 1361 میلادی به این منطقه حمله کردند و تقریباً همه مدافعان روستا و شاید بقیه را در جنگی نابرابر کشتند. برده شدند. وضعیت اجساد کشف شده نشان می دهد که مهاجمان بی رحمانه دهقانان دفاعی را به شیوه ای کاملاً وحشیانه قتل عام کردند.

تبر

اما نکته جالب این داستان یافتن جمجمه ای در میان این اجساد است که سوراخی عظیم در صورتشان وجود دارد. این اثر به ما می گوید که این بدبخت با ابزار سنگین و تیز مانند تبر مجروح شده است.

هنوز مشخص نیست که این فرد در جریان نبرد کشته شده است یا پس از دستگیری به این سرنوشت دچار شده است، اما از آنجایی که هیچ اثر دیگری بر استخوان های وی وجود نداشت، برخی کارشناسان معتقد بودند که وی پس از دستگیری به این سرنوشت دردناک دچار شده است.

برای تبر

متفاوت بودن سرنوشت این فرد، برخی کارشناسان را کنجکاو کرد تا درباره او بیشتر تحقیق کنند. حالا یک کارشناس گرافیک برزیلی به نام سیسرو مورائس سعی دارد با بازسازی چهره قربانی اطلاعات بیشتری از آخرین لحظات زندگی خود به دست آورد. او ابتدا سعی کرد با استفاده از نشانگرهای هوشمند خاص، بافت های نرم صورت قربانی را بازسازی کند.

قطع شده

برای بازسازی دقیق‌تر بافت نرم صورت که روی جمجمه قرار دارد، دانشمندان سی‌تی‌اسکن‌های دقیقی را از یک داوطلب انجام دادند که جمجمه‌ای مشابه با قربانی داشت. دانشمندان با استفاده از هوش مصنوعی، اندازه بینی و همچنین دهان و چشم را بازسازی کردند و از تنظیمات پیش فرض برای رنگ مو و پوست استفاده کردند.

قطع شده

سرانجام پس از 660 سال چهره این قربانی برای اولین بار در معرض دید ما قرار گرفت. چهره ای که به احتمال بسیار زیاد همان چهره شخص واقعی در هنگام کشته شدن او است.

مورائس می گوید هنوز مشخص نیست که این ضربه به تنهایی کشنده است یا خیر، زیرا با این اطلاعات نمی توانیم این نتیجه را ثابت کنیم، اما به هر حال این فرد در این گور دسته جمعی دفن شده و یکی از قربانیان آن است. جنگ در نظر گرفته شده است.

تاریخ می گوید؛ پس از نبرد، شهروندان ویسبی برای جلوگیری از خونریزی بیشتر تسلیم شدند. پادشاه پیروز والدمار چهارم باج بزرگی دریافت کرد و جزیره را به پادشاهی خود اضافه کرد.

با این حال، این پایان ماجرا نبود و جنگ بین سوئد و دانمارک بر سر تصاحب این جزیره حتی پس از شکست دانمارک در جنگ تورستنسون در سال 1645 ادامه یافت و جزیره به سوئد بازگردانده شد.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما