(عکس) بحران آب آشامیدنی در میکولایف اوکراین

در شهر میکولایف که زخم‌های سنگینی از جنگ اوکراین دارد، غیرنظامیان روزانه برای تامین آب در صف هستند، زیرا حدود 6 ماه است که آب آشامیدنی وجود ندارد.

به گفته فرارو، کسانی که نمی توانند از میکولایف، یکی از شهرهای ساحلی مهم اوکراین در دریای سیاه و تحت بمباران روسیه خارج شوند، در تلاشند در خانه هایی که به آب آشامیدنی دسترسی ندارند زنده بمانند.

شبکه اصلی آب میکولایف که از روزهای اول جنگ مورد حملات موشکی خشن قرار گرفت، در منطقه خرسون قرار دارد. از آنجایی که بیشتر منطقه خرسون تحت کنترل روسیه است و خطوط آب در این حملات آسیب دیده است، تامین آب آشامیدنی میکولایف ممکن نیست.

تقریباً هر روز، ساکنان شهر در کنار مخازنی که آب آشامیدنی را به مناطق مختلف میکولایف می‌آورند صف می‌کشند. مردم با بطری های آب در خیابان ها و میادین شهر که قبل از جنگ 600 هزار نفر در آن زندگی می کردند جلب توجه می کنند.

اسکندر که برای تهیه آب آشامیدنی از یک مخزن در مرکز شهر در صف ایستاده بود، گفت: مدت زیادی است که در شهر آب آشامیدنی وجود ندارد. گفت: آبی که به خانه ها می رسد فقط برای غسل و شستن لباس ها استفاده می شود.

اسکندر با اشاره به اینکه با حمایت شهروندان داوطلب و دولت محلی توانستند آب آشامیدنی تهیه کنند، گفت: اکنون چاه های آب در شهر افتتاح شده و از آنجا آب شرب رایگان به مردم داده می شود.

وی با بیان اینکه اوایل جنگ به خدمت سربازی رفته و در حال حاضر به دلیل جراحات وارده تحت مداوا قرار دارد، گفت: برای تامین آب برای همسر و فرزندش تلاش می کنم.

یانا، همسر 38 ساله اسکندر می گوید: «بدون آب آشامیدنی بسیار سخت است. نوشیدن آب حتی برای تهیه غذا ضروری است. آب در خانه هست، اما نمی توانید آن را بنوشید، نمی توانید آشپزی کنید.

والری 59 ساله که با بطری در دست در صف منتظر بود تا آب بنوشد، ادعا کرد که نیروهای روسی عمدا به لوله های حامل آب آشامیدنی از خرسون به میکولایف آسیب رسانده اند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای روسی اخیراً حملات خشونت آمیزی را به زیرساخت های انرژی و شبکه های آب اوکراین انجام داده اند، گفت: هدف روس ها ایجاد بحران انرژی در اوکراین قبل از رسیدن زمستان است.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان