(عکس) بحران فرودگاه های اروپا

این روزها در اکثر فرودگاه های شمال و غرب اروپا که به دلیل کمبود پرسنل و افزایش چشمگیر ترافیک سفر با بحران جدیدی روبه رو هستند، صف های طولانی، ناراحتی های شدید، تاخیرهای متوالی و کنسلی های پی در پی امری روزمره است.

فرارو گزارش داد که اعتصابات و کمبود کارکنان خطوط هوایی را وادار کرده است که هزاران پرواز را لغو کرده و صف‌های چند ساعته در فرودگاه‌های اصلی ایجاد کنند و امیدها برای اولین تابستان گرم پس از تعطیلی کووید-19 را از بین ببرد. آژانس مسافرتی هوبر با استفاده از اطلاعات ارائه شده توسط راهنمای رسمی پرواز، فهرستی از فرودگاه های اروپایی با بدترین تاخیرها و کنسلی ها را تهیه کرده است.

بدترین فرودگاه اروپا در حال حاضر فرودگاه زاونتم بروکسل است، شلوغ ترین فرودگاه بلژیک، که تا کنون 72 درصد از پروازها در این ماه به تعویق افتاده است که شامل 2.5 درصد لغو شده است. پس از بروکسل، فرانکفورت بین المللی با 68 درصد تاخیر و 7.8 درصد کنسلی و آیندهوون در هلند با 67 درصد تاخیر و 1.8 درصد کنسلی. لوتون در بریتانیا، لیست فرنز در بوداپست در مجارستان، لیسبون در پرتغال، شارل دوگل در پاریس در فرانسه، اسخیپول در آمستردام در هلند، ساحل نایس در فرانسه و گتویک در لندن در بریتانیا در فهرست اول قرار گرفتند. بدترین فرودگاه های اروپا

به گفته بلومبرگ، هرج و مرج می تواند بزرگترین خطوط هوایی اروپا را نیز تحت تاثیر قرار دهد و منجر به لغو و محدودیت بسیاری از پروازها شود. فرودگاه هیترو، یک مرکز بزرگ مسافرتی جهانی، از خطوط هوایی خود می‌خواهد تا فروش بلیط را متوقف کنند و هرج و مرج فعلی ناشی از ازدحام بیش از حد را کاهش دهند. فرودگاه هیترو که تا زمان شیوع همه‌گیری کووید-19 شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا بود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که در بحبوحه هرج و مرج روزافزون در فرودگاه‌ها و خطوط هوایی در سراسر جهان، سقف 100000 مسافر در روز تعیین کرده است.

فرودگاه هیترو و شرکت هواپیمایی به مشتریان توصیه کردند در صورت وجود خطوط امنیتی طولانی، سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند. اینسایدر گزارش می دهد که بسیاری از مسافران هیترو پروازهای خود را چند ساعت قبل از پرواز لغو کرده اند. از 12 پرواز بریتیش ایرویز که قرار بود از هیترو به ادینبورگ پرواز کنند، پنج پرواز لغو شد و تنها یک پرواز طبق برنامه انجام شد. برخی از مسافران نیز گفتند که چمدان های خود را چهار روز پس از پرواز به هیترو دریافت کرده اند، در حالی که برخی از مسافران می گویند که چند ساعت زودتر به فرودگاه رسیده اند و نمی دانند چمدان هایشان کجاست.

فرودگاه‌ها و خطوط هوایی در تلاش هستند تا کارگران بیشتری را استخدام کنند، از خلبان گرفته تا کارکنان امنیتی و کنترل مرز گرفته تا جابجایی‌کنندگان چمدان، پس از اینکه بسیاری از آنها در طول بحران کووید-19 ترک کردند.

مدیران این صنعت می گویند استخدام برای مشاغل نسبتاً کم درآمد و سخت در فرودگاه هایی که اغلب خارج از شهر هستند، دشوار است. همچنین ماه ها طول می کشد تا کارمندان جدید آموزش داده شوند و مجوز امنیتی برای کار در فرودگاه ها دریافت کنند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما